Orient Cup 2018 indendørs

 

Program :

https://www.procup.se/cup/32070.htm
 

D. 17-18 November Byder Orient igen på Indendørs stævne i Rødovre 

SCORINGSPRÆMIER I ALLE KAMPE

SÆRLIGE SCORINGSPRÆMIE I KVART - SEMI - BRONZE - PLACERINGSKAMPE KAMPENE (U7-U12)

FINALENS SPILLER KÅRES OG MODTAGER EN FLOT GAVE (U7-U12)

- STOR POKAL TIL VINDEREN I HVER RÆKKE (U7-U12)

- PERSONLIGE SMÅ POKALER TIL NR 1 OG 2 I HVER RÆKKE i U7-U12

- MEDALJER TIL NR 3 i U7-U12

- U5 - U6 og U7 piger spiller halvbane og her er der små personlige pokaler til alle hold.

 Spilletid er 7 min pr. Kamp og Orient Fodbold stiller dommere til rådighed

Der spilles efter Dbu regler for indendørs Fodbold på Håndboldmål U7-U12

Der spilles efter Dbu Regler for indendørs Fodbold Halvbane U6-

Tilmeldingen er først til mølle og først gældende når betaling er modtaget.

400 kr pr.Hold.

Tilmelding og betaling HUSK HOLD ID :

Bankkonto
Nordea Bank
Reg: 0146
Konto: 8972168115

Mobilepay 27123407 HUSK HOLD ID

 

Spørgsmål sendes til Stævneansvarlig Micki Strømlund

Mail : Mickistroemlund@gmail.com
Mob : 27123407

 

MVH ORIENT FODBOLD

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 årg 2012 C Mixed 8 400 Lørdag 31 0
U7 årg 2012 A/B Mixed 8 400 Søndag 21 1
U8 årg 2011 C Mixed 8 400 Søndag 17 1
U8 årg 2011 B Mixed 8 400 Lørdag 17 7
U9 årg 2010 C Mixed 8 400 Lørdag 32 9
U9 årg 2010 A/B Mixed 8 400 Søndag 35 2
U10 årg 2009 A/B Mixed 7 400 Lørdag 35 10
U10 Piger årg 2009 Mixed 7 400 Søndag 15 4
U10 årg 2009 C Mixed 7 400 Søndag 30 4
U6 Årg 2013 Mixed 6 400 Søndag 22 7
U8 piger Årg 2011 Mixed 8 400 Lørdag 6 1
U5 Årg 2014 Mixed 6 400 Søndag 0 0
U9 piger Årg 2010 Mixed 8 400 Lørdag 19 1
U7 piger Årg 12/13 Mixed 6 400 Søndag 4 1
U11 Årg 2008 AB Mixed 7 400 Søndag 19 5
U11 Årg 2008 C Mixed 7 400 Lørdag 18 1
U12 Årg 2007 AB Mixed 7 400 Lørdag 13 2
U12 Årg 2007 C Mixed 7 400 Søndag 15 4
U8 Årg 2011 A Mixed 8 400 Lørdag 15 4

Signetud teams

U7 årg 2012 C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB-Raketerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Espergærde Blå C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Vanløse IF C Vanløse IF Logo Vanløse IF
BSV2 C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Hjorten C IF Hjorten Logo IF Hjorten
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tune blå C Tune IF Logo Tune IF
Tune gul C Tune IF Logo Tune IF
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Roskilde KFUM hvid C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM stribet C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B93 blå/hvid 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Tårnby FF 1 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF 2 C Tårnby FF Logo Tårnby FF

U7 årg 2012 A/B 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
EIF Hvid B Espergærde IF Logo Espergærde IF
fix 1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
EIF Rød A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Orient U7 - Hold 1 B Orient GIF Logo Orient GIF
Orient U7 - Hold 2 A Orient GIF Logo Orient GIF
Hellas 1 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
KB u7/q2 I A
Avarta U7 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Roskilde KFUM blå A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
bsv B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
B93 blå/hvid 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U8 årg 2011 C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Copenhagen International School C CIS Sports Club
HIF2 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Greve Fodbold 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rosenhøj BK 2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
HG 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FB 11 Gul Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Taastrup FC (3) C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U8 årg 2011 B 8 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
EIF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Orient 1 B Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 2 B Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 3 B Orient GIF Logo Orient GIF
Nørrebro United B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Taastrup FC (2) B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Sultne løver B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Herlev IF 1 B Herlev IF Logo Herlev IF

U9 årg 2010 C 16 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Avarta C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Cameroun C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Avarta2 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HIC 1 C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HIC 2 C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Orient Rød C Orient GIF Logo Orient GIF
Orient Gul C Orient GIF Logo Orient GIF
Orient Orange C Orient GIF Logo Orient GIF
LSF1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
HIF Tigers C Hareskov IF Logo Hareskov IF
b93 - ok Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HB&I3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HUI3 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
FB Rød 2010 C C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
RB1906 2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U9 årg 2010 A/B 24 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Avarta0 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Himmelev-Veddelev Boldklub U9 B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Orient Blå B Orient GIF Logo Orient GIF
Tune IF A Tune IF Logo Tune IF
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Farum BK A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Orient Grøn A Orient GIF Logo Orient GIF
Herlev IF 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
HIF1 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
b93 - ok Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIF-lions A Hareskov IF Logo Hareskov IF
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
HIF Zebras A Hareskov IF Logo Hareskov IF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
b93- ok2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HB&I1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HB&I2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ishøj1 B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
RB1906 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U10 årg 2009 A/B 16 confirmend signups, 10 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Greve 3. A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FC Lejre 2 B FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 1 B FC Lejre Logo FC Lejre
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Greve 1. A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2. B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Orient 5 Orient GIF Logo Orient GIF
Hellas 1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas 2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
ÅIF 09 A Ålholm If Logo Ålholm If
ÅIF 09 2 B Ålholm If Logo Ålholm If
Valby Boldklub Turkis B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Valby Boldklub Blå B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Rosenhøj 1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
HFC Hvid A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U10 Piger årg 2009 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Trelleborgs FF B Trelleborgs FF Logo Trelleborgs FF
AFK U-10 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Lakridspiberne C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
FFK A Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Hjortens piger C IF Hjorten Logo IF Hjorten
Sengeløse U10 - 1 A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Orientpigerne C Orient GIF Logo Orient GIF
FixPigerne2009 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U10 årg 2009 C 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Orient 9 Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 10 Orient GIF Logo Orient GIF
Hjorten 1 C IF Hjorten Logo IF Hjorten
Copenhagen International School C CIS Sports Club
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hjorten 2 C IF Hjorten Logo IF Hjorten
Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
ÅIF 09 3 C Ålholm If Logo Ålholm If
Valby Boldklub Grøn C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Orient 6 Orient GIF Logo Orient GIF
Skorpionerne C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vanløse IF 2 C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vanløse IF 1 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
B82 U10 C B82 Virum Logo B82 Virum
HFC Blå C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U6 Årg 2013 14 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
U6 Orient GIF Logo Orient GIF
Orient U6 Orient GIF Logo Orient GIF
NIF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Ravnene C RBK
Hovedstadens dreng B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Frederiksbergs flotte fyre C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FA2000 Blå FA 2000 Logo FA 2000
FA2000 Hvid FA 2000 Logo FA 2000
Farum BK, u6 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK, u6 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HG Hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Rød Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8 piger Årg 2011 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
De seje piger C IF Bytoften Logo IF Bytoften
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Greve U8 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Orient C Orient GIF Logo Orient GIF

U5 Årg 2014 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 piger Årg 2010 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Japan C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Orientpigerne U9 2 B Orient GIF Logo Orient GIF
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Vibys seje piger C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Sengeløse A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
FC bella C FC Bella Logo FC Bella
Orientpigerne U9 B Orient GIF Logo Orient GIF
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FIXPigerne2010 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Allerødderne B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Solrødderne 2B C Solrød FC Logo Solrød FC
Sammenholdet C Glostrup FK Logo Glostrup FK

U7 piger Årg 12/13 2 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Orientpigerne C Orient GIF Logo Orient GIF
U7 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U11 Årg 2008 AB 8 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Orient 2 B Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 1 B Orient GIF Logo Orient GIF
Tårnby FF U 11 B B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Ålholm IF 1 B Ålholm If Logo Ålholm If
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
A.G.F. Hvid B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Faxe BK 1 B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
B1908 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U11 Årg 2008 C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1908-3 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Orient 4 C Orient GIF Logo Orient GIF
AB Tårnby 3 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Orient 11 Orient GIF Logo Orient GIF
B1903 C B1903 Logo B1903
Ålholm IF 2 C Ålholm If Logo Ålholm If
Orient 3 C Orient GIF Logo Orient GIF
Faxe BK 2 C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U12 Årg 2007 AB 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Orient 7 B Orient GIF Logo Orient GIF
Fortnite B Orient GIF Logo Orient GIF
Smølferne A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
SIF A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B1908 Hvid A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Sundby Boldklub A A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub B B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FC TOMSNAK B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub

U12 Årg 2007 C 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Orient 8 Orient GIF Logo Orient GIF
Horten 2 C IF Hjorten Logo IF Hjorten
Hjorten 1 C IF Hjorten Logo IF Hjorten
Orient Gamers C Orient GIF Logo Orient GIF
Starwars troopers C Orient GIF Logo Orient GIF
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Hjorten 2 C IF Hjorten Logo IF Hjorten
Ålholm IF C Ålholm If Logo Ålholm If

U8 Årg 2011 A 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Farum A A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BK Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Greve Fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Taastrup FC (1) A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Golazo A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - November 18 2018

Organisation
Orient GIF
Place
Rødovre Hallen
Address
Rødovre Parkvej 425
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
mickisvensson@gmail.com
Orient Cup 2018 indendørs map

Tournament overview