Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG

DEN OPLAGTE AFSLUTNING PÅ EFTERÅRSSÆSONEN


For 8. år i træk afvikler ØBG Silkeborg og DGI Midtjylland det afsluttende 5-mands stævne for efterårssæsonen.
Omkring 100 hold deltager hvert år og der venter en sjov stævneoplevelse samt en god afslutning på sæsonen.

5-mands rækker:
U7 drenge årgang 12 og yngre
U8 drenge årgang 11, 1.klasse
U9 denge årgang 10, 2.klasse
U10 drenge årgang 09, 3.klasse


U7 piger årgang 12 og yngre
U8 piger årgang 11, 1. klasse
U9 piger årgang 10, 2.klasse
U10 piger årgang 09, 3.klasse

Niveauinddeling A,B og C-niveau:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker i henholdsvis A,B eller C-niveau. U7 øvet eller uøvet.
Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer.
Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger i de forskellige årgange.

Præmier:
U7-U8: Medaljer til alle spillere uanset placering. Max. 8 medaljer pr. hold.

U9-U10: Præmier til nr. 1-2 i hver årgang og niveau. Der kan forekomme finalekampe afhængigt af antal hold i årgangene. Max. 8 medaljer pr. hold

Kampe/dommer:
Der er minimum 4 kampe til alle hold.
Som udgangspunkt vil det være U15 spillere fra FC Silkeborg/ØBG Silkeborg, som vil dømme kampene.

Pris og tilmelding:
450,- pr. hold - link til betaling hvor der både tilmeldes og betales i DGI System

Man er først endeligt tilmeldt til stævnet, når betaling er fundet sted.
Frist for tilmelding søndag d. 23. september eller så længe der er pladser (max. 110 hold)

Stævneprogram forventes at kunne udsendes senest onsdag d.26/9.

Tidspunkt:
Lørdag 29. september
I tidsrummet ca. 9-17

Sted:
ØBG Silkeborg
Buskelund Hallen
Buskelundtoften 8, 8600 Silkeborg

Kontaktoplysninger ØBG Silkeborg:
Chalotte Bak 50918520

Kontaktoplysninger DGI Fodbold:
andre.velling@dgi.dk
Tlf.79404346

 


Vi opfordrer forældrene til at møde op og overvære stævnet, hvor der vil være mulighed for at købe mad og drikke i ØBG’s cafeteria ”Vulkanen”.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Piger Uøvet Mixed 8 450 1 0
U8 Drenge A Mixed 8 450 4 0
U8 Drenge B Mixed 8 450 11 0
U10 Drenge B Mixed 8 450 3 0
U8 Piger A Mixed 8 450 0 0
U8 Piger B Mixed 8 450 2 0
U9 Piger C Mixed 8 450 3 0
U7 Drenge Øvet Mixed 8 450 14 0
U7 Drenge Uøvet Mixed 8 450 19 0
U7 Piger Øvet Mixed 8 450 0 0
U8 Drenge C Mixed 8 450 8 0
U9 Drenge A Mixed 8 450 2 0
U9 Drenge B Mixed 8 450 6 0
U9 Drenge C Mixed 8 450 5 0
U10 Drenge A Mixed 8 450 2 0
U10 Drenge C Mixed 8 450 7 0
U8 Piger C Mixed 8 450 2 0
U9 Piger A Mixed 8 450 0 0
U9 Piger B Mixed 8 450 3 0
U10 Piger A Mixed 8 450 0 0
U10 Piger B Mixed 8 450 3 0
U10 Piger C Mixed 8 450 3 0

Signetud teams

U7 Piger Uøvet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF A
Ikast FC 1 A Ikast FC Logo Ikast FC
De blå drenge A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Esbjerg FB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U8 Drenge B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thorsager-Rønde IF 1 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Thorsager-Rønde IF 2 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Them GF 1 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Them GF 2 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
ØBG Silkeborg 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ikast FC 2 B Ikast FC Logo Ikast FC
De blå drenge 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Sejs Svejbæk IF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U10 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast FC B Ikast FS Logo Ikast FS
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U8 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
VB C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U9 Piger C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs U9 piger C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
ØBG Silkeborg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs U9 piger 2 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U7 Drenge Øvet 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skive Ik Resen A Skive IK Logo Skive IK
ØBG Balle 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hedensted if A Hedensted IF Logo Hedensted IF
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
ØBG Buskelund 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Thorning IF Thorning IF Logo Thorning IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U7 Drenge Uøvet 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skive Ik Resen B Skive IK Logo Skive IK
TMIF Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
Sejs/Svejbæk 1 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk 2 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
ØBG Buskelund 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
Tjørring IF B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Tjørring IF B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Gødvad U7 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
FC Langelinie Herskind
Sejs Svejbæk IF U6 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U7 Piger Øvet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum C IF Centrum
HA85, 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85, 1 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ikast FC 3 C Ikast FC Logo Ikast FC
ST70 C ST70
Sejs Svejbæk IF 2 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U9 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Balle 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Lund IF A Lund IF Logo Lund IF

U9 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stjær Boldklub B Stjær Boldklub
ØBG Silkeborg 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
MIF1 B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
MIF2 B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
MIF3 B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK

U9 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Langelinie U9 Drenge C FC Langelinie
Thorning IF C Thorning IF Logo Thorning IF
ØBG Silkeborg 3 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
FC Vestbyen C FC Vestbyen
FC Teletubbies C Brande IF Logo Brande IF

U10 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hobro IK årgang 10 A Hobro IK Logo Hobro IK

U10 Drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
ST70 C ST70
ØBG Silkeborg 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg 3 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Gødvad 1 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad 2 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U8 Piger C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Sejs Svejbæk IF C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U9 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIF TØZER C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Mariehøj IF B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF

U10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs/Svejbæk 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U10 Piger C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum C IF Centrum
ØBG Silkeborg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs/Svejbæk 2 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 29 2018

Organisation
ØBG Silkeborg
Place
ØBG's baner
Address
Buskelundtoften 5
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
andre.velling@dgi.dk
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG map

Tournament overview