BIF CUP 3-Bold

Brædstrup IF indbyder igen til Fair Play børnestævnet

BIF CUP 3-Bold
for U6, U7 og U8 den 23. og 24. februar 2019.

Deltag i Jyllands STØRSTE og BEDSTE indendørs 3-Bold stævne,

med plads til 116 hold. Fyld 1 bil med 4 spillere og deltag med 1 hold

eller fyld 2 biler og deltag med 2 hold i samme årgang til reduceret pris.

Der er GRATIS JYSKE BANK kaffe til alle   

Der spilles 3:3 på tværs af banen.

U8 spiller med en Futsal-bold (Talento 11)

  Der registreres ingen resultater.

Alle hold er garanteret 5 kampe.

  Vi sørger naturligvis for baneledere.

  Der afholdes fælles præmieoverrækkelse efter hver turnering.

  Der er en MEDALJE og en T-SHIRT til alle spillere.

Der spilles i følgende rækker: 

Række:

Køn:

Niveau:

Hold str.:

Bane str.:    

Max antal hold:

U6 (2013)

23/2-2019      

Kl. 10:26-14:36

 

 

MIX

 

 

Åben

 

Max 4 (5)  

 

13 x 20 m




24 - 30

UDSOLGT

U7 (2012)

23/2-2019

Kl. 8:20-10:24

MIX

Åben

  Max 4 (5)   

13 x 20 m

 

 

 18

UDSOLGT


U7 (2012) 

 23/2-2019

Kl. 12:40-16:50

 

 

 MIX

 


 

 Åben

 

 Max 4 (5)

  13 x 20 m

 

 24 - 30

UDSOLGT

U8 (2011) 

 24/2-2019

 Kl.   8:30-11:14

 

Drenge

 

B

 

Max 4 (5)

 

18 x 20 m

 


16

UDSOLGT

U8 (2011) 


24/2-2019

Kl. 13:22-16:06


Kl. 11:16-13:20



 

Drenge


Piger

 



C


Åben

 


 

Max 4 (5)

 

 

 

18 x 20 m



 

16

UDSOLGT

12

UDSOLGT

 

Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre spilletidspunkt,

ændre turneringsform eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Stævneform:

Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

  •  
    alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser Fair Play.
  •  
     alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.
  •  
     spillerne hilser på modstandere og baneleder inden kampen.
  •  
    alle spillere får ens præmier i puljen.
  •  målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Pris:
1 hold (4 spillere): kr. 300,-.
Ved tilmelding af flere hold i samme årgang, er prisen kr. 250,- for de efterfølgende hold. Det er også muligt at få 1 ekstra spiller med pr. hold mod en merpris på kr. 50,- pr. spiller. Hvis der ønskes 1 ekstra spiller, skal dette oplyses under "Info" ved tilmeldingen.

Præmier:
Der er ens PRÆMIER til alle spillere og der er max. 4 (5) pr. hold.

Tilmelding:

Her på siden senest den 8. februar 2019 efter først til mølle princippet. 

I U7 må der max tilmeldes 4 hold pr. klub i samme periode. 

I U8 må der max tilmeldes 3 hold pr. klub i samme periode.

I U7 er rene pige hold også velkommen og må deltage i rækken under

deres årgang, hvis de mener at de passer bedre på dette niveau.

Spørgsmål vedr. tilmelding på e-mail: bifcup@gmail.com

Betaling:
Når tilmeldingen er bekræftet af BIF CUP, skal betalingen ske på 

reg.nr.: 7240 kontonr.: 1530497 eller MobilePay 45919
Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret!

Ved afbud efter udsendelse af turneringsplaner refunderes stævnegebyret

ikke, dog refunderes 50% hvis afbuddet skyldes vejret.

Program:
Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 7 dage før stævnet.

Spillested:

Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, 8740 Brædstrup.

Se videoen fra et tidligere stævne her:

 www.facebook.com/bifcup3bold/videos/554408438050073/


Se mere om BIF CUP på: www.bifcup.dk

Følg os på facebook: www.facebook.com/bifcup3bold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8B 08:30-11:14 Mixed 4 300,- 20 0
- Mixed 0 0
U7 12:40-16:50 Mixed 4 300,- 28 1
U7 08:20-10:24 Mixed 4 300,- 19 0
U6 10:26-14:36 Mixed 4 300,- 31 4
U8Pi 11.16-13:20 Mixed 4 300,- 13 0
U8C 13:22-16:06 Mixed 4 300,- 16 0

Signetud teams

U8B 08:30-11:14 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF U8B Breballe IF
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
SIF B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Hover 2 Hover if Logo Hover if
GALTEN FS 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
GALTEN FS 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Hover 4 B Hover if Logo Hover if
Grejs-Dalen IK C Grejs-Dalen IK
Tørring/Ølholm if 1 C Tørring IF Logo Tørring IF
Tørring/Ølholm if 2 C Tørring IF Logo Tørring IF
Tørring/Ølholm if 3 C Tørring IF Logo Tørring IF
ØBG 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG 3 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Gl. Rye IF 1 B Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
Gl Rye IF 2 B Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF

- 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 12:40-16:50 27 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rask Mølle 1 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Rask Mølle 2 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
EIF C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Horsens fs 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens fs 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens fs 3 B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens fs 4 B Horsens FS Logo Horsens FS
Egebjerg IF 3 C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg IF 4 C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg IF 1 C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg IF 2 C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
BMI 1 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI 2 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hørning IF 1. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 4. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
LIK U7 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
GUI 2 C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
GUI 1 C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hørning IF 3. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Strib IF 1 Strib IF Logo Strib IF
Strib IF 2 Strib IF Logo Strib IF
Krigerne B

U7 08:20-10:24 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TSIF 1 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 2 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Gedved United C Gedved IF Logo Gedved IF
Gedved United 2 B Gedved IF Logo Gedved IF
HEI4 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Stensballe IK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hover 4 Hover if Logo Hover if
HEI3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Stensballe IK 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
HA85 - 1 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 - 2 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Hover 3 Hover if Logo Hover if

U6 10:26-14:36 27 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC 2 FC Horsens Logo FC Horsens
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF Piger Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hover if 2 Hover if Logo Hover if
Hover if 1 Hover if Logo Hover if
Gedved Ninjas 2 C Gedved IF Logo Gedved IF
Hover if 3 Hover if Logo Hover if
Gutterne 1 Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Gutterne 2 Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
ØBG Buskelund 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Gedved Ninjas C Gedved IF Logo Gedved IF
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI 4 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lund if Lund IF Logo Lund IF
Silkeborg IF Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hatting-Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lund IF 2 Lund IF Logo Lund IF
FC 1 FC Horsens Logo FC Horsens

U8Pi 11.16-13:20 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sabro if 3 B Sabro if
VB 3 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sabro if 1 B Sabro if
Sabro if 2 B Sabro if
VB 2 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
VB 1 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
FC Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Horsens U7-1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens U7-2 FC Horsens Logo FC Horsens

U8C 13:22-16:06 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF U8C C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brædstrup IF 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Egebjerg IF C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
SS Skjold C SS Skjold
GALTEN FS 3 C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Sammenholdet C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Brædstrup IF 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 4 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hover 1 C Hover if Logo Hover if
Hover 3 C Hover if Logo Hover if
EIF 1 C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
EIF 2 C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Tst U7-3 B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Tst U7-1 B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Tst U7-2 B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Tst U7-4 B tst/Sabro Logo tst/Sabro

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
23. - February 24

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup Hallen
Address
Skovvejen 29
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
bifcup@gmail.com
BIF CUP 3-Bold map

Tournament overview