B1973 Micro Cup 2018

B1973
Micro Cup 2018

B1973 inviterer til Micro Cup
Søndag den 9. september 2018

Vi gentager succesen fra de sidste år og indbyder igen i år til et hyggeligt stævne i Herlev på B1973’s anlæg. Der vil være boder med alt fra popcorn, slushice, frugt, juice, sodavand til pølser og burgere. Der bliver opstillet hoppeborg til de yngste, så tage hele familien med og kom og vær med til et godt arrangement, støttet op at det lokale erhvervsliv.

3-mandshold (max 5 spillere):
U4 Drenge spiller i 2 puljer formiddag - max 10 hold
U5 Drenge spiller i 1 pulje formiddag - max 5 hold
U6 Drenge spiller i 3 puljer formiddag - max 15 hold
U7 Drenge spiller i 4 puljer eftermiddag - max 20 hold


5-mandshold (max. 8 spillere):
U8 Drenge spiller i 4 puljer formiddag - max 20 hold
U8 Piger spiller i 4 puljer eftermiddag - max 10 hold
U9 Drenge spiller i 4 puljer formiddag - max 20 hold
U10 Drenge spiller i 4 puljer eftermiddag - max 20 hold
U10 Piger spiller i 4 puljer eftermiddag - max 10 hold

8-mandshold (max 11 spillere):
U11 A Drenge spiller i 2 puljer eftermiddag - max 10 hold
U11 BC Drenge spiller i 2 puljer formiddag - max 10 hold

Bemærk nye rækkebetegnelser efter sommerferien.
U7, U8, U9, U10 & U11 drenge og piger niveauopdeles i A og B/C rækker
Alt efter antal tilmeldinger kan der komme ændringer i antallet af hold, puljer i rækkerne og ændret spilletidspunkt.

Spilletid:
U4-5 spiller 1 x 6 min, U6 spiller 1 x 10 min
U7-8 spiller 1 x 12 min, U9-10 spiller 1 x 15 min
U11 spiller 1 x 20 min


Medaljer og pokaler:
Der vil være medaljer og startpakke med frugt til alle spillere. Pokal til de vindende hold i U7-U11 og pokal til alle hold i U4-U6.

Hold gebyr:
3 mandshold U4-5-6-7 (max 5 spillere) 250,- kr.
5 mandshold U8-9-10 (max 8 spillere) 400,- kr.
8 mandshold U11 (max 11 spillere) 500,- kr.

Turneringsform:
U4-5-6 spiller uden slutspil.
U7-8-9-10-11 spiller med slutspil for puljevinderne, altså ligeværdige kampe. Der SKAL indrapporteres resultater til dommerbordet.


Tilmelding:
Tilmelding skal ske via www.staevner.dk senest d. 25. August 2018. Tilmeldingen er først gældende ved indbetaling af stævnegebyr til konto: 0146 6444719476
For yderligere informationer henvises til Rasmus Faber Weinreich: rfw@outlook.com eller Ronni Svart: ronnib73@yahoo.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U4 (2015) Mixed 3 250 Formiddag 7 0
U5 (2014) Mixed 3 250 Formiddag 13 0
U6 (2013) Mixed 3 250 Formiddag 16 0
U7 Mixed 3 250 Eftermiddag 10 0
U7 Mixed 3 250 Eftermiddag 26 0
U8 Mixed 5 400 Formiddag 8 1
U8 Mixed 5 400 Formiddag 17 0
U8 Mixed 5 400 Eftermiddag 0 0
U8 Mixed 5 400 Eftermiddag 5 0
U9 Mixed 5 400 Formiddag 15 3
U9 Mixed 5 400 Formiddag 15 1
U10 Mixed 5 400 Eftermiddag 12 0
U10 Mixed 5 400 Eftermiddag 29 1
U10 Mixed 5 400 Eftermiddag 0 0
U10 Mixed 5 400 Eftermiddag 12 0
U11 Mixed 8 500 Eftermiddag 0 0
U11 Mixed 8 500 Formiddag 10 0

Signetud teams

U4 (2015) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
B 1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U5 (2014) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
U5 piger 1 C FA 2000 Logo FA 2000
U5 piger 2 C FA 2000 Logo FA 2000
De små seje 1 FA 2000 Logo FA 2000
De små seje 2 FA 2000 Logo FA 2000
De små seje 3 FA 2000 Logo FA 2000
FHF 1 C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF 2 C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Hundige Boldklub C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
B 1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U6 (2013) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
B 1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hundige Boldklub C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
B 1973 4 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 5 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hovedstadens drenge B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Frederiksbergs flotte fyre C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bellapigerne C FC Bella Logo FC Bella
B93 - Real B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - Barca A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - United B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B 1973 3 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby VEST A Tårnby Boldklub Logo Tårnby Boldklub
Måløv Boldklub 1 A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
B 1973 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hekla U7 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Allerød FK 5 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB U7 Q2 - A A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Juventus A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Roskilde KFUM blå A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U7 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B 1973 4 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hundige Boldklub C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Roskilde KFUM boresko C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
AB Tårnby VEST 2 B Tårnby Boldklub Logo Tårnby Boldklub
Avarta U7 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
B 1973 5 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Allerød FK 4 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 3 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB U7 Q2 - B B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Måløv 2 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Roskilde KFUM hvid B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM stribet C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977

U8 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hajerne A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
FA2000 1 A FA 2000 Logo FA 2000
Golazo A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB Ajax A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Stenløse 3 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Spækhuggerne C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FA2000 2 C FA 2000 Logo FA 2000
Ålholm IF - 3 C Ålholm If Logo Ålholm If
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Stenløse 1 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse 2 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
Herlev 1 C Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev 2 (U8) C Herlev IF Logo Herlev IF
Ålholm IF - 1 B Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm IF - 2 C Ålholm If Logo Ålholm If
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Orient C Orient GIF Logo Orient GIF
U8 piger C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Bellabamserne C FC Bella Logo FC Bella

U9 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
GFA Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Herlev IF A A Herlev IF Logo Herlev IF
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Bk Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Kastrup Boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup u8A A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B73 X A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Orient Grøn A Orient GIF Logo Orient GIF

U9 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
B73 W C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Herlev IF BC Herlev IF Logo Herlev IF
BK Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Orient Orange C Orient GIF Logo Orient GIF
B73 Z C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 Y B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HIF1 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Orient Gul C Orient GIF Logo Orient GIF
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Gentofte Fodbold Akademi 1 A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
GVI I A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B93 S1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Virum-Sorgenfri A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
FC Nakskov A Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HI 1 A Herlev IF Logo Herlev IF

U10 25 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FBI C Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
KB U10 Chelsea C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Herlev 5 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Gentofte Fodbold Akademi 4 C Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte Fodbold Akademi 3 B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte Fodbold Akademi 2 B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
JB C C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
JB B B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
GVI II B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Farum Boldklub C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B73 Herlev-4 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73-Herlev-3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 Herlev-2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 Herlev-1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 U9 C FA 2000 Logo FA 2000
B.93 M&M B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
CIA B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Orient 3 C Orient GIF Logo Orient GIF
HI 2 C Herlev IF Logo Herlev IF
KB U10 Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FC Nakskov C Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Husumpigerne C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
U10 piger C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
U10 piger B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
AFK U10 Piger B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FC Bella C FC Bella Logo FC Bella
Sengeløse U10 2 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
FC Bella 1 B FC Bella Logo FC Bella
Orient pigerne C Orient GIF Logo Orient GIF
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Sengeløse U10 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B1903 U11B B B1903 Logo B1903
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
GFA B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
B73 Grøn C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 Hvid C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 Lyseblå B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Orient 2 B Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 1 C Orient GIF Logo Orient GIF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 9 2018

Organisation
Boldklubben 1973 Herlev
Place
B1973's baner
Address
Elverhøjen 64
Postalcode
2730
City
Herlev
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
ronnib73@yahoo.com
B1973 Micro Cup 2018 map

Tournament overview