HEI MINICUP 2018 i samarbejde med JYSKE BANK

HEI MINICUP 2018

Hjortshøj/Egå IF indbyder hermed til fodboldstævne på HEI banerne i Skæring ved Aarhus.

Lørdag d.  12.05.2018 (U8 & U9)
Søndag d. 13.05.2018 (U5, U6 & U7)

Stævnet afvikles så alle hold kan deltage uanset niveau
og der vil være pokaler, frugt og vand til alle spillere.

U5 spilles som 3 mands bold.
Max 5 spillere (3 markspillere, 2 udskiftere).
Hvert hold spiller 4 kampe a 8 min.
Pris pr. hold kr. 450,-

U6 spilles som 3 mands bold.
Max 5 spillere (3 markspillere, 2 udskiftere).
Hvert hold spiller 4 kampe a 8 min.
Pris pr. hold kr. 450,-

U7 spilles som 3 mands bold.
Max 5 spillere (3 markspillere, 2 udskiftere).
Hvert hold spiller 4 kampe a 8 min.
Pris pr. hold kr. 450,-

U8 spilles som 5 mands bold.
Max 7 spillere (målmand, 4 markspillere, 2 udskiftere).
Hvert hold spiller 4 kampe a 15 min.
Pris pr hold kr. 550,-

U9 spilles som 5 mands bold
Max 7 spillere (målmand, 4 markspillere, 2 udskiftere).
Hvert hold spiller 4 kampe a 15 min.
Pris pr hold kr. 550,-


Vi tilstræber så lige kampe som muligt, derfor venligst meddel korrekt niveau ved tilmelding.

Piger er naturligvis velkomne også på U8 & U9 årgangene.
Kampprogram tilsendes på mail og kan hentes på www.hei-fodbold.dk og på HEI MINICUP's facebook side. (https://www.facebook.com/heiminicup/)


Seneste frist for tilmelding er 01.05.2018 – der tilmeldes via www.staevner.dk
(Tilmelding er gyldig når stævnegebyret er indbetalt på
konto 7267 0001121803 – oplys klub, årgang).

Evt. spørgsmål kan rettes til René Eskildsen på 22442597 – mail: eske_83@me.com

Vi ser frem til, at se jer i Skæring og vi vil gøre vores til at stævnet bliver en succes.

VEL MØDT!

HEI TRÆNERTEAM

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 (5 mands) Mixed 7 550 12 0
U9 (5 mands) Mixed 7 550 22 0
U9 (5 mands) Mixed 7 550 11 0
U9 (5 mands) Mixed 7 550 3 0
U5 Mix (3 mands) Mixed 5 450 4 0
U6 Mix (3 mands) Mixed 5 450 16 1
U7 Mix (3 mands) Mixed 5 450 34 0
U8 (5 mands) Mixed 7 550 5 0
U8 (5 mands) Mixed 7 550 17 0
U8 (5 mands) Mixed 7 550 10 1

Signetud teams

U9 (5 mands) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF 1 A Århus GF Logo Århus GF
AGF C
Hasle B A Hasle Boldklub Logo Hasle Boldklub
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG 2 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Skødstrup SF A1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Jarl Arden A IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Stavtrup I.F. A Stavtrup I.F.
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U9 (5 mands) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF 2 B Århus GF Logo Århus GF
Helsted B1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hørning IF 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Virup 1 B Virup IF Logo Virup IF
Odder gult hold B Odder IGF Logo Odder IGF
Odder blåt hold B Odder IGF Logo Odder IGF
HOG 3 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Skødstrup SF B1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hgf 2 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hgf 1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
KHIF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Skødstrup SF B2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
AIA Tranbjerg 1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HEI 5 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Stavtrup I.F. B Stavtrup I.F.
Hørning IF 3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Sabro if 2 B Sabro if
Sabro if 1 B Sabro if

U9 (5 mands) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Galten FS C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Hørning IF 1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Virup 2 C Virup IF Logo Virup IF
AIA Tranbjerg 3 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HOG 4 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Gammelgaarden C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Skødstrup SF C1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AIA Tranbjerg 2 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Stavtrup I.F. C Stavtrup I.F.

U9 (5 mands) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hylke drengene Baunehøj FC
HEI 4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG 5 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U5 Mix (3 mands) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U6 Mix (3 mands) 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GUI 2 B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
GUI 1 B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Helsted Fremad A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Skødstrup SF 3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hørning IF 1. A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2. A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3. A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Tst 3 tst/Sabro Logo tst/Sabro
Tst 2 tst/Sabro Logo tst/Sabro
Tst 1 tst/Sabro Logo tst/Sabro

U7 Mix (3 mands) 33 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hammel GF Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
TST 3 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
TST 2 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
TST 1 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
Lystrup 3 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hei 4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Virup IF C Virup IF Logo Virup IF
Aarhus Fremads 1 B Aarhus Fremad
Aarhus Fremads 2 C Aarhus Fremad
Aarhus Fremads 3 C Aarhus Fremad
HEI 6 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SSIF u71 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
SSIF u7 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
SSIF u7 3 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SSF4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 5 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U8 (5 mands) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI Vejlby-Risskov Idr?tsklub
FCS 2010 - A A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Skødstrup SF A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF

U8 (5 mands) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
AGF
FCS 2010 - B B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Brabrand IF B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
VINDING SF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VINDING SF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
AIF Gammelgårdsskolen 1 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
AIF Gammelgårdsskolen 2 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Skødstrup SF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Ry Fodbold B B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Østbirk IF B

U8 (5 mands) 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OMMERSYSSEL IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Harlev C Harlev IK Logo Harlev IK
FCS 2010 - C C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Kolind/Perstrup 1 C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Skødstrup SF C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Kolind/Perstrup 2 C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Lystrup IF 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Ry Fodbold C C Ry fodbold Logo Ry fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
12. - May 13 2018

Organisation
Hjortshøj Egaa IF
Place
HEI Fodbold
Address
Skæring Skolevej 200
Postalcode
8250
City
Egå
Sport
Soccer
Type
Unknown
HEI MINICUP 2018 i samarbejde med JYSKE BANK map

Tournament overview