Fodbold Stævne Højby 2018

Højby S&G danner rammen om et fodbold stævne den 12.-13. maj, for dem der elsker gode oplevelse sammen med kammeraterne og familie, i samarbejde med vores sponsore. Så tage hele familien eller klubben med på tur, vi sørge for god underholdning til tonerne af vores lokale Dj, imens søskende hygger sig med de andre aktiviteter. HUSK ved tilmelding at angive niveau (B/C) på hold, så gør vi alt for at alle får den bedste mulige sparring. Først ved betalign er holdet endelige godkendt og tilmeldt, hvilket sker inden stævnet via bank ovf eller mobilpay, kontakt da tilmeldingfsh@gmail.com Endelige Stævneplan kommer ca 8 dage før stævne start, via facebook "fodbold stævne Højby" og via staevner.dk Vi glæder os til at byde jer velkommen på Højby stadion De bedste fodbold Hilsner Kasper Stougaard Stævneleder Fodbold for alle og alle for fodbold
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 (5-mands) Mixed 7 350 Lørdag d. 12/5 kl 11 ca. 23 3
U11 (8-mands) Mixed 10 500 Lørdag d. 12/5 kl 11 ca. 6 0
U5/6 (3-mands) Mixed 5 250 Søndag d.13/5 kl 11 ca. 24 0
U7 (3-mands) Mixed 5 350 Søndag d 13/5 kl 11 ca. 11 0
U8 (5.mands) Mixed 7 350 Søndag d. 13/5 13 1
U7 ("Ny" 5-mands) Mixed 8 350 Lørdag d. 12/5 kl 11 ca. 8 0
U12 (8-mands) Mixed 10 500 Søndag d. 13/5 3 0
U13 (8-mands Mixed 10 500 Lørdag d. 12/5 1 0

Signetud teams

U9 (5-mands) 14 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 12/5 kl 11 ca.

Teamname LVL Logo Club
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Højby S&G 3 Højby S&G Logo Højby S&G
Højby S&G 2 Højby S&G Logo Højby S&G
Højby S&G 1 Højby S&G Logo Højby S&G
Kfum B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Rolfsted U9 B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Kan Vechia Signora B B.67 Logo B.67
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Aarslev u9-2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aarslev u9 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Dalum if 2 C Dalum IF Logo Dalum IF

U11 (8-mands) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 12/5 kl 11 ca.

Teamname LVL Logo Club
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Højby Højby S&G Logo Højby S&G
Højby BLÅ Højby S&G Logo Højby S&G
Odense KFUM KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF

U5/6 (3-mands) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.13/5 kl 11 ca.

Teamname LVL Logo Club
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Ringe C Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Højby S&G 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby S&G 1 C Højby S&G Logo Højby S&G
Ringe C Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Glamsbjerg C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SKFIF 1 C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
SKFIF 2 C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

U7 (3-mands) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d 13/5 kl 11 ca.

Teamname LVL Logo Club
Korup/ubberud B Korup IF Logo Korup IF
Højby S&G 1 C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby S&G 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
Ringe C Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Glamsbjerg C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Rolfsted 2 B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
SKFIF C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U8 (5.mands) 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 13/5

Teamname LVL Logo Club
RB 27 C RB 27 2
RB 27 C RB 27
Nr. Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
REAL TVED B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
TVED UNITED B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Højby S&G 1 C Højby S&G Logo Højby S&G
BBB2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sfb C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
HPTI 2 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 1 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U7 ("Ny" 5-mands) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 12/5 kl 11 ca.

Teamname LVL Logo Club
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Tved Boldklub B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
OB C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U12 (8-mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 13/5

Teamname LVL Logo Club

U13 (8-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 12/5

Teamname LVL Logo Club
U-13 drenge Højby B Højby S&G Logo Højby S&G

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
12. - May 13 2018

Organisation
Højby S&G
Place
Højby Stadion
Address
Nørrelunden 20
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Unknown
Fodbold Stævne Højby 2018 map

Tournament overview