Lunderskov MiniCup 2018

Lunderskov MiniCup er et af landsdelens mest populære stævner.

Stævnet afvikles på én dag, og alle årgange spiller på samme tid på vores kæmpe idrætsanlæg i Lunderskov.

Som noget NYT skyder vi stævnet i gang med 2 starttidspunkter, for at minimere ventetiden mellem kampene. Vi starter kl. 09:00 for de yngste årgange og kl. 11:30 for de ældste.

Som altid starter vi med en festlig fælles opvarmning til højt musik og med opråb af alle deltagende klubber. Vi følger DBU's retningslinjer, således at der ikke registreres resultat i 3-mands kampe, og i 5-mands kampe går alle kvalificerede hold videre til slutspil. Alle hold er sikret en festlig afslutning med præmieposer til alle hold og pokaler til alle spillere.

ALL INKLUSIVE STÆVNE betyder at der er GRATIS Forældrekaffe, GRATIS Frugt, GRATIS Saftevand, Præmier og Pokaler til alle spillere.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix (2013) Mixed 3 350 Lørdag 4 0
U7 Mix (2012) Mixed 3 350 Lørdag 35 0
U8 Piger (2011) Mixed 5 600 Lørdag 3 0
U8 Drenge (2011) Mixed 5 600 Lørdag 16 0
U9 Piger (2010) Mixed 5 600 Lørdag 2 0
U9 Drenge (2010) Mixed 5 600 Lørdag 46 0
U10 Piger (2009) Mixed 5 600 Lørdag 8 0
U10 Drenge (2009) Mixed 5 600 Lørdag 25 0

Signetud teams

U6 Mix (2013) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl 2 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl 1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hover if Hover if Logo Hover if
Seest Boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U7 Mix (2012) 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hover 4 Hover if Logo Hover if
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Christiansfeld C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Vejen SF 2 B Vejen SF Logo Vejen SF
EFB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Dalby GF 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Vejen SF 1 C Vejen SF Logo Vejen SF
Egtved 2 Egtved IF Logo Egtved IF
Egtved 1 Egtved IF Logo Egtved IF
EFB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Ammitsbøl 1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl 2 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Lunderskov 3 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Vonsild FK 2 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 1 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Lunderskov 2 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov 1 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
ØSVN 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Gedved IF Gedved IF Logo Gedved IF
Hatting Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Hover 3 Hover if Logo Hover if
Seest Boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U8 Piger (2011) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U8 Drenge (2011) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl Fodbold B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Seest 1 Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
SIF U8 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
ASKOV C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
BGIF U8 DRENGE B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
De seje U8 spiller B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Starup UIF 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Varde if Varde IF Logo Varde IF
Lunderskov Boldklub 3 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Christiansfeld C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Lunderskov Boldklub 1 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U9 Piger (2010) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
KLG Lind C Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold

U9 Drenge (2010) 42 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hatting / Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Egtved IF U9 B Egtved IF Logo Egtved IF
VSF1 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Askov Malt C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Gedved IF C Gedved IF Logo Gedved IF
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
EFB 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hatting / Torsted 2 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Nr. Bjært/Strandhuse IF (B) B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vonsild FK C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
FC3 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
KLG Lind A Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG Lind B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG Lind C Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Brande Bad Boy`s B Brande IF Logo Brande IF
De Kongeblå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
De Kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Hatting/Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ammitsbøl 2 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Vejen SF (3) C Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen SF (2) C Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen SF (1) C Vejen SF Logo Vejen SF
Ribe BK 2 C Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 1 A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
KB 2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
LB U9 drenge 2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
LB U9 drenge 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Bramdrupdam 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Jelling holdet C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Læborg B Læborg
Læborg B Læborg
Læborg B Læborg

U10 Piger (2009) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
middelfart C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U10 Drenge (2009) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BGIF RØD C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF GUL C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Ammitsbøl U10C C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl U10B B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Hammelev Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Spangsbjerg IF C C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF A A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
De Kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hasta La Victoria Siempre A Gedved IF Logo Gedved IF
De Kongeblå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Ebberup B Ebberup IF Logo Ebberup IF
Brande 1 A Brande IF Logo Brande IF
Brande 2 B Brande IF Logo Brande IF
LB B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
August 18 2018

Organisation
Lunderskov Boldklub
Place
Lunderskov Stadion
Address
Reinholdts Bakke
Postalcode
6640
City
Lunderskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview