Dalby Mølle Pokal 2018

Dalby GF ved Kolding inviterer hermed til Dalby Mølle Pokal lørdag den 2. juni og søndag den 3. juni 2018

Stævnet afholdes i forbindelse med vores lokale sommerfest - se invitation på vores hjemmeside www.dalbygf.dk.

Der spilles i rækkerne U5 til og med U12 for både drenge og piger. Der er medaljer til alle og pokaler til 1. og 2. pladserne i 5-mands og 8-mands.

Vi glæder os til at lave et super godt og hyggeligt stævne for jer, og vi vil gøre alt for at lave nogle gode og jævnbyrdige kampe for alle - skriv derfor jeres niveau ved tilmelding.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5-mix Mixed 3 300 Lørdag formiddag 4 0
U6-mix Mixed 3 300 Lørdag formiddag 15 0
U7-mix Mixed 3 300 Søndag formiddag 27 0
U8 drenge Mixed 5 400 Lørdag 18 0
U8 piger Mixed 5 400 Lørdag 0 0
U9 drenge Mixed 5 400 Søndag 22 0
U9 piger Mixed 5 400 Søndag 5 0
U10 drenge Mixed 5 400 Lørdag 10 0
U10 piger Mixed 5 400 Lørdag 7 0
U11 drenge Mixed 8 500 Søndag 6 0
U12 drenge Mixed 8 500 Lørdag 2 0
U12 piger Mixed 8 500 Søndag 5 0

Signetud teams

U5-mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB1 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB2 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalby GF Rød Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF Blå Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U6-mix 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Højen G&U C Højen G&U
Erritsø Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Bjert piger 2 B Bjert IF Logo Bjert IF
Seest 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Vamdrup/2 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup/1 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Dalby 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bjert piger B Bjert IF Logo Bjert IF
Dalby 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U7 Piger 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U7 Piger 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U7 Piger 1 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U7-mix 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Seest 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 3 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Gauerslund U7-2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Harte 1 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 2 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Vonsild FK 2 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 1 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Bjert 1 B Bjert IF Logo Bjert IF
Bjert 2 B Bjert IF Logo Bjert IF
NBSIF3 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Erritsø GIF 1 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Gauerslund U7-1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Dalby GF 4 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF. 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
NBSIF1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lunderskov Boldklub 1 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U8 drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF A A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Team Wikheim C Brande IF Logo Brande IF
Taulov/Skærbæk A Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalby GF B B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF A A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
SGI B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
EIS Thunder B
team Onyeka B Brande IF Logo Brande IF
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
TSV Heiligenstedten B TSV Heiligenstedten
Heider SV A Heider SV
Ribe BK B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Tornadoes A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U9 3 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U9 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Hasta La Victoria Siempre/MI C Gedved IF Logo Gedved IF
Seest Boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
KB 3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Grindsted GIF B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
EIS Thunder B Esbjerg International School Logo Esbjerg International School
Hasta La Victoria Siempre C Gedved IF Logo Gedved IF
Vonsild FK 1 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Alminde/Viuf G&IF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Vejle FC C Vejle FC Logo Vejle FC
BGIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding IF B Kolding IF Logo Kolding IF
Bredballe IF 4 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U9 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HFK 2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 1 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby Piger U8 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby Piger U8 1 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U10 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Lunderskov Boldklub 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Vonsild FK 2 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 1 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub

U10 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Dalby 1 A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U11 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
seest2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
seest1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U12 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U12 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - June 3 2018

Organisation
Dalby Gymnastikforening
Place
Dalby Stadion
Address
Dalbyvej 118
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview