Louis Nielsen Fodboldfestival 2018

Louis Nielsen Fodboldfestival 2018

8-mands stævne for U10-U13 piger og drenge


Lørdag d. 13. oktober er Søndermarkens IK og DGI Midtjylland værter for Louis Nielsen Fodboldfestival 2018. På et af Danmarks største fodboldanlæg bydes der igen i år på et afsluttende 8-mands stævne for både piger og drenge. Hold fra hele Jylland inviteres til dette stævne som sætter punktum for efterårssæsonen. Kampene er omdrejningspunktet, men dagen byder også på madbuffet.

Årgange:

U10 årgang 09, 3. klasse
U11 årgang 08, 4. klasse
U12 årgang 07, 5. klasse
U13 årgang 06, 6. klasse

Tilmelding og niveauinddeling:
Niveauinddeling A (inkl. mesterrække), B og C-niveau hos drengene, og B-niveau hos pigerne.
Holdene tilmeldes de enkelte rækker i henholdsvis A,B eller C-niveau.
Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer.
Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger.

Kampe/dommere:
De enkelte rækker tilstræbes at afvikles inden for max 4 timer.
Minimum 4 kampe a 24 min (uden halvleg) til alle hold.
SIK stiller med dommere til alle kampene.

Præmier:
Der er flotte præmier til de bedst placerede hold i de enkelte rækker.

Forplejning:
Deltagergebyret giver alle spillere adgang til en god og sund madbuffet inkl. to trænere/holdleder.
Turneringsplanen vil blive tilrettelagt, så alle får en spisepause.
Trænere og forældre har mulighed for køb af diverse mad- og drikkevarer.


Tilmelding og betaling skal gøres på en gang via

Online betaling


Tilmeldingsfrist onsdag den 3. okt. eller så længe der er pladser - max 11 spillere pr. hold
Holdgebyr: 500,- (inkl. madbillet til to trænere/holdleder)

Deltagergebyr: 75,- pr. spiller
Stævneprogrammet: udsendes senest en uge før stævnet afvikles. Her følger yderligere info om stævneafviklingen samt regler.

Tidspunkt::
Lørdag 13. oktober 2018
I tidsrummet ca. kl. 9-18
Sted:
Søndermarken IK
Liseborgvej 37
8800 Viborg


Kontaktoplysninger:
SIK: Kim Bøgsted - mobil: 30762032

DGI: nicki.birch.christiansen@dgi.dk
Tlf.79404374-51647005

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Drenge A Mixed 8 500 9 0
U10 Drenge B Mixed 8 500 3 0
U10 Drenge C Mixed 8 500 2 0
U10 Piger B Mixed 8 500 2 0
U11 Drenge A Mixed 8 500 9 0
U11 Drenge B Mixed 8 500 6 0
U11 Drenge C Mixed 8 500 6 0
U11 Piger B Mixed 8 500 0 0
U12 Drenge A Mixed 8 500 5 0
U12 Drenge B Mixed 8 500 7 1
U12 Drenge C Mixed 8 500 4 0
U12 Piger B Mixed 8 500 9 0
U13 Drenge A Mixed 8 500 1 0
U13 Drenge B Mixed 8 500 3 0
U13 Drenge C Mixed 8 500 0 0
U13 Piger B Mixed 8 500 2 0

Signetud teams

U10 Drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TSA Midtjylland U9 A
Sejs Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
SIF U10 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Holstebro 1 A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Søndermarkens IK A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hobro IK årgang 10 A Hobro IK Logo Hobro IK

U10 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skive Resen B
Snejbjerg SG&I B Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
Søndermarkens IK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U10 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holstebro 2 C Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Søndermarkens IK C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U10 Piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hammerum IF B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Hammerum B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening

U11 Drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Viborg Søndermarken IK A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Løgstrup G&IF A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
HA85-1 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Mejrup GU A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Frem Skørping A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U11 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
DB1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Herning KFUM B Herning KFUM Logo Herning KFUM
Viborg Søndermarkens IK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Mejdal Halgård 1 B
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U11 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB C1 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Viborg Søndermarken IK C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Aalborg KFUM C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
HA85-2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Mejrup GU C Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejdal Halgård 2 C

U11 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tjørring IF A Tjørring IF Logo Tjørring IF
SIK Viborg 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg 2 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Skagen IK Skagen IK Logo Skagen IK
SHI A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF

U12 Drenge B 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg KFUM B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Skive IK 1 B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK 2 B Skive IK Logo Skive IK
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF

U12 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SHI C Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Overlund GF C Overlund GF Logo Overlund GF
SIK Viborg C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U12 Piger B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IFA pigerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Borgeby FK A Borgeby FK
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Strib IF B Strib IF Logo Strib IF
Skive IK C Resen
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
SIK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Gødvad / Sejs Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U13 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad

U13 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødkærsbro IF B Rødkærsbro IF
SIK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U13 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skve IK B Resen
Skive IK Åkjær C

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
October 13 2018

Organisation
Søndermarkens IK
Place
Søndermarken IK
Address
Liseborgvej 37
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
nicki.birch.christiansen@dgi.dk
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018 map

Tournament overview