Indooor pokal Cup

Indoor Pokal Cup

Vi inviterer den 18 marts til Indoor Pokal cup i de lækre omgivelser i Ballerup Indoor club, som spilles inden døre på kunstgræs  https://www.indoorclub.dk/fodbold.html

Man spiller inden døre på den nyeste generation kunstgræs, banen måler 30x17 og der er bander rundt om banen, som betyder kampe med høj intensitet. Regler, kamp program samt info om stævnet, fremsendes senere.


Alle kan se frem til 5 kampe af ca 10 minutters spilletid, 4 puljekampe og placerings kamp ( finale spil )

• Pokaler / el medaljer til nr 1,2 og 3 i hver række
• Døm selv kampe, først nævnte hold stiller dommer
• 50 minuttres effektiv spilletid, pga banens udformning.

Vi spiller i følgende rækker:

U7 – søndag morgen – spiller 5 mod 5 , max 7 spillere pr hold
U8/9 piger – søndag morgen - spiller 5 mod 5, max 7 spillere pr hold
U8 drenge niv C – søndag middag - spiller 5 mod 5, max 7 spillere pr hold
U10 drenge niv C– søndag middag – spiller 4 mod 4, max 6 spillere pr hold
U8 drenge niv A/B– søndag eftermiddag - spiller 5 mod 5, max 7 spillere pr hold
U10 drenge niv A/B – søndag eftermiddag – spiller 4 mod 4, max 6 spillere pr hold

Der er plads til 10 hold i hver række.

Betalings info fremsendes til tilmeldte hold, ved bekræftelse af hold. Deltager gebyr tilbagebetales ikke ved evt. afbud

http://www.procup.se/cup/31638.htm

Spørgsmål kan stilles til
lasse123@gmail.com eller mickistroemlund@gmail.com

Håber at se jer
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
u7 Mixed 7 350 Søndag morgen 18 4
u8/9 piger Mixed 7 350 Søndag morgen 12 1
u8C Mixed 7 350 Søndag middag 14 1
u10C Mixed 6 350 Søndag middag 15 2
u8A/B Mixed 7 350 Søndag eftermiddag 15 1
u10A/B Mixed 6 350 Søndag eftermiddag 14 2

Signetud teams

u7 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Argentina B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Tigerne A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BK skjold 2011 MK Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
RB1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
KB Løverne hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
NBU Cameroun B Nørrebro United Logo Nørrebro United

u8/9 piger 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Orient pigerne A Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Sengeløse U8/9 A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
FIX PIger C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B.93 Små støvler (U8/U7) Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 Små støvler (U8/U7) II Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
AFK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Greve U8 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

u8C 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Orient 1 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 2 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
BSV C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Orient 3 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
LSF1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FIF1 C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
FIF2 C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
Herstedøster IC C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
HUI 2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

u10C 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Orient 1 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
AB Tårnby grøn C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Skjold 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Østerbro IF C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Tune IF 2 C Tune IF Logo Tune IF
Orient 3 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
KB 1 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ålholm IF 1 C Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm IF 2 C Ålholm If Logo Ålholm If
Orient 2 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold

u8A/B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Orient 1 A Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
KB 4 (A) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
RB1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
LSF2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
GVI Blå B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HVB 2010 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

u10A/B 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B1908 - 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Skjold 1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Tune IF 1 B Tune IF Logo Tune IF
Orient 4 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
B93 Messi A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Aguero A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HUI 2 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hellas 1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
March 18 2018

Organisation
Orient Fodbold
Place
Ballerup Indoor Club
Address
Telegrafvej 6
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview