AB CUP 2018

AB CUP 2018 er ABs traditionelle ungdomsstævne med mere end 26 år på bagen. Her har ABs ungdomshold dystet mod danske hold fra nær og fjern, og haft mulighed for at møde hold fra det store udland. Blandt mange deltog Malmö FF i mange år med adskillelige hold, og således har man bla. oplevet en ung Zlatan Ibrahimovic trylle på ABs baner. Klubber fra Gladsaxes venskabsbyer har også været flittige gæster med deltagelse fra eksempelvis Finland, Island, Tyskland, Polen og Ungarn.

Turneringen bliver afholdt på ABs anlæg i Bagsværd,som består af 7 græsbaner og 2 kunstgræsbaner, dvs. alle kampe bliver spillet samme sted. Turneringen afvikles over fredag, lørdag og søndag, og der vil alle dage blive spillet en masse god fodbold og vi bestræber os på at give spillerne samt deres medrejsende fans en kæmpe oplevelse.

Der vil være medaljer til alle i de små rækker, og løbende præmier for sjove detaljer, flotte mål og godt kammeratskab. Stævneområdet er et afgrænset område, hvor der også vil være boder og sjov til søskende under stævnet. Vinderpokaler til de store rækker i A og B slutspil. Bemærk at spilledage er vejledende.

Alle hold spiller minimum 4 kampe.

AB restauranten tilbyder snacks, drikkevarer og lækkerier til hele familien under hele stævnet.

Stævnet tilbyder mulighed for fællesspisning til spillere og forældre i ABs restaurant efter kampene. Yderligere info følger til tilmeldte hold.

BETALING VED TILMELDING VIA MOBILEPAY 72116.

HUSK AT  ANGIVE RÆKKENAVN+HOLDNAVN PÅ OVERFØRSEL.

Vi glæder os til at se jer :)

UPDATE 15-MAJ: PROGRAM FINDES PÅ https://abuf.dk/

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
DU5-3M Mixed 3 250 Lørdag 0 0
DU5/6-3M Mixed 3 250 Lørdag 18 0
DU7-3M Mixed 3 250 Lørdag/Søndag 24 0
PU7/9-5M Mixed 5 250 Lørdag/Søndag 12 0
DU10B-5M Mixed 5 400 Søndag 15 0
DU8-5M Mixed 5 400 Lørdag/Søndag 24 0
DU9B-5M Mixed 5 400 Lørdag 24 0
PU10B-5M Mixed 5 400 Lørdag 0 0
PU8-5M Mixed 5 400 Lørdag 0 0
PU9B-5M Mixed 5 400 Lørdag 0 0
DU10A-8M Mixed 8 400 Fredag/Lørdag 15 0
DU9A-5M Mixed 5 400 Lørdag 23 0
PU10A-5M Mixed 5 400 Lørdag 0 0
PU9A-5M Mixed 5 400 Lørdag 0 0
DU11A-8M Mixed 8 500 Fredag/Lørdag 11 0
DU12A-8M Mixed 8 500 Fredag/Lørdag 2 0
DU13A-11M Mixed 11 500 Fredag/Lørdag/Søndag 2 0
PU10/12-8M Mixed 8 500 Lørdag 7 0
PU12A-8M Mixed 8 500 Lørdag 0 0
PU13A-8M Mixed 8 500 Lørdag 0 0
DU11B-8M Mixed 8 500 Søndag 13 0
DU12-8M Mixed 8 500 Søndag 10 0
DU13-8M Mixed 8 500 Søndag 15 0
PU11B-8M Mixed 8 500 Søndag 1 0
PU12B-8M Mixed 8 500 Søndag 0 0
PU13B-8M Mixed 8 500 Søndag 0 0

Signetud teams

DU5-3M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

DU5/6-3M 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB1 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB2 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
FC Holte Legenderne B FC Holte Logo FC Holte
FC Holte Galacticos B FC Holte Logo FC Holte
Allerød FK1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 3 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Tune 2013 C Tune IF Logo Tune IF

DU7-3M 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hareskov Musvågerne C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Ravnene C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Høgene B Hareskov IF Logo Hareskov IF
B1903 U7 - 1 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
AB1 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB3 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Hareskov Ørnene C Hareskov IF Logo Hareskov IF
VSB 1 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 2 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 3 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
NBU Argentina Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK Fix Hajer Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BK Fix Hyæner Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B82 B B82 Virum Logo B82 Virum
KB Ajax A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

PU7/9-5M 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HIF A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

DU10B-5M 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I B2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Team Eriksen B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Aguero B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB2 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Brøndby 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 5 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

DU8-5M 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
AB1 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Greve hold blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HIK HVID A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK BLÅ A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B82 Hold 1 C B82 Virum Logo B82 Virum
Brøndby IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 5 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kastrup u7 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Greve blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndbyernes IF 1-7 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes IF 2-7 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
KBU8B - HVID B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBU8B - BLÅ C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Panterne B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Løverne B Hareskov IF Logo Hareskov IF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977

DU9B-5M 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
jb B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
AB 3 C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
HI 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Vallnsbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1903 2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 4 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FC Holte 2 B FC Holte Logo FC Holte
BK Rødovre B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
KB u9 real madrid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Fremad Amager hvid B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Slagelse BI B B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Brønshøj BK Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Greve Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HG 4 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

PU10B-5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

PU8-5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

PU9B-5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

DU10A-8M 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag/Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I Blå A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Team Messi A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Ishøj If A ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

DU9A-5M 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
jb 1 Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vallensbæk IF A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
EIF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
GreveHvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FC Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte
BK Rødovre A Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
rb1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Fremad Amager blå A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Slagelse BI A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
A.G.F. Hvid A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Brønshøj BK Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
KB1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB3 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

PU10A-5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

PU9A-5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

DU11A-8M 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag/Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AB1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Roskilde KFUM U11-T A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Skovshoved IF A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B93 Elite A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FCN A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Greve Fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

DU12A-8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag/Lørdag

Teamname LVL Logo Club

DU13A-11M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag/Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

PU10/12-8M 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Måløv Boldklub A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Viftøserne 1 A VIF
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF

PU12A-8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

PU13A-8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

DU11B-8M 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AB2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Holbæk B&I Blå B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hsk 1 A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hsk 2 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Team Neymar B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Salah B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
VIF U11 B Vindinge IF Logo Vindinge IF
Vellinge IF B Vellinge IF Logo Vellinge IF
Skovshoved B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
CPH Youth FC B CPH Youth FC
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

DU12-8M 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
AB2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
FA 2000-1 FA 2000 Logo FA 2000
FFB A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF

DU13-8M 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
AB2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Sundby 2005-3 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B93 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB3 C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB A2 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SIF MG B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

PU11B-8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

PU12B-8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

PU13B-8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
25. - May 27 2018

Organisation
Akademisk Boldklub
Place
Akademisk Boldklub
Address
Skovdiget 1
Postalcode
2880
City
Bagsværd
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview