Boldklubben Frem Julecup

 Boldklubben Frem inviterer til julecup i den Gl Valbyhal den 27 -28-29/12.I U5-U6-U7 spilles der på halvbane 3 mands .I U8-u9 spilles 5v5 ( incl målmand ) på hel bane.I U10-4v4 på hel bane over det hele.u11-4v4 med en over midten.Tuneringen er for årgang 2014-2013-2012(2011AB-2010AB-2009AB-2008BCDer vil blive lagt vægt på hurtig afvikling af kampe med påsatte dommere. Spilletid LØBENE 7 minutter.  Der vil være Flotte Præmier. Tilmelding sker efter først til mølle via staevner.dk Tillmelding er endeligt bekræftiget når holdgebyr er indbetalt til Boldklubben Frems konto.Husk tydelig angivelse af holdnavn,klub,og id fra  Staevner.dk.Mobilpay: 60721886 .Kontonummer95701173088 senest d.15 december. Kontakt Flemming.Clausen62@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 5 350 Torsdag 5 0
U6 Mixed 5 350 Torsdag 8 0
U7 Mixed 5 350 Torsdag 26 0
U8 Mixed 7 350 Fredag 9 0
U8 Mixed 7 350 Fredag 14 0
U9 Mixed 7 350 Fredag 5 0
U9 Mixed 7 350 Fredag 10 0
U10 Mixed 6 400 Lørdag 4 0
U10 Mixed 6 400 Lørdag 5 0
U11 Mixed 6 400 Lørdag 15 0

Signetud teams

U5 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club
Pokemon C Tårnby FF Logo Tårnby FF
KB U5 Barcelona Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Paw Patrol C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club
KB Q4 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Husum 1 B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B93 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Måløv Boldklub 2013 Mix Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U7 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club
brøndby if 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
brøndby if 4 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kastrup 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KBQ1- Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vestia 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Tårnby 3 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Tårnby 2 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Frem1 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Frem 2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Lyngby 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
brøndby if 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
brøndby if 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve Blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Bytoften KK C IF Bytoften Logo IF Bytoften
Bytoften KM C IF Bytoften Logo IF Bytoften
KBQ1- Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FC Holte Legenderne B FC Holte Logo FC Holte
FC Holte Nissebanden B FC Holte Logo FC Holte

U8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Greve Fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Golazo A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BRØNDBYERNES IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B93 - Thor B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Team Theis B

U8 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Mørkøv IF B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
BRØNDBYERNES IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Frem1 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Frem 2 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Team Theis A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Supertalenterne 1 B IF Bytoften Logo IF Bytoften
Supertalenterne 2 B IF Bytoften Logo IF Bytoften

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
KB 2010 D A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KF 2010 A København Futsal Logo København Futsal
b93 - ok Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Greve - Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AB Tårnby Vest B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB U9 B Blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Himmelev-Veddelev Boldklub U9 B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB 2010 D B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gvi B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Skjoldrødderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
b93 - ok Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lokalbolig A
Ipswich A
HOLD A A Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Nissernes IF B FC Holte Logo FC Holte
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U11 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
suså B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
B.93 2008 CKR 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 2008 CKR 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B-1908-3 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Kirke Værløse C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
BK Friheden 1 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 3 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Værløse B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
PSG 4300 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Frem B Frem
Frem B Frem
Frem C Frem
Frem C Frem

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 29 2018
Last signup
Saturday, December 15, 2018

Organisation
Boldklubben FREM
Place
Gl Valby Hal
Address
Julius Andersens Vej 1
Postalcode
2450
City
Sv
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
flemming.clausen62@gmail.com
Boldklubben Frem Julecup map

Tournament overview