MB Malercup i Tuse d. 19-08-2018

Søndag d. 19. august 2018
Tuse Fodbold inviterer til ’MB Maler Cup’ - et stævne på græs for U7 til U13 hold drenge (årgang 2012 til 2006) - samt U13 pige hold. Formiddagen vil være for de yngste – mens de ældre årgange spiller om eftermiddagen.

Vi forsøger at holde fokus på masser af spilletid, korrekt matchning (niveau angives ved tilmelding) samt et effektivt kampprogram, der sikrer et højt antal kampe, med korte intervaller imellem.

Hvorfor vælge MB Malercup i Tuse?

  • ”Kampledere på alle kampe”
  • ”Effektivt spilleprogram”
  • ”Finalespil i alle rækker”
  • ”Medaljer til alle spillere i 5 mands"
  • "Pokaler til nummer 1 til 3 i 8 mands"
  • ”Salg af mad & drikke"

5/8-mandsstævne
Formatet er 5-mands for U7 til U10 (2x7 min. pr. kamp), mens der spilles 8-mands for U11 til U13 (1x20 min. pr. kamp).

Der spilles udendørs på græs, og alle hold spiller indledende puljer med tre kampe, hvorefter der er finalespil til alle hold. Alle hold får mindst fire kampe.

Spilletidspunkter

  • U7: Start morgen d. 19-08-2018
  • U8: Start formiddag d. 19-08-2018
  • U9: Start middag d. 19-08-2018
  • U10: Start eftermiddag d. 19-08-2018
  • U11: Start morgen d. 19-08-2018
  • U12: Start Formiddag d. 19-08-2018
  • U13: Start eftermiddag d. 19-08-2018

Specifikke tidspunkter følger. Vi forbeholder os ret til at aflyse årgange eller lægge rækker sammen.

Program fremsendes via mail ca. en uge før stævnet.

Tilmelding
Tilmelding sker efter først-til-mølle via Staevner.dk eller på mail til mail@tusefodbold.dk. Husk at angive niveau (A, B eller C).

Betaling overføres til 4398-3562891153. Tilmelding er først gældende når tilmeldingsgebyr er overført. Eventuelle spørgsmål kan også rettes til ovenstående mail.

Prisen for at deltage er 250 kr. pr. hold – og tilmelding skal ske senest d. 6. august.

Spillested
Tuse Hallen
Tuse Byvej 8
4300 Holbæk
mail@tusefodbold.dk
Mobil: 2166 8223

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - drenge Mixed 5 250 Morgen d. 19-08-2018 7 0
U8 - drenge Mixed 5 250 Formiddag d. 19-08-2018 18 0
U9 - drenge Mixed 5 250 Middag d. 19-08-2018 13 0
U10 - drenge Mixed 5 250 Eftermiddag d. 19-08-2018 9 0
U11 - drenge Mixed 8 250 Morgen d. 19-08-2018 7 0
U12 - drenge Mixed 8 250 Middag d. 19-08-2018 14 0
U13 - drenge Mixed 8 250 Eftermiddag d. 19-08-2018 5 0
U13 - piger Mixed 8 250 Eftermiddag d. 19-08-2018 0 0
U10 - piger Mixed 5 250 Eftermiddag d. 19-08-2018 4 0

Signetud teams

U7 - drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Morgen d. 19-08-2018

Teamname LVL Logo Club
Tuse 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse 2 Tuse IF Logo Tuse IF
RB1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Mørkøv IF U7 B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Lynge Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U8 - drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag d. 19-08-2018

Teamname LVL Logo Club
Tuse 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Dalby IF C Dalby Idrætsforening af 1901 Logo Dalby Idrætsforening af 1901
RB1906-1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906-2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Svinninge C Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Kirke Hyllinge IF C Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Mørkøv IF U8 B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Ringsted 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted 2 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Store Merløse Fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Holbæk B&I 1 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 2 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 3 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Lynge-Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Gislinge C

U9 - drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Middag d. 19-08-2018

Teamname LVL Logo Club
Tuse 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse 2 Tuse IF Logo Tuse IF
RB1906 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Gadstrup IF B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Vemmelev C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
C C FC Storebælt Logo FC Storebælt
BK83 Næstved B Næstved B83
BK83 Næstved C Næstved B83
Lynge-Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U10 - drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag d. 19-08-2018

Teamname LVL Logo Club
Tuse 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Tølløse Tigers C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF

U11 - drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Morgen d. 19-08-2018

Teamname LVL Logo Club
Tølløse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Tuse 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Dalby IF C Dalby Idrætsforening af 1901 Logo Dalby Idrætsforening af 1901
Vipperød BK Vipperød BK Logo Vipperød BK
Bagsværd BK Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Svebølle Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub

U12 - drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Middag d. 19-08-2018

Teamname LVL Logo Club
Tuse 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Holbæk Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
VANLØSE IF A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Mørkøv IF B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Store Merløse Fodbold A St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Høng GF C Høng GF Logo Høng GF
Undløse C Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
C C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub

U13 - drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag d. 19-08-2018

Teamname LVL Logo Club
Tuse 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse 2 Tuse IF Logo Tuse IF

U13 - piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag d. 19-08-2018

Teamname LVL Logo Club

U10 - piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag d. 19-08-2018

Teamname LVL Logo Club
Vipperød BK 1 Vipperød BK Logo Vipperød BK
Vipperød BK 2 Vipperød BK Logo Vipperød BK
Tuse IF Tuse IF Logo Tuse IF
Mørkøv IF U10 Piger C Mørkøv IF Logo Mørkøv IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 19 2018

Organisation
Tuse IF
Place
Tuse Fodbolds kunstgræsbane
Address
Tuse Byvej 8
Postalcode
4300
City
Holbæk
Sport
Soccer
Type
Unknown
MB Malercup i Tuse d. 19-08-2018 map

Tournament overview