Bauhaus cup

Boldklubben Frem inviterer til Bauhaus Cup d 8-9 september på vores anlæg.I u5-u7 spilles der 3 mands og fra u8-10 spilles der 5 mands og u11 spiller 8 mands der vil blive lagt vægt på hurtig afvikling af kampe. I u5-7 er det døm selv kampe. Fra u 8-11 er der dommer på. Spilletid er u-5-7 12 min og u8-10 16 min og u11 20 min. Der vil være pokaler til alle fra U5-7 samt pokaler til 1-2-3 fra U8-11  Tilmelding : Er først til mølle via Stævner.dk .Tilmelding er endelig bekræfte når holdgebyr er indbetalt til Boldklubben Frems konto.Husk tydelig angivelse af holdnavn, klub ,id fra Stævner .dk I kan indbetale på mobilpay 60721886 eller kontonummer9570 11730388. Håber vi får nogle rigtige gode dage med en masse bold mvh Boldklubben Frem ( fc@bkfrem.dk).                                                                                         

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 5 450 Lørdag formiddag 1 0
U6 Mixed 5 450 Lørdag formiddag 2 0
U7 Mixed 5 450 Lørdag middag 6 0
U8 Mixed 8 500 Lørdag formiddag 1 0
U8 Mixed 8 500 Lørdag middag 5 0
U8 Mixed 8 500 Lørdag eftermiddag 3 0
U9 Mixed 8 500 Søndag formiddag 7 0
U9 Mixed 8 500 Søndag formiddag 8 0
U9 Mixed 8 500 Søndag formiddag 0 0
U10 Mixed 8 500 Søndag eftermiddag 3 0
U10 Mixed 8 500 Søndag eftermiddag 0 0
U10 Mixed 8 500 Søndag eftermiddag 0 0
U11 Mixed 11 500 Søndag formiddag 3 0
U11 Mixed 11 500 Søndag formiddag 4 0
U11 Mixed 11 500 Søndag middag 6 0

Signetud teams

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Frem 2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
tune gul Tune IF Logo Tune IF
Tune blå Tune IF Logo Tune IF

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HIF1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U8 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Frem 2 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NBU Argentina B Nørrebro United Logo Nørrebro United

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIF2 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB 2010 B-Hvid A A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
b93 - ok Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sengeløse A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BK Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Kastrup Boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Greve Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HUI 1 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
b93 - ok Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB HVID B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skjold 1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Frem A Frem

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skjold 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Frem B Frefm
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Skjold 3 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Frem C Frefm
AB Tårnby 3 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Avarta miljø rengøring. C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - September 9 2018
Last signup
Thursday, September 6, 2018

Organisation
Boldklubben FREM
Place
Boldklubben Frem
Address
Julius Andersensvej 7
Postalcode
2450
City
København Sv
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
flemming.clausen62@gmail.com
Bauhaus cup map

Tournament overview