Silence cup

Velkommen til Silence cup.

Alle vil blive garanteret 4 kampe og der vil være dommere til alle kampe.

Vi håber at alle vil respektere niveau delingen og at alle vil behandle de frivillige dommere med respekt.

U5-U7 spiller 3 mands a 1x 10 min.

U8-10 spiller 1x12 min.

U11-U13 spiller 1x20 min.

Der spilles efter DBU Sjællands regler med den undtagelse at INGEN udover spillerne må dirrigere spillerne, der må selvfølgelig godt heppes, kalde en udskiftning og sige godt spillet og scoret osv. men der må altså ikke råbes f.eks. skyd, spil eller løb med hjem. I tilfæde af at denne regel brydes, kan dommeren dømme straffe til det modsatte hold. Meningen med reglen er at spillerne selv skal tænke og at spillerne skal forsøge at holde den taktik som træneren har lagt før kampen.

nr. 1 og 2 fra hver pulje går vider til slut spil, som fordeles efter:

1. flest point

2. Mål forskel (flest mål vinder)

3. indbyrdes

4. lodtrækning på straffe (dommer ledelse bestemmer hvordan, alt efter situationen)

 

Betaling bedes betales ved tilmelding til:

reg. konto.

ellers kan kassér Jesper Winther kontaktes her: jesperww@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 mix Mixed 5 350 lørdag 1 0
U6 mix Mixed 5 350 lørdag 1 0
U7 mix Mixed 5 350 lørdag 4 0
U8 mix Mixed 7 450 lørdag 2 0
U9 mix Mixed 7 450 lørdag 6 0
U10 piger Mixed 7 450 søndag 2 0
U10 mix Mixed 7 450 Lørdag 2 0
U9 piger Mixed 7 450 lørdag 1 0
U11 drenge Mixed 10 550 søndag 3 0
U11 piger Mixed 10 550 Søndag 1 0
U11 piger Mixed 10 550 Lørdag 1 0
U13 Drenge Mixed 10 550 Lørdag 0 0

Signetud teams

U5 mix 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
SGIF- tumlinger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U6 mix 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
SGIF- tumlinger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U7 mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK 3 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 4 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U8 mix 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U9 mix 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Allerød Hvid B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød Blå B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Sengeløse Drenge B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
SGIF- Piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse II C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U10 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Guldpigerne C Tårnby FF Logo Tårnby FF
SGIF- Piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U10 mix 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
SGIF- Piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
SGIF- Piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U11 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
GVI Barcelona B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Sgif piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SGIF- Piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SGIF- Piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
25. - August 26 2018
Last signup
Friday, August 24, 2018

Organisation
Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Place
Sengeløse
Address
spangåvej 9
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
harris-n@hotmail.com
Silence cup map

Tournament overview