Solrød VM Sommer Cup

Velkommen til Solrød VM Sommer Cup 2018

 

Solrød FC byder velkommen til den første Sommer VM Cup i Solrød FC regi, der dækker alle årgange hos drengene fra U6 årgang (2012) til U13 årgang (2005).

Alle kampe spilles ved Solrød Idrætscenter, hvor vi har mulighed for at afvikle alle kampe, og alle kampe i de enkelte rækker afvikles indenfor en kortere periode.

 

Spilleform i de enkelte rækker:


U6-U7 spiller 3-mands og varighed er 10 min
U8-U10 spiller 5-mands (U10 A 8-mands) og varighed er 2 x 7 min
U11-U13 spiller 8-mands. (U13A er 11-mands) og kampe 2 x 15 min

Der spilles i puljer af 3 til 5 hold og alle hold er garanteret min. 3/4 kampe. Der afvikles finaler i alle rækker undtagen U6.

 

Alle spillere i U6 - U9 får medaljer og frugt samt holdpokal til nummer 1


For U10 og op spilles der om individuelle pokaler/medaljer. Pokaler/medaljer til nummer 1, 2 og stor holdpokal til vinderne.

 

Tilmelding: Senest fredag 1 Juni 2018

Et hold er først endelig tilmeldt, når betalingen er modtaget, man kan altså godt være godkendt og alligevel ikke komme med hvis betalingen ikke registreres. Et hold er altså først tilmeldt når der er kommet svar retur om at betaling er modtaget. Så betal venligst når du modtager besked om at du er bekræftet.

Betalingen skal ske på følgende måde:
Bankkonto: 1436 0718 802 237 (Nordea) - husk at skrive holdnummer først på indbetalings linjen

Betaling skal være Solrød FC i hænde senest onsdag 6. juni 2018.

 

Prisen for at deltage afhænger af årgang og række:

 

U6-U7                                       300 kr. pr hold.
U8-U10BC                                  500 kr. pr hold
U10A og U11-U13BC                   650 kr. pr hold
U13 A                                        750 kr. pr hold

 

Stævnet afvikles på følgende tidspunkter

U6:           Lørdag 9-13
U7:           Lørdag 9-13
U8B:         Lørdag 9-13
U8C:         Lørdag 9-13
U9ABC:     Lørdag 9-14
U10B:       Lørdag 9-14
U11ABC:   Lørdag 9-14
U12ABC:   Lørdag 9-15
U13A:       Lørdag 9-14
U13BC:     Lørdag 10-15 

 

Dommerpåsætning:

U6 – U9 ungdomsdommere

U10 - U13 påsatte dommere.

 

Det hele kommer til at stå VMs tegn, så der vil igennem dagen være

 

VM Tombola
VM Kagebod og Popcorn

VM events – skydekonkurrence, balancetest, ansigtsmaling
VM T shirt som kan købes
VM kamp kl 17-20 på storskærm (her skal købes separat billet)
VM Cafe - pølser/brød/sandwich/vand/is
 

Vi glæder os til at se rigtig mange glade fodboldspillere, trænere og forældre.

 

Med sportslig hilsen

Solrød FC

Ungdomsafdelingen

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6-drenge (12) Mixed 5 300 Lørdag 9-13 15 0
U7-drenge (11) Mixed 5 300 Lørdag 9-13 12 0
U8-drenge (10) AB Mixed 8 500 Lørdag 9 - 12 1 0
U8-drenge (10) B Mixed 8 500 Lørdag 9 - 13 5 0
U8-drenge (10) C Mixed 8 500 Lørdag 9 - 13 8 0
U9-drenge (09) A Mixed 8 500 Lørdag 9 - 13 4 0
U9-drenge (09) B Mixed 8 500 Lørdag 9 - 14 6 0
U9-drenge (09) C Mixed 8 500 Lørdag 9 - 13 7 0
U10-drenge (08) A Mixed 11 650 Lørdag 9 - 12 1 0
U10-drenge (08) B Mixed 8 500 Lørdag 9-14 11 0
U10-drenge (08) C Mixed 8 500 Lørdag 11-14 0 0
U11-drenge (07) A Mixed 11 650 Lørdag 9 - 13 3 0
U11-drenge (07) B Mixed 11 650 Lørdag 9 - 13 10 0
U11-drenge (07) C Mixed 11 650 Lørdag 9 - 12 1 0
U12-drenge (06) A Mixed 11 650 Lørdag 12 - 15 1 0
U12-drenge (06) BC Mixed 11 650 Lørdag 9-14 2 0
U12-drenge (06) BC Mixed 11 650 Lørdag 9-14 8 0
U13-drenge (05) A Mixed 14 750 Lørdag 9-14 4 0
U13-drenge (05) BC Mixed 11 650 Lørdag 10-15 8 0
U14-drenge (04) A Mixed 14 750 Lørdag 15 - 18 0 0
U14-drenge (04) B Mixed 14 750 Lørdag 15 - 18 0 0
U15-drenge (03) Mixed 14 750 Lørdag 15 - 18 0 0

Signetud teams

U6-drenge (12) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9-13

Teamname LVL Logo Club
Vor Frue IF B Vor Frue IF Logo Vor Frue IF
Allerød FK 4 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 3 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Solrød FC 3 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Tune 1 Tune IF Logo Tune IF
Vor Frue IF 2 A Vor Frue IF Logo Vor Frue IF
Tune 2 Tune IF Logo Tune IF
Greve Blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå 3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U7-drenge (11) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9-13

Teamname LVL Logo Club
Solrød 5 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 4 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 2 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Ajax A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dianalund B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Herfølge BK 2 Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge BK 1 Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U8-drenge (10) AB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 12

Teamname LVL Logo Club

U8-drenge (10) B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 13

Teamname LVL Logo Club
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Vemmelev B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

U8-drenge (10) C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 13

Teamname LVL Logo Club
Gulddrengene C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Lynge-Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Køge FC C Køge FC Logo Køge FC
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC

U9-drenge (09) A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 13

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
AIKDrengene A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC

U9-drenge (09) B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 14

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
KB U9 Barcelona Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve Blå Kometer B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
The Reds 10 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC

U9-drenge (09) C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 13

Teamname LVL Logo Club
AIK drengene 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Havdrup 1 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
KB U9 Chelsea C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC

U10-drenge (08) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 12

Teamname LVL Logo Club

U10-drenge (08) B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9-14

Teamname LVL Logo Club
GFA B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
real madrid B Real Madrid Club de Futbol Logo Real Madrid Club de Futbol
liverpool B liverpool
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC

U10-drenge (08) C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 11-14

Teamname LVL Logo Club

U11-drenge (07) A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 13

Teamname LVL Logo Club
solrød fc 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB-Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U11-drenge (07) B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 13

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
The Sunred 10 B Solrød FC Logo Solrød FC
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
solrød fc 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vindinge IF B Vindinge IF Logo Vindinge IF
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Ølstykke FC B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U11-drenge (07) C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9 - 12

Teamname LVL Logo Club

U12-drenge (06) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12 - 15

Teamname LVL Logo Club

U12-drenge (06) BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9-14

Teamname LVL Logo Club

U12-drenge (06) BC 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9-14

Teamname LVL Logo Club
Hundige C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Faxekondidrengene C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
HIK Brazil B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Brede if bc C Brede IF Logo Brede IF
Vallensbæk Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC

U13-drenge (05) A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9-14

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Solrød FC A A Solrød FC Logo Solrød FC

U13-drenge (05) BC 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10-15

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 2006 B Solrød FC Logo Solrød FC
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
SFC4 C Solrød FC Logo Solrød FC
B1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Køge Hvid Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Sort Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U14-drenge (04) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15 - 18

Teamname LVL Logo Club

U14-drenge (04) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15 - 18

Teamname LVL Logo Club

U15-drenge (03) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15 - 18

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 16 2018

Organisation
Solrød FC
Place
Solrød Idrætscenter
Address
Tingsryds Alle 27
Postalcode
2680
City
Solrød Strand
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview