Jutlander Bank cup

 Jutlander Bank Cup

 

den 23 juni afholder vi igen stævne i DVIF. Vi håber at se lige så mange hold som vi plejer.

stævnet er udbudt som et gratis stævne for.

3 Mands for U-6, U-7, U-7Piger

5 Mands for U-8, U-9, 

8 Mands for U-10, U-11, U-12Piger

 

Der er medaljer til alle hold til og med U-9

fra U-10 og op medaljer til 1-2-3 pokal til vinderen og gaver

 

der er gratis kaffe og rundstykke mellem 9.30 og 10.30

gratis hoppeborg

 

sidste tilmelding Onsdag den 13 juni

afbud efter sidste tilmelding og udeblivelser koster 300 Per. Hold

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 Piger Mixed 5 0 kr Lørdag kl 10 1 0
U-12 Piger Mixed 10 0 kr Lørdag kl 10 2 0
U-6 Mixed 5 0 kr Lørdag kl 10 13 0
U-7 Mixed 5 0kr Lørdag kl 10 9 0
U-8 Mixed 8 0 kr lørdag kl 10 22 1
U-9 Mixed 8 0 kr lørdag kl 12 8 0
U-10 Mixed 10 0 kr Lørdag kl 12 12 0
U-11 Mixed 10 0 kr lørdag kl 13.30 3 0

Signetud teams

U-7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 10

Teamname LVL Logo Club

U-12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 10

Teamname LVL Logo Club
Arden tøzerne B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Støvring pigerne. B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U-6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 10

Teamname LVL Logo Club
IF Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Valsgård 2 Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
U6 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Valsgård 1 Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Doense/vebbestrup Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening

U-7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 10

Teamname LVL Logo Club
AGF
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Støvring If 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Doense/vebbestrup Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening

U-8 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 10

Teamname LVL Logo Club
AGF
HSK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted Fremad C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
IF Jarl Arden, årg 2011 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Valsgård IF C Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
Hadsund C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
AGF
Arden 1 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Arden 2 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Skumfiduserne C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Vingummi-bamserne C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Flødekaramellerne C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SGIF3 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U-9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 12

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
AGF
EIF Med halvt liggende Vrist C Ellidshøj idrætsforening Logo Ellidshøj idrætsforening
U9 piger C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Valsgård IF B Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
HIK B Hobro IK Logo Hobro IK
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U-10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 12

Teamname LVL Logo Club
If jarl arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
rebild syd B Haverslev IF Logo Haverslev IF
HB C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
IK Rosendal Fodbold B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
RKG B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Suldrup C Ikfrem Sønderup/Suldrup
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Løgstør B Løgstør IF Logo Løgstør IF
rebild syd 2 C Haverslev IF Logo Haverslev IF
Hobro 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro 1 C Hobro IK Logo Hobro IK

U-11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag kl 13.30

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Farsø-Ullits A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
23. - June 24 2018

Organisation
Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Place
Vebbestrup
Address
Ndr. Truevej 14A,
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
Unknown
Jutlander Bank cup map

Tournament overview