BSF PÅSKECUP 2018

BSF PÅSKECUP 2018

Ballerup Skovlunde Fodbold inviterer fodboldvenner fra nær og fjern til påskestævne i rammerne af TopDanmark hallen, der er indendørs kunstgræsbane, hvor kampene afvikles uden, at vejret spiller ind på oplevelsen.

Dette stævne afholdes som 3- og 5-mands stævne for drenge årgange U6 (3-mands), U7, U8 og U9 samt pige årgange U7 (3-mands) U9 og U10. Det er tilladt at stille med maks. 5 spillere pr. 3-mands hold og 8 spillere pr. 5- mands hold (3 reserver).

Stævnet afvikles over dagene den 1. og 2. april 2018. Tidspunkterne angivet er vejledende og vil afhænge af antal tilmeldte hold. Dagene er dog faste.

Alle hold sikres minimum 4 kampe af 10 minutter og med 1 minuts pause imellem kampene.
Vi vægter højt, at alle hold spiller så lige kampe, som overhovedet muligt, hvorfor der skal meldes i niveauer. Det kan dog afhængigt af antal tilmeldinger blive nødvendigt at slå rækker sammen.

Vi henstiller til, at klubberne er tro mod det niveau, der tilmeldes til !

Der vil være en præmie til alle og vi spiller efter SBU reglerne, der gælder for udendørs 3- og 5-mands fodbold. Da vi afholder slutspil i hver 5-mands række, vil der være pokaler eller statuetter til nr. 1 og 2 i hver af disse rækker.

Alle kampe igangsættes og afsluttes på samme tid, så programmet ikke skrider.

Udgangspunktet er, at klubberne selv stiller kampledere. Det kan dog blive aktuelt, at BSF i nogle rækker stiller kampledere.

Det koster kr. 450,00 pr. 3-mands hold og kr. 500,00 pr. 5-mands hold at deltage, der indbetales til konto i Danske Bank: Reg.nr. 9570 kontonr. 0012075960 eller via mobilepay til 21211 - BSF stævner med angivelse af Holdets navn og ID.


Tilmelding:

Vi råder til hurtig tilmelding og betaling for at være sikker på deltagelse. Ved lignende stævner i TopDanmark hallen er der hurtigt opstået ventelister.

Tilmelding skal ske senest den 20. marts 2018 efter først til mølle princippet.

Vi opretter venteliste og muligheden for at oprette yderligere puljer vil blive vurderet, såfremt der tilmeldes flere hold end først forudsat.

Deltagelse er først gældende, når vi har registeret og bekræftet indbetalingen.

 

Kampprogram:

Programmet sendes ud senest en uge før stævnets afholdelse.
Yderligere info:

Bemærk at TopDanmark Hallen er en stor fodboldhal med helt nyt kunstgræs i højeste kvalitet, der blev lagt på og taget i brug i december 2015.

I hallen er temperaturen som udenfor dog er man beskyttet mod vind og vejr, hvilket kan være en stor fordel for de små årgange (og deres forældre;-) på den årstid. Husk fodboldstøvler og benskinner!

Forplejning:

Det vil være muligt at købe mad og drikke mv. til rimelige priser i boder.

Ved spørgsmål kontakt venligst Kenn Hillmann på tlf. 5185 7064 eller pr. mail til bsf.khi@gmail.com.

VEL MØDT – vi glæder os til at byde jer velkommen til BSF PÅSKECUP 2018, 3- og  5-mands cup på indendørs kunstgræsbane på en årstid, hvor vejret ikke altid er til at stole på.

Venlig hilsen
BSF (Ballerup-Skovlunde Fodbold)


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Piger Mixed 8 500 Søndag morgen / formiddag 9 0
U10 Piger Mixed 8 500 Søndag for- + eftermiddag 5 0
U9 drenge Mixed 8 500 Søndag eftermiddag 11 0
U8 drenge Mixed 8 500 Mandag formiddag 17 0
U8 drenge Mixed 8 500 Mandag for. + eftermiddag 20 2
U8 drenge Mixed 8 500 Mandag eftermiddag 17 0
U9 drenge Mixed 8 500 Søndag eftermiddag 19 0
U7 drenge Mixed 8 500 Mandag morgen 18 0
U7 piger Mixed 5 450 Søndag morgen 3 0
U6 drenge Mixed 5 450 Søndag morgen 14 0

Signetud teams

U9 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen / formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse U9 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BSF Rød B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Blå B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BSF Grøn B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Greve Pink A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Lilla B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U10 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag for- + eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse U10 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
sundby B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hareskov IF Hareskov IF Logo Hareskov IF
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U9 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vestia 1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Hg 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Holbæk B&I - A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF A A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev IF A A Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF B B Herlev IF Logo Herlev IF
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
KB 2010 D A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Nif A Næstved IF Logo Næstved IF
KB C1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
A-FA A amager-fodboldakademi
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Orient A Orient Fodbold Logo Orient Fodbold

U8 drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Mandag for. + eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF B B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF C1 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Allerød Blå B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Farum Boldklub B1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
De gule lyn B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Brøndby IF Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Gadstrup IF B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF

U8 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF C2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev IF CD C Herlev IF Logo Herlev IF
Allerød Hvid C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Sort C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ørestad IF C Ørestad IF Logo Ørestad IF
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
FB Rød 10 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
LSF2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Allerød Grøn C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Slagelse B&I C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
KBU8B - BLÅ C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B.93 Galacticos B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
TOF B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Hg 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Bk Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup BLÅ B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
LSF B B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
vallensbæk 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Holbæk B&I - B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U7 drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag morgen

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Greve Fodbold 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FFB 1 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
B1903 U7 - 1 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
GFA Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Argentina C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
JO Safety A Listrup Ungdoms & Idrætsforening Logo Listrup Ungdoms & Idrætsforening
BFC Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Vallensbæk IF 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U7 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
BSF rød B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF hvid Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U6 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 4 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB Q3 Løver A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 Krokodiller C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
brøndby if 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
brøndby if 1 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
brøndby if 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
1. - April 2 2018

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
TopDanmark Hallen
Address
Ballerup Idrætsby 36
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview