BFC Lundegården Cup 2018

BFC Lundegården inviterer til den traditionsrige BFC Lundegården Cup i skønne omgivelser i Ballerup.

 

U6 – U7 spiller 3 mod 3 og må være op til 5 spillere pr. hold, ingen niveau inddeling. Spilletid 1x7 minutter.

 

U8 – U10 spiller 5 mod 5 og må være op til 8 spillere pr. hold, B og C rækker, og en D række kun for piger. Spilletid 2x7 minutter.

 

Der er medaljer til alle, og der vil desuden være præmier for flotte detaljer, mål og fair play.

Der er påsat kampleder til alle kampe.

 

Det vil dagen igennem være muligt at købe mad- og drikkevarer i boden.

 

Der er plads til 20 hold pr. række. Endeligt program sendes ud senest 7 dage før.

 

Tilmelding er først gældende når stævnegebyr er indbetalt på enten bankkonto 3138-6587569 eller via mobile pay på 67860. Husk at anføre navn og tilmeldingsid.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 300 Lørdag formiddag 6 0
U7 Mixed 5 300 Lørdag formiddag 19 0
U8B Mixed 8 350 Lørdag formiddag 7 0
U8C Mixed 8 350 Lørdag formiddag 8 0
U9B Mixed 8 350 Lørdag eftermiddag 3 0
U9C Mixed 8 350 Lørdag eftermiddag 11 0
U10B Mixed 8 350 Lørdag eftermiddag 5 0
U10C Mixed 8 350 Lørdag eftermiddag 4 0
U10D Mixed 8 350 Lørdag eftermiddag 1 0

Signetud teams

U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Værløse BK 1 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
2013 Mix Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
BFC Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BFC Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U7 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
VM 2030 Aspiranterne Hareskov IF Logo Hareskov IF
Roskilde KFUM boresko KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
HIF Rødder 2012 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
HIF Drenge 2012 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
BFC Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BFC Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM stribet KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
NFC Real Madrid Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC, Juventus Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
B93 blå/hvid Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve Blå 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå 3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U8B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
NBU Argentina A Nørrebro United Logo Nørrebro United
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BFC Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Espergærde IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Køge FC U8 C Køge FC Logo Køge FC
Vallensbæk IF 1 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve Fodbold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Hareskov Ravnene C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Musvågerne C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Høgene C Hareskov IF Logo Hareskov IF
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U9C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Vest C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Orient Sode C Orient GIF Logo Orient GIF
Orient Henrik C Orient GIF Logo Orient GIF
Asnæs 1910 C Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
HUI 1 C
HUI 2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
BSF C-2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF C C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U10B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Greve Fodbold Kometer B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BFC Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
HG1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold Lyn C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå Stjerner C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
HG 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 15 2018
Last signup
Thursday, September 6, 2018

Organisation
Ballerup FC Lundegården
Place
BFC Lundegården
Address
Håbetsvej 7
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
steenkragelund@yahoo.dk
BFC Lundegården Cup 2018 map

Tournament overview