Select Grænsecup 2018

For 20. gang afholdes Select Grænsecup. Kombiner Julehandlen med en god gang fodbold. Der er mulighed for at møde Tyske hold og evt. skabe gode kontakter til fremtiden. Der er plads til 230 hold. Vent dog ikke for lang tid med tilmeldingen, da de enkelte rækker lukkes så snart de er fyldt op. Dette kan også ske selv om fristen ikke er udløbet. U6 - U7 spiller 3:3 på 1/3 bane. U8 spiller 4:4 på hel bane. Garanti for Minimum 5 kampe a 7 minutter. Prisen for U6 - U7 er DKK 250,00 pr hold. U8 - U15 DKK 300,00 spiller 4:4. Garanti for Minimum 4 Kampe a 9 minutter. Gebyret betales på Sydbank Konto 8065-1096812 eller mobilpay 51928 med angivelse af Holdnavn samt Årgang. Glæder os til at se jer. Spørgsmål kan rettes til Hep 61613359 eller på email graensecup@gmail.com
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (2013 og yngre) Mixed 5 250 Søndag Formiddag 13 0
U7 (2012) Mixed 5 250 Søndag Formiddag/Middag 20 0
U8 (2011) Mixed 7 300 Lørdag Formiddag 22 2
U9 A (2010) Mixed 7 300 Søndag Middag 9 0
U9 B (2010) Mixed 7 300 Søndag Formiddag 14 1
U9 C (2010) Mixed 7 300 Søndag Middag 12 0
U10 A (2009) Mixed 7 300 Lørdag Middag 10 0
U10 B (2009) Mixed 7 300 Lørdag Middag 10 0
U10 C (2009) Mixed 7 300 Lørdag Middag 14 2
U11 A (2008) Mixed 7 300 Lørdag Eftermiddag 9 0
U11 B (2008) Mixed 7 300 Lørdag Eftermiddag 9 0
U11 C (2008) Mixed 7 300 Lørdag Eftermiddag 9 0
U12 A (2007) Mixed 7 300 Lørdag ab ca 17.50 8 0
U12 B (2007) Mixed 7 300 Lørdag ab ca 17.50 9 0
U12 C (2007) Mixed 7 300 Lørdag ab ca 17.50 9 0
U13 A (2006) Mixed 7 300 Søndag Eftermiddag 4 4
U13 B (2006) Mixed 7 300 Søndag Eftermiddag 12 0
U13 C (2006) Mixed 7 300 Søndag Eftermiddag 3 0
U15 A (2004+2005) Mixed 7 300 Fredag Aften 0 0
U15 B (2004+2005) Mixed 7 300 Fredag Aften 7 2
U15 C (2004+2005) Mixed 7 300 Fredag Aften 6 0
U10P A (2008+2009) Mixed 7 300 Søndag Middag 0 0
U10P B (2008+2009) Mixed 7 300 Søndag Middag 6 0
U14P A (2005+2006) Mixed 7 300 Fredag eller Lørdag Aften 0 0
U14P B (2005+2006) Mixed 7 300 Fredag Aften 17 0

Signetud teams

U6 (2013 og yngre) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
HKUF HKUF Harrislee
Eckernförder SV 1 Eckernförder Sportverein von 1923. e.V. Logo Eckernförder Sportverein von 1923. e.V.
Eckernförder SV 2 Eckernförder Sportverein von 1923. e.V. Logo Eckernförder Sportverein von 1923. e.V.
Dybbøl UI Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
TSB Flensburg 1 B TSB Flensburg from 1865 e.V. Logo TSB Flensburg from 1865 e.V.
TSB Flensburg 2 C TSB Flensburg from 1865 e.V. Logo TSB Flensburg from 1865 e.V.
Bov IF 1 BOV IF Logo BOV IF

U7 (2012) 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag/Middag

Teamname LVL Logo Club
Haderslev FK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Midtals IF 1 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Midtals IF 2 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Haderslev FK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SUB SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Aabenraa BK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HKUF HKUF Harrislee
BNS 1 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Eckernförder SV 1 Eckernförder Sportverein von 1923. e.V. Logo Eckernförder Sportverein von 1923. e.V.
Eckernförder SV 2 Eckernförder Sportverein von 1923. e.V. Logo Eckernförder Sportverein von 1923. e.V.
SG Fortuna Welsee 2 C SG Fortuna Welsee
Bov IF 3 BOV IF Logo BOV IF
TSB Flensburg 1 A TSB Flensburg from 1865 e.V. Logo TSB Flensburg from 1865 e.V.
TSB Flensburg 2 B TSB Flensburg from 1865 e.V. Logo TSB Flensburg from 1865 e.V.
Tsb flensburg 3 C TSB Flensburg from 1865 e.V. Logo TSB Flensburg from 1865 e.V.
SG Fortuna Wellsee B SG Fortuna Wellsee
Bov IF 1 BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF

U8 (2011) 18 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sommersted IF B Sommersted IF Logo Sommersted IF
SG Schönberg/Krummbek SG Schönberg/Krummbek
HKUF HKUF Harrislee
Øster Højst UIF B Øster Højst UIF Logo Øster Højst UIF
SG Fortuna Wellsee 1 SG Fortuna Wellsee
SG Fortuna Wellsee 2 SG Fortuna Wellsee
Lunderskov Boldklub 1 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 1 BOV IF Logo BOV IF
Broager UI 1 C Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 2 C Broager UI Logo Broager UI
DGF Flensborg Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V. Logo Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V.
SUB Sønderborg Inter 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Inter 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Inter 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Inter 4 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U9 A (2010) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl A A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
TSV Bordesholm 1 A TSV Bordesholm von 1906 e.V. Logo TSV Bordesholm von 1906 e.V.
Heider SV 1 A Heider Sportverein von 1925 e.V. Logo Heider Sportverein von 1925 e.V.
BNS A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
EUI gul Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Højgaard Installation A
FC Wiesharde Handewitt A FC Wiesharde Logo FC Wiesharde

U9 B (2010) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl B B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
PSV Union Neumünster B PSV Union Neumünster Logo PSV Union Neumünster
SC Weiche Flensburg 08 B SC Weiche Flensburg 08 Logo SC Weiche Flensburg 08
HKUF B HKUF Harrislee
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Suchsdorfer SV 2 B SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V. Logo SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V.
Heider SV 2 B Heider Sportverein von 1925 e.V. Logo Heider Sportverein von 1925 e.V.
De blå drenge B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Suchsdorfer SV 1 B SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V. Logo SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V.
BUI Broager 1 B Broager UI Logo Broager UI

U9 C (2010) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag

Teamname LVL Logo Club
Heltene C Jerne IF Logo Jerne IF
Verners drenge C Jerne IF Logo Jerne IF
Dybbøl C C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
TSV Bordesholm 2 C TSV Bordesholm von 1906 e.V. Logo TSV Bordesholm von 1906 e.V.
EUI grøn Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderris SK C Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
VSF 1 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Bov IF C BOV IF Logo BOV IF
BUI Broager 2 C Broager UI Logo Broager UI
DGF Flensborg C Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V. Logo Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V.

U10 A (2009) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag

Teamname LVL Logo Club
Aabk A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
DGF Flensborg 1 A Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V. Logo Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V.
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BM 3 A Marienlyst Logo Marienlyst
Starup UIF A Starup UIF Logo Starup UIF
Bredebro IF A Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
BK Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U10 B (2009) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag

Teamname LVL Logo Club
1. FC Quickborn 1 B 1. FC Quickborn
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Egen UI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
SC Weiche Flensburg 08 IV B SC Weiche Flensburg 08 Logo SC Weiche Flensburg 08
Nord-Als Boldklub B Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 3 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Christiansfeld IF 1 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF

U10 C (2009) 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag

Teamname LVL Logo Club
Bov IF 2 C BOV IF Logo BOV IF
DGF Flensborg 2 C Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V. Logo Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V.
Erritsø GIF 4 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Holbøl C Holbøl
Nord-Als Boldklub C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
TSV Bordesholm 1 C TSV Bordesholm von 1906 e.V. Logo TSV Bordesholm von 1906 e.V.
TSV Bordesholm 2 C TSV Bordesholm von 1906 e.V. Logo TSV Bordesholm von 1906 e.V.
Christiansfeld IF 2 C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF

U11 A (2008) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Wiesharde A FC Wiesharde Logo FC Wiesharde
SUB sønderborg 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bov IF A BOV IF Logo BOV IF
Nr. Bjert Strandhuse IF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
De seje drenge A
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
EGIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
1. FC Quickborn A 1. FC Quickborn

U11 B (2008) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB Sønderborg 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Peters drenge B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
HKUF B HKUF Harrislee
DGF Flensborg B Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V. Logo Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V.
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Starup UIF 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
fc storebælt B FC Storebælt Logo FC Storebælt
BUI 11B B Broager UI Logo Broager UI

U11 C (2008) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB Sønderborg 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Midtals IF C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Sommersted IF C Sommersted IF Logo Sommersted IF
Felsted IF C Felsted IF
VBIF C VBIF
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
EGIF 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Starup UIF 2 C Starup UIF Logo Starup UIF

U12 A (2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ab ca 17.50

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF Rød A A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF Sort A A Dalum IF Logo Dalum IF
Sønderborg Fremad 1 A Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Bov IF 1 A BOV IF Logo BOV IF
FC Wiesharde Handewitt A FC Wiesharde Logo FC Wiesharde
SV Rugenbergen 1 A SV Rugenbergen
BUI 1 A Broager UI Logo Broager UI
SUB Inter A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U12 B (2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ab ca 17.50

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF Rød B B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF Sort B B Dalum IF Logo Dalum IF
SUB Inter B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
HKUF B HKUF Harrislee
TSV Bordesholm 1 C TSV Bordesholm von 1906 e.V. Logo TSV Bordesholm von 1906 e.V.
Eintracht Norderstedt 1 B Eintracht Norderstedt
SV Rugenbergen 2 B SV Rugenbergen

U12 C (2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ab ca 17.50

Teamname LVL Logo Club
Sub C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bov IF 3 C BOV IF Logo BOV IF
TSV Bordesholm 2 C TSV Bordesholm von 1906 e.V. Logo TSV Bordesholm von 1906 e.V.
Sønderborg Fremad 2 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
BUI 2 C Broager UI Logo Broager UI
BUI 3 C Broager UI Logo Broager UI
Eintracht Norderstedt 2 C Eintracht Norderstedt
Dybbøl UI C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U13 A (2006) 0 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 B (2006) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hjordkær UIF B Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Haderslev FK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Team HiFive B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team Lind+Larsen B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Suchsdorfer SV 1 B SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V. Logo SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V.
Suchsdorfer SV 2 B SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V. Logo SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V.
B.67 Odense B B.67 Logo B.67
Team SEIDL B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U13 C (2006) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hjordkær UIF C Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening

U15 A (2004+2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club

U15 B (2004+2005) 4 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
BNS 1 B BNS 1
BNS 2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Suchsdorfer SV 1 B SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V. Logo SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V.
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF

U15 C (2004+2005) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
Bov IF 3 C BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 C BOV IF Logo BOV IF
HKUF C HKUF Harrislee
Suchsdorfer SV 2 C SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V. Logo SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V.
Tøsedrengene C
Løjt IF Piger Løjt IF Logo Løjt IF

U10P A (2008+2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag

Teamname LVL Logo Club

U10P B (2008+2009) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag

Teamname LVL Logo Club
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
TUS Felde B TuS Felde e.V. Logo TuS Felde e.V.
Gråsten B 1 B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Gråsten B 2 B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U14P A (2005+2006) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eller Lørdag Aften

Teamname LVL Logo Club

U14P B (2005+2006) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
Gråsten B 2 B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
TUS Felde 1 B TuS Felde e.V. Logo TuS Felde e.V.
TUS Felde 2 B TuS Felde e.V. Logo TuS Felde e.V.
TUS Felde 3 B TuS Felde e.V. Logo TuS Felde e.V.
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Gråsten B B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Sport24
FC Wiesharde B FC Wiesharde Logo FC Wiesharde
Krites Truppe B Rendbsurg
Dybbøl UI CH B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
TUS Nortorf B TUS Nortorf
TSV Süderbrabrup B  TSV Süderbrarup von 1920 e.V. Logo TSV Süderbrarup von 1920 e.V.
Dybbøl (2007) 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl (2007) 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - November 18 2018
Last signup
Friday, November 9, 2018

Organisation
BOV IF
Place
Grænsehallerne
Address
Harkærvej 3
Postalcode
DK-6330
City
Padborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
graensecup@gmail.com
Select Grænsecup 2018 map

Tournament overview