Djurs Sommerland Cup 2018

Djurs Sommerland Cup er et sommerstævne, som henvender sig til alle 3- 5- og 8-mands hold i U5-U12 Drenge og U6-U12 Piger.

Mød op og få en fed fodbolddag sammen med dit hold og familie.

Stævnet indledes med fodboldkampe om formiddagen. Spil fx mod hold, som I ikke plejer at møde i turneringen. Om eftermiddagen er der medaljeoverrækkelse til alle hold i Djurs Sommerland.

Sidste frist for tilmelding er Søndag d. 27. maj 2018.

Tilmelding her, Kluboffice (åbner for tilmelding 1. april) eller kontakt Region 3s kontor 89 39 99 30 - region3@dbujylland.dk

Billetter til Djurs Sommerland sælges på spillestederne til nedsatte priser 150 pr. spiller og 195 kr. pr. træner/leder. Forældre og søskende kan på spillestederne købe billet til 195 kr. person normalpris 265 kr. Sæsonkort er gældende.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Piger 5M Mixed 8 350 0 0
U12 Piger 8M C Mixed 11 350 0 0
U12 Piger 8M B Mixed 11 350 3 0
U12 Piger 8M A Mixed 11 350 1 0
U11 Piger 5M Mixed 8 350 0 0
U11 Piger 8M B Mixed 11 350 4 0
U11 Piger 8M A Mixed 11 350 0 0
U10 Piger 5M B Mixed 8 350 4 0
U10 Piger 5M A Mixed 8 350 5 0
U9 Piger 5M B Mixed 8 350 4 0
U9 Piger 5M A Mixed 8 350 0 0
U8 Piger 5M B Mixed 8 350 4 0
U8 Piger 5M A Mixed 8 350 1 0
U7 Piger 3M Mixed 5 150 8 0
U6 Piger 3M Mixed 5 150 1 0
U12 Drenge 8M C2 Mixed 11 350 0 0
U12 Drenge 8M C1 Mixed 11 350 0 0
U12 Drenge 8M B2 Mixed 11 350 1 0
U12 Drenge 8M B1 Mixed 11 350 1 0
U12 Drenge 8M A Mixed 11 350 0 0
U11 Drenge 5M Mixed 8 350 1 0
U11 Drenge 8M C2 Mixed 11 350 4 0
U11 Drenge 8M C1 Mixed 11 350 0 0
U11 Drenge 8M B2 Mixed 11 350 0 0
U11 Drenge 8M B1 Mixed 11 350 0 0
U11 Drenge 8M A Mixed 11 350 0 0
U10 Drenge 5M C Mixed 8 350 10 0
U10 Drenge 5M B Mixed 8 350 2 0
U10 Drenge 5M A Mixed 8 350 1 0
U9 Drenge 5M C Mixed 8 350 6 0
U9 Drenge 5M B Mixed 8 350 4 0
U9 Drenge 5M A Mixed 8 350 1 0
U8 Drenge 5M C Mixed 8 350 8 0
U8 Drenge 5M B Mixed 8 350 6 0
U8 Drenge 5M A Mixed 8 350 2 0
U7 Drenge 3M Mixed 5 150 19 0
U6 Drenge 3M Mixed 5 150 21 0
U5 Drenge 3M Mixed 5 150 2 0

Signetud teams

U12 Piger 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 8M C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 8M B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stilling IF B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Team Østjylland Team Østjylland
Kolind/Midtdjurs Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

U12 Piger 8M A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolind/Midtdjurs Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

U11 Piger 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 8M B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry Fodbold Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry Fodbold Ry fodbold Logo Ry fodbold
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U11 Piger 8M A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 5M B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ry Fodbold Ry fodbold Logo Ry fodbold
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs

U10 Piger 5M A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 2 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 1 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ry A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs

U9 Piger 5M B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virring Fodbold Virring-Vitved Ungdoms- og Idrætsforening
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
BIF TØZER RØD C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U9 Piger 5M A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 5M B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry Fodbold 1 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry Fodbold 2 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry Fodbold 3 Ry fodbold Logo Ry fodbold
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs

U8 Piger 5M A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry Fodbold Ry fodbold Logo Ry fodbold

U7 Piger 3M 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virring Fodbold Virring-Vitved Ungdoms- og Idrætsforening
Virring Fodbold Virring-Vitved Ungdoms- og Idrætsforening
Virring Fodbold Virring-Vitved Ungdoms- og Idrætsforening
Virring Fodbold Virring Fodbold
De blå diamanter C Ry fodbold Logo Ry fodbold
De blå drager C Ry fodbold Logo Ry fodbold
Sabro IF 1 Sabro IF
Sabro IF Sabro IF

U6 Piger 3M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Haurum/Sall IF Haurum/Sall

U12 Drenge 8M C2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M C1 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M B2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M B1 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Galten FS Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

U12 Drenge 8M A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 5M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Uldum IF C Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub

U11 Drenge 8M C2 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gedved IF Gedved IF Logo Gedved IF
Silkeborg KFUM Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Hou Og Omegns IF Ho IF
Langvangs Løver C Randers KFUM Logo Randers KFUM

U11 Drenge 8M C1 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 8M B2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 8M B1 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 8M A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 5M C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virring Fodbold Virring-Vitved Ungdoms- og Idrætsforening
TST Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
IF Haurum/Sall IF Haurum/Sall
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
FC Skanderborg 1 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Odder IGF Odder IGF Logo Odder IGF
Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10 Drenge 5M B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Odder IGF Odder IGF Logo Odder IGF

U10 Drenge 5M A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U9 Drenge 5M C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Horsens fS Horsens FS Logo Horsens FS
Nielstrup/Voldum IF Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening Logo Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Hundslund 1 C Hundslund ?? 1
Rougsø FF C Rougsø
PFU05 PFU05 Logo PFU05

U9 Drenge 5M B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Aabyhøj IF Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Sabro IF 2 Sabro IF
Sabro IF 1 Sabro IF

U9 Drenge 5M A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Horsens fS Horsens FS Logo Horsens FS

U8 Drenge 5M C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Haurum/Sall C IF Haurum/Sall
Virring Fodbold Virring-Vitved Ungdoms- og Idrætsforening
HFS C Horsens FS Logo Horsens FS
HOIF C Hoif
Brabrand IF Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
FC Horsens FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting-Torsted Fodbold Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
PFU05 PFU05 Logo PFU05

U8 Drenge 5M B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BUF Horsens B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
HFS B Horsens FS Logo Horsens FS
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Brabrand IF Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF
BMI Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening

U8 Drenge 5M A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Brabrand IF Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U7 Drenge 3M 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virring Fodbold Virring-Vitved Ungdoms- og Idrætsforening
Virring Fodbold Virring-Vitved Ungdoms- og Idrætsforening
Horsens Freja 1 Horsens Freja Logo Horsens Freja
Horsens Freja Horsens Freja Logo Horsens Freja
Spentrup If 1 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 2 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Ry Fodbold Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry Fodbold Ry fodbold Logo Ry fodbold
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Nielstrup/Voldum IF Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening Logo Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening
Hatting-Torsted Fodbold Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Auning 2 Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning 1 Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
KFUM Fodbold, Randers Randers KFUM Logo Randers KFUM
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U6 Drenge 3M 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Haurum/Sall IF Haurum/Sall
Nielstrup/Voldum IF Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening Logo Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening
Brabrand IF (2) Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand IF (1) Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Horsens fS Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens fS Horsens FS Logo Horsens FS
Brabrand IF (3) Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
IF Midtdjurs IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Rougsø FF Rougsø FF Logo Rougsø FF
Ry fodbold Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
OIF U6 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
KB 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
BMI - Malling C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
PFU05 PFU05 Logo PFU05

U5 Drenge 3M 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tyrkisk Kulturcenter Tyrkisk Kulturcenter
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 10 2018

Organisation
Dansk Boldspil-Union
Place
Klubber nær Djurs Sommerland
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview