Efterskolen Lindenborg Roskilde Pige Cup

Efterskolen Lindenborg Roskilde Pige Cup U9 - U16. Efterskolen Lindeborg og Roskilde Pigefodbold indbyder til indendørsstævne lørdag d. 2 marts søndag til d. 3 marts for a/b og c hold. Stævnet er for piger i rækkerne U9 til U16.

• Præmier til vinderne samt hurtige og flotte mål.

• Vi kårer stævnets bedste spiller og fighter på alle årgange .

• Der er niveaudeling i nogle af rækkerne, men vi kan ikke garantere alle.

• Handboldmål med bander – i U9 og U10 må være syv spillere på hvert hold - 

U9 - 5mand på banen/ u10 4 mand på banen. 

Alle andre rækker er det fire mand på banen og seks spillere pr. hold.

• Deltagergebyr 400,-

• Spillested: Trekroner Hallen i Roskilde

• Programmet forventes lagt på vores hjemmeside roskildepigefodbold.dk samt staevner.dk en uge inden stævnet. 

 - Angivne spille-tidspunkter er med forbehold (afhængig af antal tilmeldte hold)

Tilmelding og betaling af deltagergebyr senest fredag d. 15 februar. • Betaling til kontonummer 1551 4020221046 (Danske Bank) eller mobilepay 42831921.

Tilmelding er først bekræftet ved betaling. Sidste år var der venteliste til stævnet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-9 Mixed 7 400 lør morgen 17 0
U-10 Mixed 7 400 lør formiddag 22 2
U-11 Mixed 6 400 lør formiddag 19 1
U-12 Mixed 6 400 lør eftermiddag/aften 15 1
U-13 Mixed 6 400 søn formiddag 8 0
U-14 Mixed 6 400 søn formiddag 3 0
U-15 Mixed 6 400 søn middag 4 0
U-16 Mixed 6 400 søn middag 1 0

Signetud teams

U-9 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lør morgen

Teamname LVL Logo Club
De seje tøzer C Viby IF Logo Viby IF
Stenløse BK B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Roskilde Boldklub 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Greve Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndby If 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
B.93 2010 piger 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FC Lejre B FC Lejre Logo FC Lejre
FIXPigerne2010 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FC Lejre 2 B FC Lejre Logo FC Lejre
Såby pigerne B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Viby 1 C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Roskilde Pigefodbold 1 C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold 2 C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U-10 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: lør formiddag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC. B Solrød FC Logo Solrød FC
De seje piger C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Stenløse BK B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Greve U10 Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve U10 Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Jyllinge fc B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Svogerslev Boldklub B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Roskilde Pigefodbold 2 A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Piti C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Hvalsø C Hvalsø
AIK 65 Strøby Fodbold B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
FixPigerne2009 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Karlslundes Piger C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
HIF piger 2 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HB C Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
Roskilde Pigefodbold A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U-11 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lør formiddag

Teamname LVL Logo Club
AFK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Greve U10 Pink A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HB C Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
Roskilde U11 C C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Roskilde U11 B B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Roskilde U11 A A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
AFK 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FixPigerne2007-2008 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Sundby Rød Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
sundby blå Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
fremad valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby

U-12 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lør eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Måløv Boldklub Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
HGB Tøserne B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
RPF U12A B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
RPF U12 B B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Greve Blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Allerød FK U12-piger blå B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK U12-piger hvid Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U-13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søn formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vanløsepigerne u13 A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Guldpigerne TFF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Pigerne fra Vejby-Tisvilde B Vejby-Tisvilde Fodbold Logo Vejby-Tisvilde Fodbold
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
KHIF U13 piger C Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
KHIF U13 piger 2 C Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Fodboldfokus A
Los Blancos A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U-14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søn formiddag

Teamname LVL Logo Club
tøserne B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Jogo Bonito A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Merseyside devils Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U-15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søn middag

Teamname LVL Logo Club
Såby pigerne C Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Trines Tromler A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U-16 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søn middag

Teamname LVL Logo Club
Efterskolen Lindenborg B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
2. - March 3
Last signup
Friday, February 15, 2019

Organisation
No Club
Place
Trekroner hallen
Address
Trekroner Allé 1
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
Soeren@dietrichsen.dk
Efterskolen Lindenborg Roskilde Pige Cup map

Tournament overview