VIF CUP

Vivild IF afholder d. 30/5, på Kristi Himmelfartsdag, det populære fodboldstævne VIF Cup for ungdomshold. Det plejer at være et velbesøgt stævne med masser af godt humør og megen aktivitet på de mange baner der er stillet op. Alle spillere modtager en medalje når deres kampe er færdigspillede og vinderne af alle rækkerne modtager desuden en pokal. Der spilles efter JBU's regler. Der er mulighed for at købe mad og drikke på pladsen Evt. spørgsmål kan rettes til fodboldvivildif@gmail.com eller på 22674314. Mvh Vivild IF
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Mixed 3 300 8 0
U7 Drenge Mixed 3 300 16 0
U8 Drenge Mixed 5 400 17 0
U5 Drenge Mixed 3 300 5 0
U9 Drenge Mixed 5 400 9 0
U10 Drenge Mixed 5 400 8 0
U11 Drenge Mixed 8 500 10 0

Signetud teams

U6 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Rougsø FF 2 C Rougsø FF Logo Rougsø FF
Auning IF 1 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning IF 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Tvebakkerne A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Auning IF 3 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U7 Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team C.D Auto Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Vivild IF 1 C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Vivild IF 2 B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Allingåbro C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Grenaa's vildkinger A Grenaa IF Logo Grenaa IF
Grenaa's minitter A Grenaa IF Logo Grenaa IF
Aunining IF 1 A Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning IF 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning IF 3 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Helsted 1A A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 2B B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 3C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hold 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hold 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U8 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Hobro IK årgang 12 C Hobro IK Logo Hobro IK
Rougsø FF B Ørsted IF Logo Ørsted IF
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hornslet IF U8 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
SSF1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF4 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Auning1 Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning2 Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Sif Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Funder GF U-8 B Funder GF Logo Funder GF

U5 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Auning IF C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Tvebakkerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Helsted Fremad C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Nørager Boldklub C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U9 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
VIF/AIF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Rougsø ff B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Kolind/Perstrup 2 C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Kolind/Perstrup 1 C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Auning IF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Midtdjurs A IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs

U10 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Rougsø ff C Rougsø FF Logo Rougsø FF
Kolind/Perstrup C Kolind/Perstrup IF
Gl Estrup gartneri B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Vivild IF 2 Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

U11 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolind/Perstrup B Kolind/Perstrup IF
NV Djurs B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Grenaa IF Grenaa IF Logo Grenaa IF
Gl Estrup gartneri B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 30 2019

Organisation
Vivild Idrætsforening
Place
Langhøj Idrætscenter
Address
Langgade 65, Vivild
Postalcode
8961
City
Allingåbro
Sport
Soccer
Type
Unknown
VIF CUP map

Tournament overview