Pigestævne i Nørrebrohallen

D. 25 november byder B.93 pigeafdelingen på indendørsstævne i Nørrebrohallen.

- Pokal til vinderen i hver række (U7-U12)
- Personlige medaljer til alle i U5 OG U6
- Personlige medaljer til nr. 1, 2 og 3 i hver række i U7-U12
- Scoringspræmier i udvalgte kampe

Spilletid er 7 min pr. kamp og B.93 stiller dommere til rådighed.

U7-U12: Der spilles efter DBU regler for indendørs Fodbold på Håndboldmål.

U5-U6: Der spilles efter DBU Regler for indendørs Fodbold Halvbane.

Tilmeldingen er først til mølle og først gældende når betaling er modtaget.Prisen er 400 kr pr. hold.

Tilmelding og betaling:
Bankkonto i Danske Bank - HUSK AT ANFØRE HOLD ID
Reg: 3121
Konto: 4768091331

Mobilepay 22202188 HUSK HOLD ID

Spørgsmål sendes til stævneansvarlig Torben Okkels:

Mail : torben@b93.dk
Mob : 22202188

MVH B.93 København
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 piger år 2014 Mixed 6 400 0 0
U6 piger år 2013 Mixed 6 400 3 0
U7 piger år 2012 Mixed 6 400 2 0
U8 piger år 2011 Mixed 7 400 6 0
U9 piger år 2010 Mixed 7 400 8 0
U10 piger år 2009 Mixed 7 400 6 0
U11 piger år 2008 Mixed 8 400 8 0
U12 piger år 2007 A Mixed 8 400 3 0
U12 piger år 2007 B Mixed 8 400 2 0
U12 piger år 2007 C Mixed 8 400 9 0

Signetud teams

U5 piger år 2014 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 piger år 2013 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger år 2012 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
TårnbyFF 2012 Tårnby FF Logo Tårnby FF

U8 piger år 2011 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
orient C Orient GIF Logo Orient GIF
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
sundby C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
GVI C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
TårnbyFF 2011 Tårnby FF Logo Tårnby FF

U9 piger år 2010 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United U9 Japan C Nørrebro United Logo Nørrebro United
B.93 2010 piger 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 2010 piger 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Nørrebro United U9 Japan 2 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
FIXPigerne2010 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Kastrup boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Greve Pigerne Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U10 piger år 2009 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HB C Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
B.93 Tornado B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FB Pigerne Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FixPigerne2009 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U11 piger år 2008 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FixPigerne2007-2008 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HB B Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
B93 U11 piger A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U12 piger år 2007 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG Pigerne A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
U12 2007 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U12 piger år 2007 B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Guldpigerne B Tårnby FF Logo Tårnby FF
FC Guldtøserne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U12 piger år 2007 C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby F C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Havdrup 08 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Brydes Pigerne C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
HGB Tøserne C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Sundby Å C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BK Skjold C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
November 25 2018

Organisation
Boldklubben af 1893
Place
Nørrebrohallen
Address
Nørrebrogade 208
Postalcode
2200
City
København
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
torben@b93.dk

Tournament overview