Zebra Cup 2018

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Mixed 5 295 8 0
U7 Drenge Mixed 5 295 15 0
U8 Drenge Mixed 8 395 29 0
U9 Drenge Mixed 8 395 13 0
U10 Drenge A Mixed 8 495 2 0
U10 Drenge B Mixed 8 495 6 0
U11 Drenge A Mixed 11 495 1 0
U11 Drenge B Mixed 11 495 10 0
U12 Drenge A Mixed 11 495 0 0
U12 Drenge B Mixed 11 495 1 0
U6 Piger Mixed 5 295 3 0
U7 Piger Mixed 5 295 3 0
U8 Piger Mixed 8 395 6 0
U9 Piger Mixed 8 395 1 0
U10 Piger A Mixed 8 495 0 0
U10 Piger B Mixed 8 495 1 0
U11 Piger A Mixed 11 495 0 0
U11 Piger B Mixed 11 495 0 0
U12 Piger A Mixed 11 495 0 0
U12 Piger B Mixed 11 495 2 0

Signetud teams

U6 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sulsted C TSV
AaB DU6 B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Chang U6 - Hold 4 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang U6 - Hold 3 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang U6 - Hold 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang U6 - 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U7 Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja 3 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalbrog Freja 1 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
AaB DU7 C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
U7 drenge B Sulsted IF Logo Sulsted IF
Bangsbo Freja Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Gug 1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Chang 3 - U7 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 - U7 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 1 - U7 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
banditterne B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U8 Drenge 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Shi Hjørring Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Bangsbo Freja 2 C Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Chang 5 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
aalborg freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg freja 1 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Arden IF U8 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
AaB DU8 B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
U8 Drenge C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
U8 Drenge A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Tylstrup C Tylstrup Ungdoms- og IF Logo Tylstrup Ungdoms- og IF
Hadsund C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Bangsbo Freja 1 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 3 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
U8 drenge B Sulsted IF Logo Sulsted IF
KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Chang 4 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
SGIF2 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U9 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52 B C B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
B52 A A B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
EIF Scorpionsparket C Ellidshøj idrætsforening Logo Ellidshøj idrætsforening
Chang 3 C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
HUG 2 C Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
HUG 1 C Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
RKG Klarup 1 A Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup 2 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Vadum Dream Team B Vadum IF Logo Vadum IF
Vester Hassing GF B Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF

U10 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Chang B 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang B2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
DFI C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening

U11 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
lundergård C

U11 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
LKB-Gistrup B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
DFI C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
NFK/VFB B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U6 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
AaB PU6 C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U7 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
AaB PU7 B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U8 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Girlpower I A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Vejgaard BK A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Girlpower II B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 2 2018

Organisation
Aalborg Chang
Place
Aalborg Chang
Address
Provstejorden 13
Postalcode
9000
City
Aalborg
Sport
Soccer
Type
Unknown
Zebra Cup 2018 map

Tournament overview