Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2019

Broager Sparekasse - DYBBØL CUP 2019 Dybbøl IU fodbold har hermed fornøjelsen at indbyde til indendørs fodboldstævne i Dybbøl Hallerne, Aabenraavej 25. 6400 Sønderborg. 11- 12 - 13 januar 2019 Det planlægges efter følgende datoer: fredag 11 januar• U10 (D),U17(D),U19(D)+U18(P),Senior damer/herre. lørdag 12. januar• U9-16 (D) Drenge lørdag. Søndag 13. januar U6+U7+U8 MIX og herefter U9-16 (P) Pige søndag. Ændring kan forekomme ved få tilmeldinger samt forsøges der at tage hensyn til futsal. Ved evt. utilstrækkelig tilmelding i de enkelte rækker kan sammenlægning af forskellige rækker eller aflysning forekomme. Der går min. 2 hold videre fra puljerne og der spilles altid finale kampe.( dog ikke i 3x3). Der er medaljer til alle spillere i U6- U9 årgangene Hold gebyr: U17 og ældre 400,- kr. U9 –U16 325,- kr. U6-U7 (3 x 3) samt U8 200,- Kr. Der spilles efter JBU Jyllands – regelsæt. U6+U7 spiller på en halv bane med 3X3 mål, med en spilletid på 7 minutter pr. kamp. Spilletiden for øvrige hold er 10 minutter hvis ikke andet er angivet. Gebyr ved afbud: Indtil 10 dage før: Alm. gebyr. Senere: Dobbelt Gebyr. Program udsendes pr. e-mail senest 3. januar 2019. Tilmelding og betaling: http://staevner.dk/staevne/13702/broager-sparekasse-dybboel-cup-2019.aspx Eller via e-mail og bankoverførsel E-mail: lpl@simonmoos.com Reg. 8010 Konto Nr. 0232901, senest 8 dage inden spilledato (bedes samtidig oplyst pr. mail)
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Senior Damer Mixed 400 11 0
U16D Mixed 325 2 0
U13D Mixed 325 3 0
U12D Mixed 325 8 0
U15P Mixed 325 9 0
U14P Mixed 325 9 0
U13P Mixed 325 1 0
U12P Mixed 325 10 0
U11P Mixed 325 3 0
U10P Mixed 325 6 0
U9P Mixed 325 0 0
U8P Mixed 200 4 0
U15D Mixed 325 5 0
U14D Mixed 325 0 0
U11D Mixed 325 4 0
U10D Mixed 325 20 0
U9D Mixed 325 12 1
U8D Mixed 200 15 0
U7 3X3 MIX Mixed 200 8 0
U6 3X3 MIX Mixed 200 10 1
U16P Mixed 400 6 0
U17D Mixed 400 5 0
Senior Herre Mixed 400 11 1
U18P Mixed 400 0 0
U19D Mixed 400 3 0

Signetud teams

Senior Damer 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
By MIX A
Aabenraa BK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
BIG 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BIG 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U16D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U13D 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl IU B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Loose Canons A Kolding IF Logo Kolding IF
de tynde ben B skærbæk

U12D 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFK C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Møgeltønder B Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Sub C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bov IF - ipnordic B BOV IF Logo BOV IF
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
LSA A

U15P 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FVB C
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
TOQ
NB U15 Piger Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Piche Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U14P 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FVB C
Gråsten 1 C Gråsten
Gråsten 2 C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Dybbøl Q A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Aabenraa BK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U13P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VBIF piger C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening

U12P 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gråsten Boldklub B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Midtals IF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sønderborg Fremad C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
MUIF / TSF 1 MUIF
MUIF / TSF 2 MUIF

U11P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lysabild B Lysabild SG Logo Lysabild SG
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Egen UI Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U10P 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lysabild B Lysabild SG Logo Lysabild SG
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Vojens BI C Vojens B&IK Logo Vojens B&IK
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Hørup UI Blå B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup UI Gul B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U9P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 2 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
U8 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl U8 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Vojens BI B Vojens B&IK Logo Vojens B&IK

U15D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF Piger Løjt IF Logo Løjt IF
BNS 1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U14D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11D 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF
BNS B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Toftlund IF B Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Sønderborg Fremad C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U10D 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
dgf flensborg A Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V. Logo Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V.
Holbøl C Holbøl fif
Midtals If 1 B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Broager 2 B Broager UI Logo Broager UI
Broager 3 C Broager UI Logo Broager UI
Broager 1 B Broager UI Logo Broager UI
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Bredebro IF A Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BOV IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
BOV IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U9D 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Team Dybbøl C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Fodbold tosserne B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BUI 1 A Broager UI Logo Broager UI
FC fodbold venner A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BNS A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF
Felsted IF C Felsted IF
Midtals B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U8D 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aabk Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
HFK 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
NB U8 B Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Hørup 2 B Hørup
SUB Sønderborg Inter 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Inter 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Inter 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Inter 4 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Hørup B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild B Lysabild SG Logo Lysabild SG

U7 3X3 MIX 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NB 1 C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
NB 2 C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
SUB SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl U7, 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl u7, 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl U7, 3 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Midtals 1 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Midtals 2 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U6 3X3 MIX 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørup 2 C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
NB 1 C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Starup UIF 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 2 Starup UIF Logo Starup UIF
SUB SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Hørup 1 C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Egen Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U16P 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Fremad 3 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 1 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Sportsefterskolen SINE B

U17D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bo og de Go`e B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
FBS Als B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

Senior Herre 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FifiDong A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hércules CF A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Huttelihut A
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
bjørne brødrene Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
FC Mix B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Skal du ha lavt lidt ved dit hus, så ring til Duus C
FC Tranquillo C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Lely HS Auto A

U18P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U19D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egen UI A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Stille nu A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - January 13
Last signup
Wednesday, January 2, 2019

Organisation
Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Place
Dybbøl-Hallerne
Address
Aabenraavej 25 A
Postalcode
6400
City
Sønderborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
LPL@simonmoos.com
Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2019 map

Tournament overview