Sengeløse cup

Velkommen til Sengeløse cup.

Alle vil blive garanteret 4 kampe og der vil være dommere til alle kampe.

Vi håber at alle vil respektere niveau delingen og at alle vil behandle de frivillige dommere med respekt.

U5-U7 spiller 3 mands a 1x 10 min.

U8-10 spiller 1x12 min.

U12 spiller 1x20 min.

Der spilles efter DBU Sjællands regler og nr. 1 og 2 fra hver pulje går vider til slut spil, som fordeles efter:

1. flest point

2. Mål forskel (flest mål vinder)

3. indbyrdes

4. lodtrækning på straffe (dommer ledelse bestemmer hvordan, alt efter situationen)

 

Betaling bedes betales ved tilmelding til:

reg. konto.

ellers kan kassér Jesper Winther kontaktes her: jesperww@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 mix Mixed 5 350 lørdag 1 0
U6 mix Mixed 5 350 lørdag 0 0
U7 mix Mixed 5 350 lørdag 1 0
U8 piger Mixed 7 450 lørdag 2 0
U10 piger 8 mands Mixed 10 550 Søndag 4 0
U10 drenge 8 mands Mixed 10 550 Lørdag 1 0
U10 piger Mixed 7 450 Lørdag 2 0
U12 drenge Mixed 10 550 søndag 3 0
U9 piger Mixed 7 450 Søndag 4 0
U8 drenge Mixed 7 450 Søndag 0 0
U8 drenge Mixed 7 450 Søndag 1 0

Signetud teams

U5 mix 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
SGIF- tumlinger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U6 mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 mix 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Akademisk Boldklub B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U8 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
B.93 U7/U8 Små støvler Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SGIF- Piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U10 piger 8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KFUM København KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
SGIF- Piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U10 drenge 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
hellerup idræts klub B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
SGIF- Piger C

U12 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Hundige BK B Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Holbæk B&IF C C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Faxekondi drengene U12 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U9 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Smart i en fart Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
Smart i en fart C Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
SGIF- Piger C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
23. - June 24 2018

Organisation
Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Place
Sengeløse
Address
spangåvej 9
Postalcode
2630
City
taastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Sengeløse cup map

Tournament overview