Åbne Danske Mesterskaber - kun for piger

TSIF er vært for de Åbne Danske Mesterskaber

- kun for piger.


Taulov Skærbæk IFs pigeafdeling er vært for Åbne Danske Mesterskaber 2019.

 

Der spilles i 2 rækker/niveauer og ALLE kan tilmelde sig.

Der må ikke deltage LIGA1 piger i række 2 og der må ikke deltage U18DM piger i række 2.

Der må max. deltage 1 halvårspige på hvert hold.

Vi spiller i årgangene U11-U12-U13-U14-U15-U16-U18

Der skal derfor findes hele 16 vindere.......

 

Der er præmier til alle 1. 2. 3. plads vindere altså GULD - SØLV - BRONZE og masser af spurt/event præmier.

Vi præmierer den bedste offentsive spiller og den bedste bagspiller i hver række.

Der kan både tilmeldes klubhold og sammensatte hold. Men vi understreger at piger som spiller fast på et LIGA1 hold IKKE kan spille med i række 2.

TSIF har stolte traditioner indenfor pigefodbolden og det er også pigeafdelingen som afholder stævnet.

 

Den samlede præmiepulje vil i 2019 overstige kr. 100.000,-.

 

Dermed vil de Åbne Danske Mesterskaber 2019 være det stærkeste og største præmie Event stævne for piger.


Meld Jer til allerede NU så I er sikre på deltagelse i Danmarks bedste, største og eneste PIGE Event stævne med Eventpræmier til vinderne.


Kontakt os via mail eller ring på 24431171 hvis I måtte have spørgsmål eller mangler information.

 

For piger som skal over Storebæltsbroen er det 4. deltagende hold fra klubben gratis.

 

VI SES FØRSTE WEEKEND I 2019

 

 

Der spilles efter DBU's regler og FRISPARK i sidste minut udløser straffespark.

 

 

Vi forbeholder os ret til at slå 2 rækker sammen hvis der ikke er nok tilmeldinger.

Betaling kan ske på dette kontonummer anført holdets navn og årgang: 2470 - 4393866964


 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Piger A Mixed 6 600 2 0
U10 Piger B Mixed 6 600 2 0
U11 Piger A Mixed 6 600 7 0
U11 Piger B Mixed 6 600 7 0
U12 Piger A Mixed 6 600 6 0
U12 Piger B Mixed 6 600 9 0
U13 Piger Liga1 Mixed 6 600 3 0
U13 Piger B Mixed 6 600 2 0
U14 Piger Liga1 Mixed 6 600 7 0
U14 Piger B Mixed 6 600 5 0
U15 Piger Liga1 Mixed 6 600 7 0
U15 Piger B Mixed 6 600 1 0
U16 Piger Liga1 Mixed 6 600 8 0
U16 Piger B Mixed 6 600 4 0
U18DM + Liga1 Mixed 6 600 3 0
U18 Piger Liga2 Mixed 6 600 7 0

Signetud teams

U10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Ry A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Kjellerup Pigerne A Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U11 Piger B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Ry B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U12 Piger A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry united Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Tarp 1 A Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Årslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U12 Piger B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TSIF pigerne B TSIF
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Greve fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve fodbold B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Tarp 2 B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tarp 2 B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U13 Piger Liga1 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 Piger B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U14 Piger Liga1 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fredericia KF A A Fredericia KF Logo Fredericia KF
Fredericia KF A Fredericia KF Logo Fredericia KF
Lyseng IF U14 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Brande pigerne A Brande IF Logo Brande IF

U14 Piger B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Frida Forsikring B
Fredericia KF B Fredericia KF Logo Fredericia KF
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
IT relation B

U15 Piger Liga1 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Far til 5 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Manchester united A
Team Odense A Marienlyst Logo Marienlyst
HFK U14 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hansen Gardiner A
Brande pigerne A Brande IF Logo Brande IF

U15 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger Liga1 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolding Queens A KoldingQ Logo KoldingQ
Fynboerne A Team Odense Q
Team Hyggenygge A Team Odense Q
FC Allstars A KoldingQ Logo KoldingQ
VSK-Aarhus A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Aalborg/Nørresundby malerfirma Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U16 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hyrup tømmre og snedker forretning B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Middelfart Girls B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart U16 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U18DM + Liga1 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EVN - Efterskolen ved Nyborg A
By MIX A
HT/SIK A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U18 Piger Liga2 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lillebælt pigerne B TSIF/MG&BK/Strib
STRIB Idrætsefterskole B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
STRIB Idrætsefterskole B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
TEAM HYGGEHYGGE B
TSIF GIRLS B TSIF
DanBolig Grenå B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
5. - January 6

Organisation
Taulov/Skærbæk IF
Place
Elbohallerne
Address
Tingvejen 24
Postalcode
7000
City
Fredericia
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
jens@vidensbutikken.dk

Tournament overview