Dall-Ferslev IF's Spar Nord Cup 2018

SPAR NORD CUP 2018

Cup'en med medalje til alle spillere.

+ Pokal til vinderholdet i alle finalepujler

Dall-Ferslev IF Fodbold inviterer hermed til Spar Nord Cup lørdag den 21. og søndag 22. april 2018 på Dall-Ferslev Stadion, Klokkevej 49, Dall Villaby, 9230 Svenstrup.
I et dejligt lukket område med panna-baner, multibane og ny opført legeplads, så der plads til leg, når der ikke spilles uden at skulle bekymre sig om biler.


 
Der spilles normalt i følgende rækker:
Lørdag d. 21. april      
U7 drenge 3 mands 1 x 10 min max 5 spillere/hold
U8 drenge 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U9 drenge 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
Søndag d. 22. april      
U6 drenge 3 mands 1 x 10 min max 5 spillere/hold
U8 piger 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U9 piger 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U10 piger 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U10 drenge 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold

 

OBS:
Drengehold må gerne være mix-hold
Det anførte max antal spillere pr. hold bedes overholdt

PULJER:
Indledende runde spilles med 3 hold i hver pulje. Derefter går:

Puljens nr. 1 videre til A slutspil
Puljens nr. 2 videre til B slutspil
Puljens nr. 3 videre til C slutspil.

HOLDGEBYR:
3 mands: 250 kr. – 5 mands: 400 kr.
Gebyret kan indbetales på konto 9296 - 4572622229 eller kontant
på kampdagen før første kamp. Der kan ikke betales med dankort.
Elektronisk overførsel skal mærkes SNC+Klubnavn.

PRÆMIER:
Nr. 1 i alle slutspil får guldmedaljer samt en pokal til klubben.
Nr. 2 i alle slutspil får sølvmedaljer.
Alle øvrige får bronzemedaljer.

REGLER:
Hvor intet andet er anført spilles der efter DBU’s regler

DOMMERE:
Kampene dømmes af lokale dommere.

TILMELDING:
Senest 6.4.2018 – bedes foretaget her på staevner.dk.
Vi sender en mail med bekræftelse på tilmeldingen.
Ved eventuelle spørgsmål kan vi kontaktes via mail til kinifers@gmail.com
eller telefonisk til 9838 3825.
Hvis antal tilmeldte hold overstiger kapaciteten, gælder "først til mølle" princippet.

ANDET:
Der vil være opstillet telt, grillen er tænd og kiosken er åben. Så der mulighed for at købe grillpølser, mad, drikkevarer og godt til rimelige priser.
Med lidt held dukker Frønse op med små overraskelser.

FORBEHOLD:
Arrangøren forbeholder sig retten til ændringer i antal hold pr. pulje, antallet af slutspil, kampenes varighed og andet der er afhængigt af antal tilmeldte hold - eller andre forhold, der gør ændringer nødvendige. Følg med i evt. ændringer på www.dallferslev-if.dk.

Med venlig hilsen
Dall-Ferslev IF Fodbold
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 drenge Mixed 5 400 19 0
U10 piger Mixed 5 400 5 0
U9 piger Mixed 5 400 5 0
U8 piger Mixed 5 400 9 0
U6 drenge Mixed 3 250 20 0
U9 drenge Mixed 5 400 18 0
U8 drenge Mixed 5 400 34 1
U7 drenge Mixed 3 250 28 2

Signetud teams

U10 drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
If Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
TSV 2 C TSV
DFI C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
DFI 2 C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
TSV 1 B TSV
SSK 1 A Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
SSK 2 C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
BMK 90 1 B BMK 90 Logo BMK 90
BMK 90 2 C BMK 90 Logo BMK 90
VFN C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
RKG Klarup 1 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup 2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup 3 A Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U10 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LKB Piger B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Hjallerup U10 piger B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Vester Hassing GF B Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U9 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja Piger B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Støvring C Støvring
Piger u9 5 mands C I.K.Vest Logo I.K.Vest
HB U9 piger A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U8 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
De seje piger C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
DFI piger C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
St. Restrup C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Støvring tøser A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
IF Frem Skørping C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IF Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U6 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF U6 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Drenge hold 2 C I.K.Vest Logo I.K.Vest
BIF/ØHIK C Brovst IF Logo Brovst IF
TSV Vestbjerg C Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
AaB U6 (2) B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
NFB - 2 Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
V.Hjermitslev Boldklub SIV
Jetsmark 2 C Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
AaB U5-U7 piger B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
NFB - 1 Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
AaB U6 B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Jarl Arden U6 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Aalborg Freja Piger IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Jetsmark C Jetsmark IF Logo Jetsmark IF

U9 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIUF U9 B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
NFB 1 B Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
NFB 2 B Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
Chang 1 C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
HUG 2 C Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
HUG 1 C Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
PVSPORT81 C Poulstrup Vrejlev 81 Logo Poulstrup Vrejlev 81
IF Fremad Nørhalne C Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Skalborg 2 C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Skalborg 1 A Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Vester Hassing GF B Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
Støvring B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvregn 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
KB 81 C KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Jarl Arden A IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
FFI B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI

U8 drenge 29 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
St. Restrup 1 C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
AALBORG FREJA 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
AALBORG FREJA 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
St. Restrup 2 C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Aalborg Chang 3 C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Drenge hold 1 C I.K.Vest Logo I.K.Vest
TSV Vestbjerg 1 B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
TSV Vestbjerg 2 C Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Aalborg Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
AGF
DFI drenge C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Arden IF U8 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Farsø Ullits IK 2 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø Ullits IK 1 A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
TSV Sulsted B Sulsted IF Logo Sulsted IF
AaB B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
HI 1 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Gug 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
LKB Gistrup C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
HI 2 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hadsund C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Drenge hold 3 C I.K.Vest Logo I.K.Vest
Aalborg Chang 1 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 4 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U7 drenge 23 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIV 2 V Hjermitslev Boldklub
Ik Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
AGF
Støvring IF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
DFI drenge C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Jetsmark 1 Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark 2 Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Frem Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
TSV Sulsted B Sulsted IF Logo Sulsted IF
SIV 1 V Hjermitslev Boldklub
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
AaB U7 C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Chang 1 - U7 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 - U7 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
NFB 1 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
NFB 2 Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
IF Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
SSB1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - April 22 2018

Organisation
Dall-Ferslev Idrætsforening
Place
Dall-Ferslev Stadion
Address
Klokkevej 49
Postalcode
9230
City
Svenstrup J
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview