AaB Julestævne 2018

Sidste år afholdt AaB for første gang AaB Julestævne, som viste sig at være en stor succes! Derfor vil AaB igen i år invitere jer med til AaB Julestævne, hvor der spilles indendørs fodbold.

Rækker
I år spilles der i modsætning til sidste år med niveauinddeling i alle fire årgange. 
Der kan på hvert hold deltage 7 spillere. Alle hold er garanteret minimum 4-5 kampe. 

I U9 spilles der alle mod alle i turneringsform. I U10-U12 bestræbes der på at strukturen er opbygget op omkring puljespil efterfulgt af slutspil, samt placeringskampe. 
 

Tidspunkt
AaB Julestævne afholdes søndag d. 9 december, samt lørdag d. 15 december. 

Søndag d. 9 december 
U10B: Søndag morgen/formiddag                (ledig pladser)
U10A: Søndag  formiddag/middag                (Udsolgt)
U11A: Søndag eftermiddag                           (udsolgt)
 

Lørdag d. 15 december 
U9B: Lørdag morgen                                      (udsolgt)
U9A: Lørdag formiddag                                  (udsolgt)
U11B: Lørdag middag/eftermiddag                 (udsolgt)
U12B: Lørdag eftermiddag                              (udsolgt)
U12A: Lørdag eftermiddag/aften                     (udsolgt)

Præmier
Der kan i alle rækker vindes guld, sølv og bronze med tilhørende flotte præmier.
Hvis du er en af de heldige, vil der også være mulighed for at vinde spurtpræmier.
Derudover får alle spillere til AaB Julestævne en flot præmie for at deltage i stævnet.
 

Tilmelding
Tilmelding er først til mølleprincippet.
Den endegyldig tilmelding er først gennemført, når der er indbetalt 400,- på reg. 9280 og konto. 4561012445 eller via mobilepay til 26535.
Tekst: "Jcup" række og klubnavn. F.eks. "Jcup U12A, AaB"

Kontakt
Ved yderligere spørgsmål kontaktes Jonas Serup på JS@fnfklubsamarbejdet.dk.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 B Mixed 7 400 Lørdag morgen 6 0
U9 A Mixed 7 400 Lørdag formiddag 5 0
U10 B Mixed 7 400 Søndag morgen/formiddag 3 0
U12 A Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag/aften 10 0
U10 A Mixed 7 400 Søndag formiddag/middag 9 0
U11 B Mixed 7 400 Lørdag middag/eftermiddag 9 1
U11 A Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 8 0
U12 B Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 10 0

Signetud teams

U9 B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Farsø/Ullits IK C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Løgstør IF C Løgstør IF Logo Løgstør IF
St. Restrup IF B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Hadsund C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
AaB B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U9 A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Real Boys A
Farsø/Ullits IK A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Løgstør IF A Løgstør IF Logo Løgstør IF
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Randers Boys 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10 B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Jetsmark B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Hobro IK årgang 10 B Hobro IK Logo Hobro IK
Dronninglund 2 B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF

U12 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Skagen 1 Skagen IK Logo Skagen IK
Skagen 2 Skagen IK Logo Skagen IK
Thy boys A Thisted FC Logo Thisted FC
Hobro IK 1 Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
NFK/VFB1 B Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U10 A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
TSA Midtjylland A TSA Midtjylland
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Jetsmark A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Dronninglund 1 A Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
BI A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U11 B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Farsø/Ullits IK B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
AaB B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Dronninglund IF B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
B52 B B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
VSK Aarhus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U11 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Chang 1 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Team Nykredit A
Skørping A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
KHIF B Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF
Gug A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U12 B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Aars IK B Aars IK Logo Aars IK
Dronninglund B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
AaB B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Hobro IK 3 Hobro IK Logo Hobro IK
NFK/VFB2 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Arden B Jarl Arden

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - December 15 2018

Organisation
Aalborg Boldspilklub
Place
Hallen, AaB's Anlæg
Address
Hornevej 2
Postalcode
9220
City
Aalborg Øst
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
AaB Julestævne 2018 map

Tournament overview