Kløverby Cup 2018

Kløverby Cup 2018 - STÆVNET ER FULDT BOOKET

Send mail til andre.velling@dgi.dk for at komme på venteliste.


Laven-Linå og DGI Midtjylland inviterer traditionen tro til stort B&U fodboldstævne på Linå stadion den første søndag i sebtember.

I år hedder datoen søndag d. 2/9-2018

Sidste år deltog over 100 hold ved stævnet, som udover spillet på banerne bl.a. byder på:
• Gratis is til alle spillere (øl/sodavand til holdledere)
• Præmier til nr. 1 og 2 i alle rækker

 
Der er plads til ca. 100 hold til stævnet og der spilles i følgende rækker:

5-mands rækker - drenge og piger:

U7 piger eller drenge (0. klasse)
U8 piger eller drenge (1. klasse)
U9 piger eller drenge (2. klasse)
U10 piger eller drenge (3. klasse)

8-mands rækker - drenge og piger:
U10 piger eller drenge (3.klasse)
U11 piger eller drenge (4. klasse)
U12 piger eller drenge (5. klasse)
U13 piger eller drenge (6.klasse)

NB! Vær opmærksom på at holdet skal tilmeldes den række, hvori de skal spille efter sommerferien 2018.

Niveauinddeling A,B og C-niveau:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker i henholdsvis A,B eller C-niveau.
Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer.
Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger i de forskellige årgange.

Kampe/dommere:
De indledende puljer forventes afviklet inden for max 3 timer.
Minimum 4 kampe af 2x9min til alle hold og Laven/Linå IF stiller med dommere til alle kampene.

Stævneprogrammet:
Udsendes senest mandag 27. august. Her følger også yderligere info om stævneafviklingen samt regler.

Betaling og tilmelding:

Tilmeldingsfrist onsdag d. 22/8-2018

Holdene tilmeldes her på staevner.dk, mens betaling foregår hos DGI via dette link - http://events.dgi.dk/start.aspx?an=201806404016 (tilmelding og betaling i DGI´s system)

Holdgebyret refunderes ikke ved afbud efter tilmeldingsfristen.

 


Spørgsmål vedr. stævnet kan rettes til:
DGI Midtjylland:

André Velling
andre.velling@dgi.dk
Telefon: 79404346 / 21562181

Laven-Linå IF:

Jane Kortum - 23380107
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 piger A - 5 mands Mixed 5 450 0 0
U7 piger B - 5 mands Mixed 5 450 0 0
U7 piger C - 5 mands Mixed 5 450 1 0
U8 piger A - 5 mands Mixed 5 450 0 0
U8 piger B - 5 mands Mixed 5 450 1 0
U8 piger C - 5 mands Mixed 5 450 3 0
U9 piger A - 5 mands Mixed 5 450 0 0
U9 piger B - 5 mands Mixed 5 450 2 0
U9 piger C - 5 mands Mixed 5 450 4 0
U10 piger A-5 mands Mixed 5 450 0 0
U10 piger B-5 mands Mixed 5 450 8 0
U10 piger C-5 mands Mixed 5 450 2 0
U7 drenge A-5 mands Mixed 5 450 6 0
U7 drenge B-5 mands Mixed 5 450 1 0
U7 drenge C-5 mands Mixed 5 450 9 0
U8 drenge A-5 mands Mixed 5 450 1 0
U8 drenge B-5 mands Mixed 5 450 12 0
U8 drenge C-5 mands Mixed 5 450 5 0
U9 drenge A-5 mands Mixed 5 450 6 0
U9 drenge B-5 mands Mixed 5 450 11 0
U9 drenge C-5 mands Mixed 5 450 3 0
U10 drenge A-5 mands Mixed 5 450 0 0
U10 drenge B-5 mands Mixed 5 450 4 0
U10 drenge C-5 mands Mixed 5 450 8 0
U10 piger A-8 mands Mixed 8 550 0 0
U10 piger B-8 mands Mixed 8 550 0 0
U10 piger C-8 mands Mixed 8 550 0 0
U11 piger A-8 mands Mixed 8 550 2 0
U11 piger B-8 mands Mixed 8 550 3 0
U11 piger C-8 mands Mixed 8 550 1 0
U12 piger A-8 mands Mixed 8 550 0 0
U12 piger B-8 mands Mixed 8 550 6 0
U12 piger C-8 mands Mixed 8 550 4 0
U13 piger A-8 mands Mixed 8 550 0 0
U13 piger B-8 mands Mixed 8 550 1 0
U13 piger C-8 mands Mixed 8 550 1 0
U10 drenge A-8 mands Mixed 8 550 0 0
U10 drenge B-8 mands Mixed 8 550 4 0
U10 drenge C-8 mands Mixed 8 550 2 0
U11 drenge A-8 mands Mixed 8 550 1 0
U11 drenge B-8 mands Mixed 8 550 3 0
U11 drenge C-8 mands Mixed 8 550 1 0
U12 drenge A-8 mands Mixed 8 550 1 0
U12 drenge B-8 mands Mixed 8 550 3 0
U12 drenge C-8 mands Mixed 8 550 4 0
U13 drenge A-8 mands Mixed 8 550 1 0
U13 drenge B-8 mands Mixed 8 550 0 0
U13 drenge C-8 mands Mixed 8 550 3 0

Signetud teams

U7 piger A - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger B - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger C - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger A - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger B - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger C - 5 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs Svejbæk IF C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
ØBG U8 piger 1 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG U8 piger 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U9 piger A - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger B - 5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skive Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Skive Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK

U9 piger C - 5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG U9 piger C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs U9 Piger C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs U9 Piger 1 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs U9 Piger C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U10 piger A-5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger B-5 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Voel GFG B Voel GFG
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ry fodbold 1 B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Ry fodbold 2 B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Sejs/Svejbæk 1 B sejs
Sejs/Svejbæk 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sorring/Voel B Sorring
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U10 piger C-5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ry fodbold C Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

U7 drenge A-5 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Balle A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Skive IK 1 A Skive IK Logo Skive IK
Skive IK 2 C Skive IK Logo Skive IK
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
ØBG Buskelund A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U7 drenge B-5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stautrup IF U7 B Stautrup IF Logo Stautrup IF

U7 drenge C-5 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Balle C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
IF Lyseng 2 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Sorring Toustrup U7 mix C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
GFG Voel 2 C GFGVoelU5
GFG Voel 1 C GFGVoelU6
Sejs/Svejbæk 1 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk 2 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
IF Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng

U8 drenge A-5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast FC A Ikast FC Logo Ikast FC

U8 drenge B-5 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skive IK - Resen B Skive IK Logo Skive IK
Gl. Rye B Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
Ikast FC B Ikast FC Logo Ikast FC
HA85 1 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 4 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sejs/Svejbæk 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Voel GFG B Voel GFG
ØBG 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U8 drenge C-5 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gl. Rye C Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
Ikast FC C Ikast FC Logo Ikast FC
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Voel GFG C Voel GFG

U9 drenge A-5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SHN/Ulfborg A SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Rindum SU A Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U9 drenge B-5 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Silkeborg KFUM B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Resenbro B Resenbro
GFG Voel B GFG Voel
GFG Voel B GFG Voel
Sejs/Svejbæk 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Sorring/Toustrup IF B Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF

U9 drenge C-5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
IF Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10 drenge A-5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge B-5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Silkeborg KFUM B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
FC Langelinie B Herskind b
Resenbro B Resenbro

U10 drenge C-5 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibet 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Sorring/Voel C Sorring/Voel
Sejs/Svejbæk 1 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk 2 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Resenbro C Resenbro
SHN/Ulfborg C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg

U10 piger A-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger B-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger C-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger A-8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U11 piger B-8 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk U11 piger B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
VB Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U11 piger C-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Resenbro C Resenbro

U12 piger A-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger B-8 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gødvad B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
ØBG Tøserne 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
SHN/Ulfborg B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Ry fodbold B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
ØBG Tøserne 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U12 piger C-8 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gl. Rye C Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
SHN/Ulfborg C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Ry fodbold C Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Sorring-Voel C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF

U13 piger A-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger B-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg if B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub

U13 piger C-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virklund C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub

U10 drenge A-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge B-8 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sorring/Voel B Sorring/Voel

U10 drenge C-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge A-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U11 drenge B-8 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sorring-Voel B Sorring-Toustrup Idrætsforenin
Sorring/Voel B Sorring/Voel

U11 drenge C-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs Svejbæk IF C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U12 drenge A-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad

U12 drenge B-8 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U12 drenge C-8 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad C Herning Fremad Logo Herning Fremad
Sejs Svejbæk IF C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sorring/Voel C Sorring/Voel

U13 drenge A-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge B-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge C-8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Resenbro C Resenbro
Gl. Rye C Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 2 2018

Organisation
Laven-Linå Idrætsforening
Place
Linå Stadion
Address
Linåtoften 20B
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
andre.velling@dgi.dk
Kløverby Cup 2018 map

Tournament overview