ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom

 

Kom og deltage i ØB's Sommerstævne 2018, hvor vi afholder U8-U10-U11 stævne på B/C niveau. Alle hold er garanteret 3-4 kampe, inkl. placeringskamp.Dette er en mulighed for at afprøve niveau efter DBUFyns automatiske oprykning som gælder fra 1. august.

 


U8 (2011) spilles der 5v5 med 15 min. pr. kamp
U10 (2009) spilles der 5v5 med 15 min. pr. kamp
U11 (2008) spilles der 8v8 med 2x10 min. pr. kamp
 

Hele stævnet afvikles på en dag, nemlig søndag den 5. august 2018 mellem kl. 10.00 - 18.00

Der vil være medaljer & sodavand til alle der deltager i stævnet på holdet.

Ligeledes vil der være en pokal til det vindende hold.

Medalje overrækkelse for alle holdene vil ske umiddelbart efter sidste placeringskamp i turneringen.

Max antal deltagere :

U8 = 8 spillere født i 2011 eller yngre
U10 = 8 spillere født i 2009 eller yngre
U11 = 11 spillere født i 2008 eller yngre
 

Der vil være åben for salg af drikkelse og mad i forbindelse med stævnet.

Tilmelding foregår via denne side, og indbetaling skal ske på Mobilepay til:

20 61 04 61

Skal du bruge en kvittering til afregning med din klub, klarer vi det på dagen.

Med Venlig Hilsen

Flemming Rosenlyst
Ungdomsformand & Stævneansvarlig

Når vi har registreret jeres indbetaling, vil i kunne se at holdet er meldt til i rækken. HUSK at skrive i kommentarfeltet hvilket hold og række(r) i tilmelder jer til.


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - 2013 Mixed 5 200 Søndag start kl. 10.00 5 0
U7 - 2012 Mixed 5 200 Søndag start kl. 12.00 2 0
U8 - 2011 Mixed 8 250 Søndag start kl. 10.00 8 0
U10 - 2009 Mixed 8 250 Søndag start kl. 13.00 8 0
U11 - 2008 Mixed 11 300 Søndag start kl. 10.00 4 0
U14 - 2005 Mixed 11 300 Søndag start kl. 13.30 3 0

Signetud teams

U6 - 2013 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag start kl. 10.00

Teamname LVL Logo Club
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub

U7 - 2012 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag start kl. 12.00

Teamname LVL Logo Club
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub

U8 - 2011 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag start kl. 10.00

Teamname LVL Logo Club
ØB 2 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Dalum Dalum IF Logo Dalum IF
SFB1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Erritsø GIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Sanderum Boldklub Hold 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub Hold 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U10 - 2009 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag start kl. 13.00

Teamname LVL Logo Club
SFB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Hårslev/Særslev C Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Ebberup B Ebberup IF Logo Ebberup IF
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
B.67 Odense B B.67 Logo B.67

U11 - 2008 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag start kl. 10.00

Teamname LVL Logo Club
Kfum C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
B67 U11 B B.67 Logo B.67
Aarup BK C Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub

U14 - 2005 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag start kl. 13.30

Teamname LVL Logo Club
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
August 5 2018

Organisation
Østre Boldklub
Place
ØB's Anlæg
Address
Arkonavej 10B
Postalcode
5000
City
Odense C
Sport
Soccer
Type
Unknown
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom map

Tournament overview