SPORT DRESS CUP, STORVORDE

 

Storvorde Sejlflod Boldklub inviterer til:

 

SPORT DRESS CUP

 

Søndag 16. september 2018

Vi afvikler Stævnet for 4. gang, sidste år deltog 83 hold i stævnet.

Stævnet afvikles for rækkerne U6 til U12 piger og drenge. Vi forbeholder os mulighed for at lægge niveauer sammen, hvis tilmeldingerne tilsiger det. Stævnet afvikles på SSB's anlæg Tofthøjvej 45, 9280 Storvorde.

NYHED!


SPORT DRESS CUP I STORVORDE (NORDJYLLAND) UDVIDES MED U 5 HOLD mix
Efter et par henvendelser tilbyder vi nu U 5 mix hold at deltage i stævnet.
Der er således mulighed for at U 5 – U 12 pige og drengehold kan få sig en god oplevelse søndag den 16. september.
Kommer i langvejs fra er der mulighed for overnatning inden stævnet,
Læs mere og tilmeld jer på www.staevner.dk
 

Stævnet afvikles som et breddestævne, med præmier til alle. Alle hold garanteres minimum 3 kampe, der kåres ingen vindere, og der er dermed ingen slutspilskampe. Kampene vil blive afviklet med lokale kampledere fra SSB. Stævnet afvikles efter DBU's anbefalinger, og som stævnearrangør, henstiller vi til at man på de deltagende hold anvender "HAK princippet", dvs. alle spillere spiller mindst halvdelen af kampen, så alle spillere får en god oplevelse af at være til stævne. Vi vil forsøge at lave præmieoverrækkelse løbende, som de deltagende hold afslutter stævnedeltagelsen.

Ved fremmøde bedes en repræsentant fra holdet melde sig til på stævnekotoret, som findes i teltet, som ligger umiddelbart ved siden af banerne, for registrering af fremmøde og aflevering af kontaktoplysniger for holdet under stævnet. På stævnedagen vil der være åbent i SSB's cafeteria, og salgsbod, hvor der kan købes forplejning.

Seneste tilmelding 7. september, via staevner.dk  Betaling som bankoverførsel til konto: 9128-4573444960, ved betaling angiv da, klub og række: eksempelvis; SSBU8P, (læs Storvorde Sejlflod Boldklub U8 piger). Tilmeld dit hold efter efterårsbetegnelsen. Eks: U7 forår, spiller U8 om efteråret.

Stævneledelsen vil arbejde på at offentliggøre et stævneprogram en uge inden stævnet, via et link som vil blive offentliggjort under fanebladet "Program" på staevner.dk, og på SSB's hjemmeside ssb-storvorde.dk Vi arbejder på at tilgængeligheden skal være tilrettet såvel smartphone/tablet som pc.

Stævneprogrammet kan tilgås via dette weblink, linket vil være det samme efter en kavlitetskontrol, som vil blive annonceret afsluttet her på siden: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vTi8qOJwQ6zkMWNgRf4Te2pzxRqKDaYdmZVS2bgXXznrwrN7XKq1gbLl72eVWQep5TpiRbyr7qBx1O8/pubhtml

 

 

Weekendtur for dit hold

Vi tilbyder dit hold mulighed for overnatning på Tofthøjskolen, fra lørdag til søndag

Overnatningspris pr. person kr. 125,- incl. aftensmad og morgenmad i klubhuset.

Har du spørgsmål til stævneledelsen, er du velkommen til at kontakte os:

Vel Mødt

 

cup@ssb-storvorde.dk

Thomas Jensen  tlf: +4551320954

Thor Sørensen  tlf: +4522797757

Henrik Hylleberg  tlf. +4522328337

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7P (årgang 2012) Mixed 3 275 8 0
U6Mix (årgang 2013) Mixed 3 275 10 0
U11D (årgang 2008) Mixed 8 500 7 1
U11D (årgang 2008) Mixed 8 500 0 0
U11P (årgang 2008) Mixed 8 500 2 0
U10D (årgang 2009) Mixed 5 425 7 0
U10D (årgang 2009) Mixed 5 425 5 0
U10P (årgang 2009) Mixed 5 425 5 0
U9P (årgang 2010) Mixed 5 375 24 0
U8D (årgang 2011) Mixed 5 375 24 2
U9D (årgang 2010) Mixed 5 375 15 0
U8P (årgang 2011) Mixed 5 375 5 1
U7D (årgang 2012) Mixed 3 275 24 1
U11P (årgang 2008) Mixed 8 500 3 0
U12P (årgang 2007) Mixed 8 500 2 0
U10P (årgang 2009) Mixed 5 425 0 0
U12D (årgang 2007) Mixed 8 500 0 0
U12D (årgang 2007) Mixed 8 500 1 0
U12P (årgang 2007) Mixed 8 500 3 1
U11D (årgang 2008) Mixed 8 500 5 0
U5Mix (årgang 2014) Mixed 3 275 3 0

Signetud teams

U7P (årgang 2012) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skørping C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 1 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U6Mix (årgang 2013) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NKI C Nr. Kongerslev
Gug B 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug B 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug B 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Støvring U6 Hold 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Rollingerne 1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Rollingerne 2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U11D (årgang 2008) 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB1 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
TSV B TSV TylstrupSulstedVestbjerg
RKG B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U11D (årgang 2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11P (årgang 2008) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SIF Assentoft u11 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U10D (årgang 2009) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG 2 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSB 2 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 1 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Hold 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
St. Restrup IF B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
ChangU9 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U10D (årgang 2009) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG 1 A Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Gug A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hold 1 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Skalborg 1 A Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Skalborg 2 C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub

U10P (årgang 2009) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Asaa pigerne C Asaa Boldklub
Fortuna Hjørring 1 B Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna Hjørring 2 C Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
SGIF C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
IF FRem Skørping C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U9P (årgang 2010) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Asaa pigerne C Asaa Boldklub
LKB Gistrup 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
TSV Sulsted C Sulsted IF Logo Sulsted IF
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Vejgaard A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
SSB C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
IF Frem Skørping C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Brønderslev 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U8D (årgang 2011) 21 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Gug 2 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Vodskov C Vodskov IF Logo Vodskov IF
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hjallerup 2 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Frem Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Frem Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Støvring 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
RKG 1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 3 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
AaB U8-C C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
9380 C Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Hjallerup 1 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Team Hørby Auto Nøragee IF
BI 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Vfb C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK

U9D (årgang 2010) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG1 A Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Gug B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
SSB U9 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
AaB U8-A B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Hadsund B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
AaB B
Chang U9 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
VFF A Viborg FF Logo Viborg FF
ChangU9 1 C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
LKB Gistrup 1 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
TSV Sulsted C Sulsted IF Logo Sulsted IF

U8P (årgang 2011) 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rkg C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Fortuna 1 Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna 2 Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
SSB C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U7D (årgang 2012) 22 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB U7 2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB U7 3 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB U7 1 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Aalborg Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg Chang 3 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg Chang 4 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Frem Skørping C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Jetsmark 1 A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark 2 Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark 3 Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
LKB 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Støvring U7 Hold 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring U7 Hold 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
St. Restrup 1 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
St. Restrup 2 C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Vfb C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Gug 1 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U11P (årgang 2008) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U12P (årgang 2007) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB U12 piger C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U10P (årgang 2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12D (årgang 2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12D (årgang 2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12P (årgang 2007) 2 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IFA pigerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Arden tøzerne B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U11D (årgang 2008) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaB C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
RKG C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 3 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Nørresundby FB C Nørresundbdy Forenede Boldklubber
SSB2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U5Mix (årgang 2014) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De grønne og rå Asaa Boldklub
Banditterne 1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 16 2018

Organisation
Storvorde Sejlflod Boldklub
Place
SSB
Address
Tofthøjvej 45
Postalcode
9280
City
Storvorde
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview