Orient Cup 2018

programmet til Orient Cup

http://www.procup.se/cup/31665.htm

Vi har følgende Ledige pladser tilbage der forventes at blive fyldt :

U8/9 piger 1 plads
U6/U7piger 1 plads
U8.C 1 plads
U10 piger 2 hold
U10.B 1 plads

Orient Cup 2018

Orient Fodbold Byder for femte gang d.1-2 September på stævne i Rødovre (kbh).

over 120 hold deltog i 2017 så vi håber at gentage succen.

Det foregår på Orient Hjemmebane :

Islevbrovej 44

2610 Rødovre

Gratis Popcorn og flødebollemaskine til deltagerne.

Orient klubhus holder åbent med salg fra Grill,kaffe,vand,is,Slushice,lækker sandwich osv til flotte priser

kom og hver med til en dejlig dag i en dejlig kulise

Skyd efter måldug og Klubbens mascot kigger forbi og hilser på børnene 

Medaljer til alle deltagende spillere.

der spilles i:

U5-U6-U7-U7P ( 3mands) pris 250kr

U8-U9-U10-U8p-U9p-U10p (5mands) pris 385kr

5 Holdspuljer Min 4 kampe til hver

Der spilles efter DBU Sjællands turneringsreglement.

Vi stiller med dommere til rådighed, nogle af kampene kan være
”døm-selv-kampe”.

Spilletid:
3-mands: 1 x 12 min. / 5-mands: 1 x 12 min.

kontakt person : Micki Strømlund mob. 27123407

Email: Mickistroemlund@gmail.com.

Tilmelding via Staevner.dk og først gældende ved betaling på konto:

Reg 0146
Konto: 8972168115

Mobilepay til 27123407

Oplys hold ID nummer fra staevne.dk ved betalingen.

Klubbens hjemmeside: http://orientexpressen.dk/

pengene sendes ikke retur når kampprogrammet er sendt ud.

der er ingen tilmeldingsfrist men ens deltagelse er først sikker når betalingen er gennemført

Vi Håber at se jer

Link Facebook : https://www.facebook.com/orientcup/?fref=ts
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8A årg 2011 Mixed 7 385 Lørdag 17 1
U7 årg 2012 Mixed 6 250 Søndag middag 26 0
U6 Årg 2013 Mixed 6 250 Søndag morgen 10 0
U5 Årg 2014 Mixed 6 250 Søndag 0 0
U7 piger Årg 12/13 Mixed 6 250 Søndag 2 0
U8B Årg 2011 Mixed 7 385 Lørdag 16 0
U8C Årg 2011 Mixed 7 385 Lørdag 9 0
U9A Årg 2010 Mixed 7 385 Søndag 21 0
U9B Årg 2010 Mixed 7 385 Lørdag 17 1
U9C Årg 2010 Mixed 7 385 Lørdag 17 2
U10C Årg 2009 Mixed 7 385 Søndag 20 0
U10B Årg 2009 Mixed 7 385 Lørdag 13 0
U9 piger Årg 2010 Mixed 7 385 Søndag 11 0
U10 piger årg 2009 Mixed 7 385 Lørdag 11 0
U8 piger Årg 2011 Mixed 7 385 Søndag 5 0

Signetud teams

U8A årg 2011 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Orient 1 A GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
HIF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
FB 11 Gul A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Tigerne A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U7 årg 2012 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Måløv Boldklub Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Orient U7 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Måløv Boldklub 2 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Orient 2 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
EIF - Hvid B Espergærde IF Logo Espergærde IF
EIF - Rød C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Bo's bolddrenge SGIF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Karlslunde If 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Lyngby 4 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Rosenhøj grøn Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Rosenhøj blå Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
BSV af 2016 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
NFC Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen

U6 Årg 2013 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Bavianerne B Næstved IF Logo Næstved IF
2013 Mix Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Orient (1) GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Rosenhøj grøn Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
BK Skjold X C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Y C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Rosenhøj blå Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U5 Årg 2014 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U7 piger Årg 12/13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Gundsørødderne C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Orient U7 Piger C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT

U8B Årg 2011 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Orient 2 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Golazo B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Golazo B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Solrød Ørnene B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Løver B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Tigre B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Krokodillerne B Solrød FC Logo Solrød FC
Tigerne B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8C Årg 2011 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Orient 3 C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
BK friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Greve Fodbold 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rosenhøj BK 2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
BK Vest C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre

U9A Årg 2010 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Helsinge A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
FC holte blå A FC Holte Logo FC Holte
HIK 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BS72 1 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Glostrup A A Glostrup FK Logo Glostrup FK
De gule lyn A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Orient A GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
BSV af 2016 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U9B Årg 2010 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ledøje Smørum 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Greve hold blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FC holte blå B FC Holte Logo FC Holte
Nif 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
BS72 2 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Glostrup B B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Orient 1 B GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Orient 2 B GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
De gule fighter B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF

U9C Årg 2010 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Greve hold blå C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Ledøje Smørum 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FC holte blå C FC Holte Logo FC Holte
Cameroun Nørrebro United Logo Nørrebro United
De gyldne stjerner C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BS72 3 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
orient 2 C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Orient 1 C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
AIK 65 - U9 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U10C Årg 2009 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Avarta miljø rengøring. Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Virum-Sorgenfri Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Vestamager C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Veksø IF C Veksø IF Logo Veksø IF
FHF GUL C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Ejby IF 1968 C Ejby IF 68 Logo Ejby IF 68
Orient 1 C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Orient 2 C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
HFC Sort C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U10B Årg 2009 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vanløse B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Virum-Sorgenfri B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
FHF Grøn B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Blå B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Orient 3 B GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
HFC Hvid B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U9 piger Årg 2010 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vibys seje piger C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000
Orient 1 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Orient 2 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Greve 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U10 piger årg 2009 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HIF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
De seje tøser C Viby IF Logo Viby IF
Orient 3 GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
FIX Piger C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Guldpigerne C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U8 piger Årg 2011 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ledøje Smørum C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Orient U8 Piger C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Høje Gladsaxe Idrætsforening C Høje Gladsaxe Idrætsforening Logo Høje Gladsaxe Idrætsforening
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
1. - September 2 2018

Organisation
GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Place
Islevbrovej 44
Address
islevbrovej 44
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Unknown
Orient Cup 2018 map

Tournament overview