Danbolig CUP 2018

Funder GF, DGI Midtjylland og Danbolig byder drenge og piger velkommen til et lidt anderledes 3,5 og 8-mands stævne, hvor alle kampe i 5- og 8-mands afsluttes med 5 straffespark som tæller med i kampens endelige resultat.

Stævnet byder på masser af spille- og straffesparkstid statuetter til alle spillere. De bedst placerede hold modtager også holdpokaler.

3-mands rækker - mix:
for U5, U6 og U7 - spilletid 1 x 10 min. - max 6 spillere på hvert hold.

5-mands rækker:
for U7, U8, U9 og U10 drenge samt for U8, U9 og U10 piger
spilletid 20 min. - max 8 spillere på hvert hold.

8-mands rækker:
U10, U11, U12 og U13 drenge og piger
spilletid 25 min. - max 10 spillere på hvert hold

Niveauinddeling A,B og C niveau fra U8:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker i henholdsvis A, B eller C niveau. Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer. Vi forbeholder os rette til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger.

Kampe/dommere:
De enkelte rækker tilstræbes afviklet inden for max 4 timer. Min. 4 kampe til alle hold. Funder GF stiller med dommere til alle kampene.

Forplejning:
Der er mulighed for køb af diverse mad- og drikkevarer.

Stævneprogrammet:
Udsendes 28. maj. Her følger også yderligere info om stævneafviklingen samt regler.

Onlinebetaling: I kan betale ved at trykke her

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 mix 3 mands Mixed 3 390 5 0
U7 drenge 5 mands Mixed 5 490 16 0
U12 piger 8 mands A Mixed 8 590 0 0
U12 drenge 8 mands A Mixed 8 590 0 0
U11 piger 8 mands A Mixed 8 590 1 0
U11 drenge 8 mands A Mixed 8 590 0 0
U10 piger 8-mands A Mixed 8 590 0 0
U10 drenge 8-mands A Mixed 8 590 1 0
U10 piger 5-mands A Mixed 5 490 0 0
U10 drenge 5-mands A Mixed 5 490 0 0
U9 piger 5 mands A Mixed 5 490 0 0
U9 drenge 5 mands A Mixed 5 490 3 0
U8 piger 5 mands A Mixed 5 490 0 0
U8 drenge 5 mands A Mixed 5 490 0 0
U7 mix 3 mands Mixed 3 390 5 0
U6 mix 3 mands Mixed 3 390 17 0
U8 Drenge 5 mands B Mixed 5 490 6 0
U8 Drenge 5 mands C Mixed 5 490 5 0
U9 Drenge 5 mands B Mixed 5 490 9 0
U9 Drenge 5 mands C Mixed 5 490 4 0
U10 Drenge 5 mands B Mixed 5 490 1 0
U10 Drenge 5 mands C Mixed 5 490 3 0
U8 Piger 5 mands B Mixed 5 490 0 0
U8 Piger 5 mands C Mixed 5 490 0 0
U9 Piger 5 mands B Mixed 5 490 0 0
U9 Piger 5 mands C Mixed 5 490 2 0
U10 Piger 5 mands B Mixed 5 490 0 0
U10 Piger 5 mands C Mixed 5 490 2 0
U10 Drenge 8 mands B Mixed 8 590 2 0
U10 Drenge 8 mands C Mixed 8 590 2 0
U11 drenge 8 mands B Mixed 8 590 4 0
U11 Drenge 8 mands C Mixed 8 590 0 0
U12 Drenge 8 mands B Mixed 8 590 2 0
U12 Drenge 8 mands C Mixed 8 590 4 0
U10 Piger 8 mands B Mixed 8 590 0 0
U10 Piger 8 mands C Mixed 8 590 0 0
U11 Piger 8 mands B Mixed 8 590 0 0
U11 Piger 8 mands C Mixed 8 590 0 0
U12 Piger 8 mands B Mixed 8 590 1 0
U12 Piger 8 mands C Mixed 8 590 1 0

Signetud teams

U5 mix 3 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariehøj IF Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
ØBG Buskelund 1 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Funder GF 3 Funder GF Logo Funder GF
Funder GF 1 Funder GF Logo Funder GF
Funder GF 2 Funder GF Logo Funder GF

U7 drenge 5 mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg KFUM
GL. Rye IF 2 Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
GL. Rye IF 1 Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
Herning KFUM 2 Herning KFUM Logo Herning KFUM
Herning KFUM 1 Herning KFUM Logo Herning KFUM
ØBG 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ikast KFUM 2 Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM 1 Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Funder GF B Funder GF Logo Funder GF
IF Centrum 2 C IF Centrum
IF Centrum 1 B IF Centrum
TIF B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Gødvad GIF 2 Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad GIF 1 Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

U12 piger 8 mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 8 mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger 8 mands A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gødvad GIF A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U11 drenge 8 mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 8-mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 8-mands A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viborg Søndermarken A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U10 piger 5-mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 5-mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 5 mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 5 mands A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariehøj IF 1 A Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Sejs-Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U8 piger 5 mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 5 mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 mix 3 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 Piger 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Mariehøj IF Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
HA85 Piger C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U6 mix 3 mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariehøj IF 2 Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Mariehøj IF 1 Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
ØBG Buskelund 3 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ikast FS 2 Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 1 Ikast FS Logo Ikast FS
Funder GF 3 Funder GF Logo Funder GF
Funder GF 2 Funder GF Logo Funder GF
Ikast FS 3 Ikast FS Logo Ikast FS
ØBG Buskelund 4 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sik2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sik1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Funder GF 1 Funder GF Logo Funder GF
IF Centrum C IF Centrum
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sorring-Toustrup IF Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF

U8 Drenge 5 mands B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VINDING SF Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Silkeborg KFUM B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Hadsten SK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
LGIF U9D B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF U9 Drenge B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U8 Drenge 5 mands C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gjern IF C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Funder GF Funder GF Logo Funder GF
Vinderup ik C Vinderup IK Logo Vinderup IK
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF
IF Centrum C IF Centrum

U9 Drenge 5 mands B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringkøbing IF 1 B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Mariehøj IF 2 B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Ringkøbing IF 2 B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Vildbjerg1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
TRIF B TRIF
SSIF2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
IF Centrum B IF Centrum
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF

U9 Drenge 5 mands C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sorring-Toustrup IF C
Funder GF Funder GF Logo Funder GF
Vinderup 2 C Vinderup IK Logo Vinderup IK
Vinderup ik 1 C Vinderup IK Logo Vinderup IK

U10 Drenge 5 mands B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herning KFUM B Herning KFUM Logo Herning KFUM

U10 Drenge 5 mands C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gødvad 2 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
HA85 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF

U8 Piger 5 mands B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 5 mands C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 5 mands B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 5 mands C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Funder GF Funder GF Logo Funder GF
IF Centrum C IF Centrum

U10 Piger 5 mands B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 5 mands C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sorring-Toustrup IF C Sorring
Funder GF Funder GF Logo Funder GF

U10 Drenge 8 mands B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gødvad 1 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
IF Centrum B IF Centrum

U10 Drenge 8 mands C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Funder GF Funder GF Logo Funder GF
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U11 drenge 8 mands B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Them GF B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Them GF B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896

U11 Drenge 8 mands C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8 mands B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum B IF Centrum

U12 Drenge 8 mands C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Funder GF Funder GF Logo Funder GF
Dalby 2 C Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby 1 C Dalby IF Logo Dalby IF

U10 Piger 8 mands B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 8 mands C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 8 mands B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 8 mands C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 8 mands B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum 1 B IF Centrum

U12 Piger 8 mands C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum 2 C IF Centrum

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 3 2018

Organisation
Funder GF
Place
Funder GF Stadion
Address
Funder Skolevej 5-7
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown
Danbolig CUP 2018 map

Tournament overview