SUNCHARTER Landsby-cup 2018

SUNCHARTER Landsby-cup`en er et 3, 5 og 8-mandsstævne for de yngste fodboldspillere uanset styrke. Stævnet afvikles over to dage i weekenden 23-24. juni. De enkelte årgange afvikles samme dag. I 2017 deltog der ca. 1.200 fodboldspillere fordelt på 140 hold fra 40 klubber. Da stævnet ligger tæt på sommerferien bruger mange hold/klubber stævnet til at afslutte forårssæsonen og ønske god ferie. Lørdag d. 23.06.18: U7 drenge (årg. 11, 3-mands), U7 piger (årg. 11, 3-mands). U11 drenge (årg.07, 8-mands), U11 piger (årg. 07, 8-mands). U12 drenge (årg. 06, 8-mands), U12 piger (årg. 06, 8-mands). U13 drenge (årg. 05, 8-mands), U13 piger (årg. 05, 8-mands). Søndag d. 24.06.18: U5 mix (årgang 13, 3-mands). U6 piger (årg. 12, 3-mands), U6 drenge (årg.12, 3-mands). U8 drenge (årg. 10, 5-mands), U8 piger (årg. 10, 5-mands). U9 drenge (årg. 09, 5-mands), U9 piger (årg. 09, 5-mands). U10 drenge (årg. 08, niveau A, 5-mands), U10 drenge (årg. 08, niveau B, 5-mands). U10 piger (årg. 08, 5-mands). Gebyr: 300 kr. for 3-mands og 400 kr. for 5-mands og 450 kr. for 8-mands, skal betales på bankkonto nr. 9226 4582218302 ved bekræftelse af tilmelding. Alle tilmeldinger vil via mail modtage kvittering for tilmeldingen. For mere information henvises til www.vfb-sport.dk eller landsbycup@gmail.com eller Jeppe Bülow Sørensen telefon 60496769.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Mixed 5 400 22 0
U8 Mixed 5 400 5 0
U8 Mixed 5 400 21 0
U7 Mixed 3 300 7 0
U7 Mixed 3 300 31 0
U12 Mixed 8 450 0 0
U11 Mixed 8 450 5 0
U12 Mixed 8 450 3 0
U11 Mixed 8 450 2 0
U10 Mixed 5 400 11 0
U10 Mixed 5 400 4 0
U6 Mixed 3 300 25 0
U13 Mixed 8 450 5 0
U13 Mixed 8 450 1 0
U10 Mixed 5 400 11 0
U9 Mixed 5 400 9 0
U11 Mixed 8 450 4 0
U6 Mixed 3 300 1 0
U5 Mixed 3 300 5 0

Signetud teams

U9 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring if B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring if A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
RKG Klarup 2 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup 1 A Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Skalborg 1 A Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
KB 81 C KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Skalborg 2 C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Støvring if C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Chang 3 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
LKB Gistrup U9 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Vejgaard Boldspilklub 2 A
Vejgaard Boldspilklub 1 A
SSB 2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 1 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
LKB Gistrup U9 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Chang 2 C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg Freja 2 C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
St. Restrup St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
BI piger Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
LKB Gistrup 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U8 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI 2 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
St. Restrup 2 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
St. Restrup St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
SSB U8 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Terndrup 1 A Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Arden IF U8 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Nibe 2 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe 1 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
LKB Gistrup 2 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 1 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
RKG 1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
St. Restrup 2 C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Hjallerup IF C Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Terndrup 2 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG 1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
AAlborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
BI piger Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U7 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LKB 2 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB 1 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Frem skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Frem skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
RKG2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSB3 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
RKG1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
St. Restrup St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Terndrup 2 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup 1 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Hadsund B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
SSB2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Sgif 1-sgif2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
AaB C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Gug 1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Aalborg KFUM 4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hjallerup 3 C Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 A Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 1 A Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
VFB 2 Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
VFB 1 C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
TSV TSV ( Sulsted, Vestbjerg, Tylstrup)
B B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Terndrup/Arden C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup/Arden B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
LKB Gistrup B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hjallerup u10 A Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U10 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB3 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Terndrup C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Hjallerup IF C Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup i C Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
SGIF 2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
VFN C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
RKG Klarup 3 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Chang B C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
RKG Klarup 2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG Klarup 1 A Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSB1 A Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Terndrup A Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U6 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
St. Restrup St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
SGIF 4 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Blenstrup IF C Blenstrup IF Logo Blenstrup IF
AAIF 4 Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 3 Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 1 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 2 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
NFB Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
ssb u6 3 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Rosendal U6 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
LKB 1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB 2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Nørre Kongerslev IF C Nørre Kongerslev IF
SGIF 5 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 3 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Blenstrup IF Blenstrup IF Logo Blenstrup IF
ssb u6 2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
AaB B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
ssb u6 1 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Aalborg Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U13 Divaerne Aabybro IF Logo Aabybro IF
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
U13 Divaerne C Aabybro IF Logo Aabybro IF
Vodskov If C Vodskov IF Logo Vodskov IF
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Terndrup C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U10 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U10 Piger C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
KFUM U10 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUMU10 hold 2 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
LKB Gistrup C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
VFB/NFK B Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ommersyssel IF 2 B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Hjallerup 3 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 1 B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Tøserne fra Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Holtet/Gandrup C Holtet IF
Terndrup Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
IF Frem Skørping C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
LKB Gistrup B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
IF Frem Skørping C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Nøvling-Vårst-Fjellerad B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub

U6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Terndrup C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U5 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AAIF 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
SGIF Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Gug B - U5 - 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug B - U5 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
23. - June 24 2018

Organisation
Vaarst Fjellerad BK
Place
Vaarst Stadion
Address
Vaarstvej 173
Postalcode
9260
City
Gistrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
SUNCHARTER Landsby-cup 2018 map

Tournament overview