Colourplus pinsecup 2018

Nykøbing FC afholder for 36 gang deres årlige meget populære pinsecupstævne for drenge i U10, U11 og U12 rækkerne. Der spilles på 20 baner rundt om anlægget I NFC syd, Østre alle'123 , og alle kampe har dommere fra DBU/LFBU. Der er kampe til alle hold Lørdag søndag og Mandag. Ellers henviser vi til vores hjemmeside. www.pinsecup.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 12 A Drenge Mixed 8 2000 18 0
U 10 A Drenge Mixed 8 2000 12 0
U 10 B Drenge Mixed 8 2000 17 0
U 10 C Drenge Mixed 8 2000 18 0
U 10 D Begynder dr. Mixed 8 2000 10 0
U 11 A Drenge Mixed 8 2000 11 0
U 11 B Drenge Mixed 8 2000 28 0
U 11 C Drenge Mixed 8 2000 23 0
U 12 C Drenge Mixed 8 2000 16 0
U 12 D Drenge Mixed 8 2000 15 0
U 12 B Drenge Mixed 8 2000 21 0
U 11 D Drenge Mixed 8 2000 13 0

Signetud teams

U 12 A Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Virum A A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Vallensbæk IF A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
BSF-1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Barcelona Training Academy A Barcelona Training Academy
Nivå-Kokkedal A Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby Boldklub A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum U12-T A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum U12-1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FA 2000, 1 FA 2000 Logo FA 2000
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Nykøbing FC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ølstykke FC 1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U 10 A Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Barcelona Training Academy A Barcelona Training Academy
Himmelev-Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
FA2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Lyngby Boldklub A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum U10-T A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Nfc A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Karlslunde IF - 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U 10 B Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Barcelona Training Academy B Barcelona Training Academy
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum U10-1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
AFK - 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FC Nakskov B Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub
Humlebæk Boldklub B Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
Karlslunde IF - 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BSF Blå B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hørsholm-Usserød IK B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U 10 C Drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Køge Nord FC C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
AIK Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Nivå-Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum U10-2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Karlslunde IF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AFK - 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
FC Nakskov C
Nfc C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
SFC2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Hørsholm-Usserød IK C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Himmelev-Veddelev Boldklub C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
IF Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Tingsted BK C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

U 10 D Begynder dr. 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIK Strøby Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BSF rød Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Hørsholm-Usserød IK Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Køge Nord FC - 1 Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Køge Nord FC - 2 Køge Nord FC Logo Køge Nord FC

U 11 A Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Lyngby Boldklub-1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub-2 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum U11-T A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum U11-1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Nykøbing FC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Borup IF A Borup IF Logo Borup IF

U 11 B Drenge 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla Boldklub B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Lynge-Uggerløse Idrætsforening B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Kirke Værløse IF B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Karlslunde IF hold 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Team Claus GFK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
AFK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Nivå-Kokkedal B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby Boldklub-1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub-2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
B 1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Viby B B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB Piraterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Ringe Boldklub B Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
FA 2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000

U 11 C Drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla Boldklub C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Team Quang C Glostrup FK Logo Glostrup FK
AIK Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Køge BK 1 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Team Falster C B1938 Logo B1938
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KB Panda C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HUI 3 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Præstø K C Præstø IF Logo Præstø IF
Gadstrup Star C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Nykøbing FC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Farum BK C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Blovstrød IF C Blovstrød Idrætsforening Logo Blovstrød Idrætsforening

U 12 C Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HUI-1 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI-2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Glostrup Fodboldklub C Glostrup FK Logo Glostrup FK
BSF-2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF
B 1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
BB hold 2 C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
AIK 65 Sort C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Viby C C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Værløse 2 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Nykøbing FC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U 12 D Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Helsinge 2 Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Nivå-Kokkedal Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Farum U12-3 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
AIK 65 gul Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
HIF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Nykøbing FC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Vallensbæk Gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Væggerløse Boldklub Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Køge Nord FC - 1 Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Køge Nord FC - 2 Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
B. Frem Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

U 12 B Drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Virum B1 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Virum B2 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Helsinge 1 B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Vanløse B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum U12-2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B 1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
BB-B B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
HIF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Allerød U12 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FA 2000, 2 FA 2000 Logo FA 2000
Værløse 1 A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Vallensbæk Sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Køge Nord FC B Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ølstykke FC 2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
FC Nakskov B FC Nakskov Logo FC Nakskov

U 11 D Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kirke Værløse IF Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Karlslunde IF hold 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AFK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Køge BK 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Team Falster B1938 Logo B1938
B 1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Præstø C C Præstø IF Logo Præstø IF
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Nykøbing FC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - May 21 2018

Organisation
Lolland-Falster Alliancen
Place
Nykøbing FC syd
Address
Østre Alle' 123
Postalcode
4800
City
Nykøbing F
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview