VBI Cup

Vojens BI inviterer igen i år til et sjovt børnestævne med præmier til alle.

Vi opfordre til at tilmelde sig i de rigtige rækker, så det giver lige kampe for alle.

Hvert hold er garanteret mindst 4 kampe.

Der er medaljer til alle spillere i alle årgange.

På stævnepladsen vil der være mulighed for at købe lidt slik, pølser, frugt samt sodavand og kaffe.

Sidste tilmelding er d. 18 maj.

Kampprogram samt praktiske informationer udsendes d. 22 maj.

Ved betaling, husk at påfører hold id eller klub og årgang.

Kom og vær med til nogen hyggelige timer i fodboldens tegn. Spørgsmål kan rettes til ivan.olsen.vbi@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (3-mands) Mixed 6 250 Lørdag formiddag 13 0
U7 (3-mands) Mixed 6 250 Lørdag formiddag 19 0
U8 (5-mands) A-B-C Mixed 8 300 Lørdag formiddag 18 0
U9 (5-mands) A-B-C Mixed 8 300 Lørdag eftermiddag 15 0
U10 (5-mands) A-B-C Mixed 8 300 Lørdag eftermiddag 17 0
U11 (5-mands) Mixed 8 300 Lørdag formiddag 3 0
U11 (8-mands) Mixed 10 350 Lørdag formiddag 0 0

Signetud teams

U6 (3-mands) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Starup 1 C Starup UIF Logo Starup UIF
starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Bjert piger B Bjert IF Logo Bjert IF
Ødis IF C Ødis IF
Starup 3 C Starup UIF Logo Starup UIF
Vojens BI C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Hammelev C

U7 (3-mands) 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 4 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 5 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Vojens BI 1 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens BI 2 Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Bjert 1 B Bjert IF Logo Bjert IF
Bjert 2 B Bjert IF Logo Bjert IF
Starup 1 A Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
AMUI B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Rødekro 1
Rødekro 2
AMUI 2 B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
VBI Piger 1 Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
VBI Piger 2 Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Hammelev SUF 1 B Hammelev HSUF
Hammelev SUF 2 B Hammelev HSUF

U8 (5-mands) A-B-C 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Starup 1 A Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 3 C Starup UIF Logo Starup UIF
HSUF U8 B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
VBI 1 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
VBI 2 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Askov malt C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Rødekro 1 B
Janderup Billum C
Dybbøl UI A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ribe BK 1 A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 2 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ødis IF C Ødis IF

U9 (5-mands) A-B-C 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Ebberup B Ebberup IF Logo Ebberup IF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
EFB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Starup UIF B Starup UIF Logo Starup UIF
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Vinding A A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding B B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Kolding IF B Kolding IF Logo Kolding IF
Vojens 1 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens 2 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Jels IF C Jels IF Logo Jels IF

U10 (5-mands) A-B-C 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vejle boldklub B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
vejle Boldklub B2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub C1 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Starup U10 C Starup UIF Logo Starup UIF
Broager UI 1 B Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 2 C Broager UI Logo Broager UI
Jerne if B Jerne IF Logo Jerne IF
Vojens 1 A Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens 2 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Harte 1 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 2 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Felsted IF C Felsted IF
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
SUB C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U11 (5-mands) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hammelev C
Ribe BK (U10 piger) C Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Vojens BI B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub

U11 (8-mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 26 2018

Organisation
Vojens Bold og Idrætsklub
Place
Vojens bold og idrætsklub
Address
Overgårdsvej 5
Postalcode
6500
City
Vojens
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview