HINSCHbyg Cup

AB Tårnby årgang 2008 inviterer sammen med HINSCH byg til HINSCHbyg Cup lørdag d. 21. april 2018.

Vores årgangsstævne sidste år, havde deltagelse af ialt 50 hold fra Danmark og Sverige og vi arbejder hårdt på at kunne gentage successen.

I år har vi ændret formatet fra 5-mands til 7-mandskampe. Vi ser det som et fint mellemtrin, inden vi overgår til 8-mandskampe i Danmark efter sommerferien.

Ligeledes matcher det formatet de spiller i blandt andet Sverige, som vi igen satser på have deltagelse fra.

Stævnet er et U10 stævne for hold i alle rækkerne A, B og C.

Der er plads til følgende antal hold i hver række: A-række: 16 hold. B-række: 16 hold. C-række: 16 hold.

Der er pokaler til alle.

Kampe og afvikling:

Alle kampe spilles som 7-mandskampe, som de også spiller det i blandt andet Sverige og Tyskland.

Alle hold spiller det samme antal kampe og der vil være matchningskampe udfra dagens resultater.
Der vil være samlet spilletid omkring de 80-100 minutter.

Vi vil planlægger med kampledere til alle kampe.

Tilmelding

Jeres tilmelding er først gældende, når vi har modtaget stævnegebyret på den nedenstående konto hos
Arbejdernes Landsbank
Regn. 5325
Konto nr.: 0243684

Betaling

I bedes senest 7. april 2018 betale stævnegebyret på ovenstående konto.
Ved afmelding efter sidste tilmeldingsfrist er det ikke muligt at få indbetalt gebyr retur.
Ved for sen indbetaling af stævnegebyr, forbeholder vi os retten til at slette jeres deltagelse i stævnet.

Pris per hold: 700 dkr - max. 10 spillere pr. hold

Praktiske oplysninger

Parkering:
Der vil være mulighed for parkering ved idrætsanlægget på Ugandavej.

Omklædning:
Børnene bedes møde op i spillertøj, da der vil være begrænset med omklædningsmuligheder.

Program:
Vil kunne hentes senest en uge før.

I bedes melde jer ved dommerbordet senest en 1/2-time før jeres første kamp.

Spørgsmål:
Har du spørgsmål så skriv til abtaarnby2008@gmail.com eller ring til:
Holdleder - Lisa Jørgensen: 41 43 83 72
Træner - Jacob von Eyben: 40 19 77 61

Vi glæder os til at se jer!

Vh. AB Tårnby årgang 2008

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 - A Mixed 10 700 Lørdag den 21. april 2018 20 0
U10 - B Mixed 10 700 Lørdag den 21. april 2018 24 0
U10 - C Mixed 10 700 Lørdag den 21. april 2018 20 1

Signetud teams

U10 - A 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 21. april 2018

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B1908 - 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Holbæk 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Kastrup Boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Talent A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndbyernes IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B73 Lyseblå A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Farum BK U10-T A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Ishøj If A Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
BSV2008A A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U10 - B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 21. april 2018

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Kastrup Boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
GFA B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Brøndbyernes IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby if Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
GIF NIKE 1 B Gif Nike Logo Gif Nike
Farum BK-1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSV2008B B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
HFC 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Kastrup U9A B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
AFK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U10 - C 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 21. april 2018

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 3 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HG 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holbæk 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Kastrup Boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
GFA 09 Sort C Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 09 Grå C Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Taastrup C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Nødebo IF C Nødebo IF Logo Nødebo IF
Brøndbyernes IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
B73 Grøn C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
ÅIF 1 C Ålholm If Logo Ålholm If
ÅIF 2 C Ålholm If Logo Ålholm If
Brøndby if Gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1908 - 3 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
GIF NIKE 3 C Gif Nike Logo Gif Nike

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
April 21 2018

Organisation
Boldklubben AB Tårnby
Place
Vestamager Idrætsanlæg
Address
Ugandavej 105
Postalcode
2770
City
Kastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
HINSCHbyg Cup map

Tournament overview