Fedets Cup 2018, VRI indestævne

Fedets Cup 2018 hos VRI i Bellevuehallerne

Dato: 17. og 18. november 2018
Sted: Bellevuehallerne i Risskov


VRI har endnu en gang fornøjelsen af, at indbyde til indendørsfodbold i Bellevuehallerne i Risskov for alle U5-U11 hold. Der er fodboldstatuetter til alle uanset placering, spurtpræmier under kampene, kæmpe tombola fyldt med fede præmier, samt mange andre aktiviteter under stævnet.

 

Så kom og vær med til et brag af en fodboldweekend hos VRI.

 

Restaurant Fedet er hovedsponsor og det lokale erhvervsliv støtter op med flotte gaver til vores kæmpe
tombola, spurtpræmier, fodboldstatuetter til alle, samt mange andre aktiviteter under stævnet i Hal C.


Der kan maksimalt tilmeldes 200 hold til Fedets Cup 2018 og der plejer at blive fyldt op. Så husk at tilmeld jer i god tid!

 

Holdmuligheder:

3-mandshold (max 5 spillere pr. hold): Mix - ingen niveauopdeling

U5 - spiller søndag formiddag

U6 - spiller lørdag formiddag

U7 - spiller søndag formiddag

 

4-mandshold (max 6 spillere pr. hold):

U8 drenge niveauopdeles A-B-C rækker - spiller lørdag

U9 drenge niveauopdeles i A-B-C rækker - spiller søndag

U10 drenge niveauopdeles i A-B-C rækker - spiller søndag

U11 drenge niveauopdeles i B-C rækker - spiller lørdag

U8 piger B række spiller lørdag

U9 piger B række spiller lørdag

U10 piger B række spiller lørdag

U11 piger B række spiller lørdag

 

**Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved for få tilmeldinger - samt lukke rækker hvis der ikke opnås puljer af en vis størrelse, ændre spilledag mm. Vi gør dog alt hvad vi kan for at få tingene til at gå op**

 

Turneringsform:

- U5+U6+U7 spiller 3 kampe imod forskellige modstandere fra forskellige klubber.

- U8+U9+U10+U11 spiller om at vinde puljen. 5 hold pr. pulje. 4 kampe.

 

Regler:
Kampene dømmes af lokale dommere, og der spilles efter DBU regler.

 

Kamptid og kampantal:

U5-U7 er garanteret 3 kampe af en varighed på 8 minutter.

U8-U11 spiller 5-holds-puljer. De er garanteret mindst 4 kampe af en varighed på 9 minutter.

 

Endeligt kampprogram er klar ca. 14 dage før Fedets Cup starter og e-mailes til alle tilmeldte hold.

 

Medaljer og pokaler:

Der er fodboldstatuetter til alle deltagende spillere i Fedets Cup 2018. Derudover vil der også være en stor holdpokal til 1. og 2. pladsen for U8 til U11 hold. Begge dage er der masser af spurtpræmier. I hal C er der præmieoverrækkelse, hvor man også finder vores kæmpe tombola samt flere andre aktiviteter.

 

Pris:

3-mandshold U5+U6+U7 (max 5 spillere pr. hold) - 400 kr.

4 mandshold U8-U9-U10-U11 (max 6 spillere pr. hold) - 550 kr.

 

Tilmelding:

Sidste frist for tilmelding er 1. November og er efter først-til-mølle princip. Tilmeldingen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt. Vi opdaterer løbende.

 

 

Tilmeldingen er først gældende, når betaling er korrekt registreret. Betalingen skal falde inden 10 dage fra tilmeldingen, ellers kan i risikere at miste jeres plads til andre deltagere. Vi tjekker betalinger hver uge.


Alt efter antal tilmeldinger kan der komme ændringer i antallet af puljer samt tilgængelige rækker. Afbud efter tilmeldingsfristen refunderes ikke.

 

Betalingen skal indbetales på konto 3627-11254691 (Danske Bank). HUSK at angive Id nummer (fra
staevner.dk), og klubnavn, samt årgang på bankoverførslen! Betaler der for flere hold på en gang, så er klubnavn og de forskellige id numre også nødvendigt.

 

Vi glæder os til at se jer!

 

Venlig hilsen VRI Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 - Mix Mixed 3 400 søndag formiddag 8 0
U6 - Mix Mixed 3 400 Lørdag formiddag 28 2
U7 - Mix Mixed 3 400 Søndag formiddag 50 7
U8 - Piger - B Mixed 4 550 Lørdag 3 0
U8 - Drenge - A Mixed 4 550 Lørdag 13 0
U8 - Drenge - B Mixed 4 550 Lørdag 18 1
U8 - Drenge - C Mixed 4 550 Lørdag 15 1
U9 - Piger - B Mixed 4 550 lørdag 9 2
U9 - Drenge - A Mixed 4 550 Søndag 17 0
U9 - Drenge - B Mixed 4 550 Søndag 21 3
U9 - Drenge - C Mixed 4 550 Søndag 24 9
U10 - Piger - B Mixed 4 550 Lørdag 8 2
U10 - Drenge - A Mixed 4 550 Søndag 2 0
U10 - Drenge - B Mixed 4 550 Søndag 23 6
U10 - Drenge - C Mixed 4 550 Søndag 17 8
U11 - Piger - B Mixed 4 550 Lørdag 1 0
U11 - Drenge - B Mixed 4 550 lørdag 7 0
U11 - Drenge - C Mixed 4 550 lørdag 10 1
U11 - Drenge - A Mixed 4 550 Søndag 5 1

Signetud teams

U5 - Mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lyseng U5 piger B IF Lyseng Logo IF Lyseng
AIA Tranbjerg C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Skødstrup 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI U5 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U6 - Mix 24 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
sandkassehold C ris-tebstrup if
Lystrup if 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup if 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Gedved Ninjas C Gedved IF Logo Gedved IF
Gedved Ninjas 2 C Gedved IF Logo Gedved IF
Mix Korsholm IF
Skødstrup U6 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup U6 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup U6 3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Dronningborg u6 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Skødstrup U6 4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Stautrup IF 1 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup IF 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup IF 3 C Stautrup IF Logo Stautrup IF

U7 - Mix 40 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
vorup fb C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
IF Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 4 IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI 1
HEI 2
HEI 3
Hobro ik A Hobro IK Logo Hobro IK
HEI 4
HEI 5
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 5 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 6 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ØBG Buskelund 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sabro if U7 hold 1 tst/Sabro Logo tst/Sabro
Sabro if U7 hold 2 tst/Sabro Logo tst/Sabro
Lyseng U7 piger C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hørning IF 1. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 4. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 5. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
LIF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
LIF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
LIF 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI 7 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 8 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
TST 1 B TST
TST 2 TST
TST 3 TST
TST 4 TST
TST 5 TST
Nordahls Biler Vejle 1 Hover if Logo Hover if
Nordahls Biler Vejle 2 Hover if Logo Hover if
Hei 6 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng 5 IF Lyseng Logo IF Lyseng

U8 - Piger - B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 - Drenge - A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
AGF A
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI - Drenge - Hold A1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Team Viby 1 A Viby IF Logo Viby IF
SSF6 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U8 - Drenge - B 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
ØBG 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF5 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI - Drenge - Hold B1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VSK 1 B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
VSK 2 B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken

U8 - Drenge - C 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
ØBG 3 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
TMIF C Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
Lyseng 4 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 5 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup 4 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI - Drenge - Hold C1 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

U9 - Piger - B 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Risskovs rå piger B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Risskovs hurtigste piger B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Risskovs stærke piger B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
de kæmpende B Korsholm IF
Sabro IF U9 piger B Sabro IF Logo Sabro IF
Sabro IF U9 piger Hold 2 B Sabro IF Logo Sabro IF

U9 - Drenge - A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Brabrand A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hobro ik A Hobro IK Logo Hobro IK
SSF A1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSf A2 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Ry 1 A Ry fodbold Logo Ry fodbold

U9 - Drenge - B 15 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Stjær Boldklub B Stjær Boldklub
IF Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hobro ik B Hobro IK Logo Hobro IK
SSF B1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF B2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
BMI 1 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
AIF Gammelgårdsskolen 1 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
AIF Gammelgårdsskolen 2 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Skanderborg BC B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U9 - Drenge - C 10 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
IF Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng
SSF C1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF C2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
BMI 2 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
SØFTEN GF C Søften GF
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Ry 2 C Ry fodbold Logo Ry fodbold

U10 - Piger - B 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vejlby Skovbakken Aarhus B Vejlby Skovbakken Aarhus
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
HEI-tøserne B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
ASA tøserne B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Østbirk IF piger C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Vejlby Skovbakken Aarhus B VSK 2

U10 - Drenge - A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 - Drenge - B 10 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hatting Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Langå 1 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Langå 2 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hasta LA Victoria Siempre B Gedved IF Logo Gedved IF
Hørning IF 3 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U10 - Drenge - C 5 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lystrup 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Solbjerg IF u10 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Christiano-gutterne C Gedved IF Logo Gedved IF

U11 - Piger - B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 - Drenge - B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lyseng B1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI U11 B B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Skødstrup 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hovedgård IF B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

U11 - Drenge - C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fodbold Venner C
VRI U11 C1 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U11 C2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF1 C Lund IF Logo Lund IF
Virup if C Virup IF Logo Virup IF
Skødstrup 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U11 - Drenge - A 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
17. - November 18 2018

Organisation
Vejlby-Risskov Idrætsklub
Place
Bellevuehallerne
Address
Vestre Strandallé 170
Postalcode
8240
City
Risskov
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Fedets Cup 2018, VRI indestævne map

Tournament overview