B.93 UnikBolig Cup 2018

B.93 inviterer endnu engang i samarbejde med UnikBolig.dk til opstartsstævne 11. - 12. august 2018, så sæsonen kan blive skudt igang med manér.

Der er både drenge og pigerækker, så alle er velkomne!

Sidste år deltog mere end 130 hold, så der vil være masse af god fodbold at se på mellem kampene.

Igen i år er der to-dags elitestævne for U12 og U13. Desuden fortsætter vi med ubegrænsede holdstørrelser i fra U10-U13. Således kan man få alle spillere igang inden sæsonstart.

3-mands, spiller 10 min. kampe

5-mands spiller 15 min. kampe

8-mands spiller 18 min. kampe

Min. 5 kampe pr. hold

Præmier:

Medaljer til alle U-6 til U-9.
Holdpokaler til top tre i alle rækker fra U10-U13.
Der vil være forskellige aktiviteter som hoppeborg, tombola, salg af mad og drikkevarer mv. så ventetiden imellem kampene kan bruges på en sjov måde!

Tilmelding via staevner.dk senest 21. juli 2018.

Husk årgange skifter i sommerferien!!

Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget på reg. og konto nr. 8113-7845741 (angiv id-fra stævner.dk), og bekræftelse er modtaget fra B93

Stævnet afvikles på B93's baner på Østerbro, Ved Sporsløjfen 10, 2100 København Ø, tæt på S-tog.

Med Sportslig hilsen B93

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10 - 5 mands Mixed - 400 lørdag 10 0
U-11 - 8 mands Mixed - 500 søndag 11 0
U-12 - 8 mands Mixed - 600 lørdag-søndag 7 0
U-13 - 8 mands Mixed - 600 lørdag-søndag 3 0
U-14 (2004)-11 mands Mixed 750 0 0
U-12 - 8 mands Mixed - 500 søndag 7 0
U-12 - 8 piger Mixed - 500 lørdag 1 0
U-11 - 8 piger Mixed - 500 lørdag 3 0
U-9 - 5 mands Mixed 8 400 lørdag 3 0
U-8 - 5 mands Mixed 8 400 lørdag 11 0
U-6 - 3 mands Mixed 5 250 søndag 6 0
U-7 - 3 mands Mixed 5 250 lørdag 12 0
U-13 - 8 mands Mixed - 500 søndag 0 0
U-13 - 8 piger Mixed - 500 søndag 0 0
U-11 - 8 mands Mixed - 500 søndag 9 0
U-10 - 5 piger Mixed - 400 lørdag 3 0
U-10 - 5 mands Mixed - 400 lørdag 3 0
U-9 - 5 mands Mixed 8 400 lørdag 3 0

Signetud teams

U-10 - 5 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fortnite-Drengene A
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kastrup Boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B93 Elite Nesta A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Elite Maldini A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-11 - 8 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Blå A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
ABT1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U-12 - 8 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag-søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 Blå A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Køge Boldklub 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B93 Rød A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB U12 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
RB06, Roskilde A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U-13 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag-søndag

Teamname LVL Logo Club

U-14 (2004)-11 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 - 8 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 Hvid B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Pioneren B Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
KB Isbjørn B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ishøj if B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
B93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SIF Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U-12 - 8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-11 - 8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-9 - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-8 - 5 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
B.93 - Thor B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 3 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Boligmatch B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Golazo B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
NBU Argentina B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Emils drenge B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-6 - 3 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 - United A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - Barca A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - Real A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
EIF - Rød B Espergærde IF Logo Espergærde IF
EIF - Hvid C Espergærde IF Logo Espergærde IF

U-7 - 3 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
B93 -2012 5 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Skjold 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B.93 PMC 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 PMC 3 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 PMC 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Skjold 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B93 Blå/Hvid 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Blå/Hvid 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KBQ1 -Blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 - Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Måløv boldklub Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
B93 2012 5 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-13 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U-13 - 8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U-11 - 8 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hørsholm-Usserød IK B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Kb hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B.93 2008 CK C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
GFA B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U-10 - 5 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-9 - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
11. - August 12 2018

Organisation
Boldklubben af 1893
Place
B93's baner
Address
Ved Sporsløjfen 10
Postalcode
2100
City
København Ø
Sport
Soccer
Type
Unknown
B.93 UnikBolig Cup 2018 map

Tournament overview