2. Gentofte Cup

2. GENTOFTE CUP

  2009 & 2010

OBS: DER ER VENTELISTE PÅ ALLE 4 RÆKKER.

 

Lørdag d. 29. og søndag d. 30. september inviterer Gentofte Fodbold Akademi til 2. udgave af Gentofte Cup stævne på Gentofte Sportspark for U9 og U10 hold, på henholdsvis A- og B niveau. Den første dag vil stå i årgang 2010's tegn, mens 2009 vil være i aktion om søndagen.

Som altid vil der være fokus på massere af spilletid, korrekt matchning samt et effektivt kampprogram, der sikrer et højt antal kampe, med korte intervaller imellem.

Formatet er klassisk 5v5 udendørs på Gentofte Sportsparks kunstgræsbaner, og alle hold vil spille indledende puljer, hvorefter de bliver fordelt i forskellige slutspil for at sikre bedst mulig matchning holdene imellem.

  • Kampledere på alle kampe – i skal blot koncentrere jer om holdet!
  • Effektivt spilleprogram m. korte intervaller
  • Fælles igangsætning af kampe
  • Slutspil i alle rækker

Yderligere vil der være bod hvor fans, forældre og spillere kan forsyne sig med både varmt og koldt.

 

Spilletidspunkter:
U9A: Lørdag d. 29/9 - 09.30 til 13.30
U9B: Lørdag d. 29/9 - 13.30 til 17.00
U10A: Søndag d. 30/9 - 09.30 til 13.30
U10B: Søndag d. 30/9 - 13.30 til 17.00

- Specifikke tidspunkter følger.

 

Tilmelding:
Tilmelding sker efter først-til-mølle via enten her på Staevner.dk eller på mail til vkoppel@hotmail.com. Betalingsinfo sendes på mail efter tilmelding. Der er, efter udvidelse, plads til 32 hold i alle 4 rækker. Eventuelle spørgsmål kan rettes til Victor på ovenstående mail.

 

Betalingsinfo (500kr., per hold):

reg nr: 5042 - konto nr: 0001328258 (Jyske Bank)

 

Vi håber at samle hold fra nær og fjern til et brag af en turnering.

 

Velkommen til 2. udgave af Gentofte Cup
Gentofte Fodbold Akademi

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9A Mixed 5 500 Lørdag 29/9 - formiddag 40 1
U9B Mixed 5 500 Lørdag 29/9 - eftermiddag 37 2
U10A Mixed 5 500 Søndag 30/9 - formiddag 40 2
U10B Mixed 5 500 Søndag 30/9 - eftermiddag 43 2

Signetud teams

U9A 32 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29/9 - formiddag

Teamname LVL Logo Club
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HB&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
AFA A Amager Fodbold Akademi
TSA Midtjylland U9 A TSA Midtjylland
FC Holte Blå A FC Holte Logo FC Holte
BK Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Team Mini A Team Mini
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
AGF A Aakanden GF Logo Aakanden GF
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Helsinge A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
BSV 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
HIK 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BS72 Ubivox A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Rudersdal Boldklub A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Næstved IF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Køge Boldklub A A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Glostrup IF32 A IF 32 Glostrup Logo IF 32 Glostrup
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
IF Brommapojkarna A IF Brommapojkarna
GVI Hvid A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B93 - OK A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Orient A Orient GIF Logo Orient GIF
KB 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 3 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Brøndby IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U9B 32 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29/9 - eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
HB&I 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Skjoldrødderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B82 B B82 Virum Logo B82 Virum
FC Holte Hvid B FC Holte Logo FC Holte
FC Holte Blå B FC Holte Logo FC Holte
AGF B Aakanden GF Logo Aakanden GF
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BSV 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
HIF1 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BS72 Karl Johan B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Næstved IF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Køge Boldklub B B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
IF 32 Glostrup B IF 32 Glostrup Logo IF 32 Glostrup
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
GFA Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Grå Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Dalum IF 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
Østerbro IF U8 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
B93 - OK B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Orient B Orient GIF Logo Orient GIF
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
GVI Blå B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB Ajax B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Brøndby IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10A 32 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag 30/9 - formiddag

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
LB07 Svart A IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
TSA Midtjylland U9 A TSA Midtjylland
Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Greve Fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Ålholm IF A Ålholm If Logo Ålholm If
AGF A Aakanden GF Logo Aakanden GF
RB1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
B93 Nesta A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Maldini A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 2 A B1903 Logo B1903
B1903 1 A B1903 Logo B1903
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Vestia 1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB3 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj 1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Holbæk B&I - A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KB1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Himmelev-Veddelev BK A1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
BSV A1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Hvidovre IF Blå A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF Rød A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HG1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U10B 32 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag 30/9 - eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B.93 M&M B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Vestia United B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Virum-Sorgenfri B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Greve Fodbold B1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Ålholm IF B Ålholm If Logo Ålholm If
AGF B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Lundtofte Boldklub 1 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
RB 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
AB 2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
CIK B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
HB&IU9 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 4 B B1903 Logo B1903
B1903 3 B B1903 Logo B1903
GFA Gul B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Grå B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB T-rex B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Spinosaurus B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vanløse B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Rosenhøj 2 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Holbæk B&I - B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Himmelev-Veddelev BK B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK B2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BSV af 2016 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
29. - September 30 2018
Last signup
Thursday, September 20, 2018

Organisation
No Club
Place
Gentofte Sportspark
Address
Ved Stadion 10
Postalcode
2820
City
Gentofte
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
vkoppel@hotmail.com
2. Gentofte Cup map

Tournament overview