AutoPartner Cup 2018

Rødekro IF afholder 8. september for 6. gang det store succesrige børnefodboldstævne AutoPartner Cup, hvor der igen i år ventes deltagelse af over 1000 spillere i alderen 5 til 12 år. Stævnet har ry for at være et af de bedst organiserede børnestævner i Jylland.

Vi gør alt for at stævnet skal fremstå ekstraordinært, derfor kan I forvente: gode dommere, minimum 5 kampe pr. hold og fede præmier. Endvidere er alle spillere sikret en Hummel trøje til en værdi af 300 kr.

Udover selve kampene er der aktivitetsområde hvor spillerne kan hygge, forplejningszone, tombola mm.

------------

I de mindste årgange (U6 og U7) spilles der ikke med resultater. Her er alle hold garanteret 5 kampe.

I U8, U9 og U10 drenge spilles der om store pokaler. Der er præmier til de 3 bedst placerede hold.

I U11 drenge er der niveauopdeling. A-række er for Golden League og meget stærke A hold, B-række for A og B hold. C-række for C hold.

Efter stor efterspørgsel tilbyder vi i år også pigefodbold i udvalgte årgange. Pigerne vil have deres egen "Girlzone" med sjove aktiviteter.

-----------

Da der erfaringsmæssigt hurtigt bliver udsolgt i nogle årgange, opfordres derfor til hurtig tilmelding.

For yderligere informationer se Facebook-gruppen AutoPartner Cup 2018 hvor der løbende kommer stævnenyt.

Ellers kontakt Morten Johannsen på 20 51 37 46 for spørgsmål.

Betaling ved tilmelding: reg. 7910 kto. 1619165, husk tydeligt at angive hvilket hold der betales for.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix (2013) Mixed 3 500 Lørdag kl. 10-14 17 2
U7 Mix (2012) Mixed 3 500 Lørdag kl. 10-14 26 1
U8 drenge (2011) Mixed 5 600 Lørdag kl. 10-16 23 0
U9 drenge (2010) Mixed 5 600 Lørdag kl. 10-16 25 7
U10 drenge (2009) Mixed 5 600 Lørdag kl. 10-16 35 0
U11 drenge BC (2008) Mixed 8 700 Lørdag kl. 10-16 22 1
U11 drenge B (2008) Mixed 8 700 Lørdag kl. 10-16 1 0
U11 drenge A (2008) Mixed 8 700 Lørdag kl. 10-16 11 0
U9/10 Piger(2009/10) Mixed 5 600 Lørdag kl. 10-16 21 2
U11/12Piger(2007/08) Mixed 8 700 Lørdag kl. 10-16 17 2

Signetud teams

U6 Mix (2013) 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10-14

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hellevad IF 1 Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Hellevad IF 2 Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Vojens BI Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Bov IF BOV IF Logo BOV IF
Egen u6 Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U7 Mix (2012) 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10-14

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
De Grønne C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Vojens BI Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
løjt if 1 Løjt IF Logo Løjt IF
løjt if 2 Løjt IF Logo Løjt IF
løjt if 3 Løjt IF Logo Løjt IF
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bov IF 1 BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Christiansfeld C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 3 Starup UIF Logo Starup UIF
Haderslev FK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Skaerbaek Ungdom Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub

U8 drenge (2011) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10-16

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hellevad IF Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Tønder TSF Tønder SF Logo Tønder SF
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
BNS 1 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
VBIF drengene C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Hovslund GF Hovslund GF
EUI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Bov IF BOV IF Logo BOV IF
LØJT IF U8 C Løjt IF Logo Løjt IF
VBIF Drengene Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Christiansfeld C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF

U9 drenge (2010) 15 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10-16

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
EUI Grøn A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
EUI gul C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Aabenraa BK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Aabenraa BK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Tønder sf B Tønder SF Logo Tønder SF
Dybbøl UIF 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl UIF 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl UIF 3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Lundtoft IF Lundtoft IF Logo Lundtoft IF

U10 drenge (2009) 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10-16

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hellevad IF Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Løjt 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
EUI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Hørup C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Nordals Boldklub C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Kolding IF B Kolding IF Logo Kolding IF
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Broager 1 B Broager UI Logo Broager UI
Broager 2 B Broager UI Logo Broager UI
Hammelev C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening

U11 drenge BC (2008) 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10-16

Teamname LVL Logo Club
Hellevad IF Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Lundtoft if Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Hovslund GF Hovslund GF
Haderslev FK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Aabenraa BK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
Tønder SF C Tønder SF Logo Tønder SF
GIF Gram B Gram Idrætsforening Logo Gram Idrætsforening
Kolding B B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Seest Boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
GGIF 1 C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Gråsten B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U11 drenge B (2008) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10-16

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U11 drenge A (2008) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10-16

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
SG West Eimsbüttel A SG West Eimsbüttel
Korup-Ubberud A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Haderslev FK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Aabenraa BK A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Ammitsbøl/Egtved A Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Seest Boldklub A Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U9/10 Piger(2009/10) 15 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10-16

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Løjt piger Løjt IF Logo Løjt IF
EUI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Hellevad u9 piger B Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
VBIF Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Tønder SF C Tønder SF Logo Tønder SF
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Blue Diamonds A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Blue Rabbits C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fjelstrup IF B Fjelstrup IF
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U11/12Piger(2007/08) 15 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10-16

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
VBIF piger C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Gråsten Boldklub C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Gråsten Boldklub C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
KB A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Midtals IF Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Marskens Dream Team MUIF
Dybbøl piger B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hammelev SUF B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
FC Wiesharde FC Wiesharde
TSV Süderbrarup TSV Süderbrarup

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 8 2018

Organisation
Rødekro Idrætsforening
Place
Fladhøj Idrætscenter
Address
Skovbrynet 10
Postalcode
6230
City
Rødekro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview