Indoor Cup 2019

Vi gentager succen og byder igen velkommen 

Indoor Cup 2019. 


Der er pokaler til alle deltagere


Vi spiller efter FBU regler

 


Efter indledende runde spilles der A /B slutspil. 

Vi kårer min en fighter i hver slutspil.

Efter finalerne, sparker alle spillere straffesparkskonkurence, hvor der også er præmier til vinderne


Betalingsoplysninger kommer senere.

Ved spørgsmål skriv da venligst en sms på 20573859.



Mvh. Finn Bang


Hvis der er ikke er tilmeldinger nok i de enkelte årgange, bliver stævnegebyret tilbage betalt.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 drenge B/C Mixed 7 500 Lørdag kl 9.00 9 0
U9 drenge B/C Mixed 7 500 Søndag kl. 8.30 12 0
U10 drenge B/C Mixed 6 500 Lørdag kl. 12.00 7 0
U11 drenge B/C Mixed 6 500 Søndag kl. 12.00 10 0
U12 drenge B/C Mixed 6 500 Lørdag kl 15.00 6 0
U13 drenge B/C Mixed 6 500 Søndag kl. 15.00 1 0
U14 drenge B/C Mixed 6 200 Fredag kl. 18.00 2 0
U11 drenge A Mixed 6 500 Søndag eftermiddag 0 0
U12 drenge A Mixed 6 500 Fredag kl. 17 el. lørdag 0 0
U10 drenge A Mixed 6 500 Søndag 0 0

Signetud teams

U8 drenge B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 9.00

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
MG&BK 2 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Uhrhøj Drengene B Hover if Logo Hover if

U9 drenge B/C 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 8.30

Teamname LVL Logo Club
OB C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
SfB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Vinding Sf 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding sf 3 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Korup Ubberud C Korup IF Logo Korup IF
Daugård IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U10 drenge B/C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12.00

Teamname LVL Logo Club
Korup Ubberud 3 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Gauerslund 1 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Egebjerg Fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Korup Ubberud 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Korup Ubberud 2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Sanderum (U9-hold) B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U11 drenge B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12.00

Teamname LVL Logo Club
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Hover 2 C Hover if Logo Hover if
Egebjerg Fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Daugård/Engum B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Gauerslund if 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hover 1 C Hover if Logo Hover if
fc storebælt B

U12 drenge B/C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 15.00

Teamname LVL Logo Club
Morud B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Sfb C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
Egebjergs drenge C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold

U13 drenge B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 15.00

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 18.00

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 17 el. lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - March 10

Organisation
No Club
Place
Ubberud Kultur og Bevægelseshus
Address
Ubberudvej 30
Postalcode
5491
City
Blommenslyst
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
finnbang@hotmail.com
Indoor Cup 2019 map

Tournament overview