Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne

Indbydelse til Fodboldstævne. Den 8 september 2018 fra kl. 9.00 på Løsning Stadion. I samarbejde med Middelfart Sparekasse afholder Løsning IF fodboldstævne for drenge og piger. Sidste år deltog 81 hold, og vi håber at få endnu flere hold med i år. Stævnet er et godt samlingspunkt, og skal medvirke til det gode fællesskab. Arrangementet afholdes ud fra ånden, at det skal være hyggeligt og alle skal have det sjovt. Stævnet afvikles i niveau B og C i de enkelte rækker, og der er pokaler til ALLE spillere. Der spilles i følgende rækker: Drenge (mix): • U6 mix årgang 2013 3:3 maks 6 spillere • U7 mix årgang 2012 3:3 maks 6 spillere • U8 årgang 2011 5:5 maks 8 spillere • U9 årgang 2010 5:5 maks 8 spillere • U10 årgang 2009 5:5 maks 8 spillere • U11 årgang 2008 8:8 maks 11 spillere • U12 årgang 2007 8:8 maks 11 spillere • U13 årgang 2006 8:8 maks 11 spillere Piger: • U10 årgang 2009 5:5 maks 8 spillere • U11 årgang 2008 5:5 maks 8 spillere • U12 årgang 2007 8:8 maks 11 spillere • U13 årgang 2006 8:8 maks 11 spillere Alt efter tilmelding kan enkelte rækker blive slået sammen eller blive aflyst. Der er pokaler til ALLE spillere, alle hold får mindst 4 kampe i løbet af dagen, og der er sorte dommere på alle 8-mands kampe. Tilmelding senest den 20 august 2018 via hjemmesiden www.staevner.dk. Pris: 3 mands hold 400 kr.: 5 mands hold 500 kr.: 8 mands hold 800 kr.. Kontaktperson vedr. stævnet er Torben Littrup Jensen på tlf 30375270 eller mail fam_littrup@msn.com
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 3 400 10 1
U7 Mix Mixed 3 400 19 2
U8 drenge Mixed 5 500 20 1
U9 drenge Mixed 5 500 20 0
U10 drenge Mixed 5 500 32 0
U11 drenge Mixed 8 800 10 0
U12 drenge Mixed 8 800 4 0
U13 drenge Mixed 8 800 6 0
U10 piger Mixed 5 500 6 0
U11 piger Mixed 8 800 5 0
U12 piger Mixed 8 800 4 0
U13 piger Mixed 8 800 2 0

Signetud teams

U6 Mix 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Grejs-Dalen IK C Grejs IF Logo Grejs IF
Daugård U6 C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Banditterne Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
KB Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Lund IF 1 Lund IF Logo Lund IF

U7 Mix 15 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sik1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sik2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sik3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Strib 1 Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 Strib IF Logo Strib IF
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Harte 1 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Løsning IF Løsning IF Logo Løsning IF
Løsning IF 2 Løsning IF Logo Løsning IF
Gaur 1 Gauerslund
Gaur 2 Gauerslund
KB U7 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Egebjerg IF C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Gaur 3 Gauerslund

U8 drenge 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Uhrhøj Allstars C Hover if Logo Hover if
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Varde if Varde IF Logo Varde IF
AaB U8-C C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Svendborg rødderne B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hovedgård IF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Hedensted IF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Varde IF 2 C Varde IF Logo Varde IF

U9 drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Seest Boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Egebjerg Superstars B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Rask Mølle OIF B
Seest Boldklub 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
De Kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Hedensted IF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Askov malt B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
BGIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
De Kongeblå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Jelling FS C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
NBSIF 2 C Nr. Bjært/Strandhuse

U10 drenge 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Viby If B Viby IF Logo Viby IF
Viby If C Viby IF Logo Viby IF
Skibet 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ammitsbøl U10C C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
KFUM U10C C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Aabk 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Aabk 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
De kongeblå 3 C Løsning IF Logo Løsning IF
De kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
De kongeblå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Sammenholdet B B Stouby GIF Logo Stouby GIF
Sammenholdet C C Stouby GIF Logo Stouby GIF
TMG - rød B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG - gul B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
HT 11 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT 22 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Egtved C Egtved IF Logo Egtved IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U11 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sammenholdet C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Lystrup C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Gauerslund IF C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
De kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lund IF C Lund IF Logo Lund IF

U12 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Løsning IF B Løsning IF Logo Løsning IF

U13 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B67 Odense B B.67 Logo B.67
Sammenholdet U13 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Løsning IF B Løsning IF Logo Løsning IF
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF

U10 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sole if B Sole IF Logo Sole IF
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Vinding SF Piger 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF Piger 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U11 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIF B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
VB C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
TPI tøserne B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U12 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Skanderborg Highlanders B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Løsning IF C Løsning IF Logo Løsning IF

U13 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løsning IF B Løsning IF Logo Løsning IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 8 2018

Organisation
Løsning IF
Place
Løsning Stadion
Address
Tranebovej 8
Postalcode
8723
City
Løsning
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview