Undløse Cup Uge 26 2018

Hej alle

Traditionen tro afholder Undløse Boldklub vores årlige sommerturnering Undløse Cup, i UGE 26 fra onsdag d. 27.juni til lørdag d. 30.juni med Herre-senior kampe alle dage & en større turnering fredag aften med pengepræmier til de to finalister, Old Boys & Girls samt masser af ungdomskampe, og det krydres selvfølgelig med Gadefodbold, der i år er rykket til lørdag, hvor vi om aftenen afholder årets store sommerfest.

Vi håber rigtig meget at I vil gå på ferie, med at bakke op om vores turnering, så vi igen i år kan se en masse glade børn og voksne på banerne i Undløse.

Vi søger samtidig klubber udefra, der ønsker at tage kampen op med vores mange senior- & ungdomshold.

Vi søger følgende hold:

Fire herresenior-hold på Serie 6-niveau til kampe onsdag aften

Seks herresenior-hold på Serie 2/3/4-niveau til kampe fredag aften

Fire damesenior/Old Girls hold til kampe fredag aften

Et-to Old Boys hold til kamp(e) torsdag aften

..samt Ungdomshold i årgangene U15, U14, U13, U10 (8 mands) samt U9 drenge samt U14 spredt ud over alle dagene, med et foreløbigt program der ser ud som følger:


Onsdag:
U10 turnering på 8 mands (så mange hold som muligt)

Torsdag:
U14/15 turnering på Trænings- & Kampbanen (så mange hold som muligt)
U13 turnering på 8 mands (så mange hold som muligt)

Lørdag:
U9 turnering på 5 mands (så mange hold som muligt)
U10 turnering på 8 mands (så mange hold som muligt)

Der vil være medaljer til alle vindende ungdomshold samt flere holdpræmier

Vi glæder os meget til at se jer.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 drenge 8 mands Mixed 10 Onsdag 4 0
U13 drenge 8 mands Mixed 10 Torsdag 0 0
U14/15 drenge 11 man Mixed 14 Torsdag 1 0
U11 drenge 8 mands Mixed 10 Lørdag 4 0
U8/9 drenge 5 mands Mixed 8 Lørdag 1 0
Old Boys 11 mands Mixed 14 Torsdag 0 0
Old Girls 8 mands Mixed 10 Fredag 1 0
Senior Serie 6 Mixed 14 Onsdag 0 0
Senior Serie 4/5 Mixed 14 Fredag 0 0
Senior Serie 2/3 Mixed 14 Fredag 0 0

Signetud teams

U11 drenge 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club

U14/15 drenge 11 man 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club
HBI u14 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U11 drenge 8 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U8/9 drenge 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FKO C Fælles Klub Odsherred

Old Boys 11 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club

Old Girls 8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF

Senior Serie 6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag

Teamname LVL Logo Club

Senior Serie 4/5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Senior Serie 2/3 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
26. - June 30 2018

Organisation
Undløse Boldklub 1901
Place
Undløse Stadion
Address
Øvej 3, Undløse
Postalcode
4340
City
Tølløse
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview