Avarta-Julestævne 2018

Indendørs Julestævne i Rødovre hallen for Drenge U5-U10 : U5 - U7 spiller 3 mands og man må maks ha 5 spillere med pr. hold og man spiller på halvbane. ( DER VIL IKKE VÆRE NIVEAU OPDELING ) HUSK DER VIL VÆRE BESØG AF JULEPIGER U8-U10 spiller 5 mands inkl. målmand og man må maks være 7 spillere pr. hold. og man spiller på hel bane.Ved for få tilmeldinger vil årgangene blive slået sammen EN STOR POKAL TIL VINDEREN I RÆKKE u9-u10 Der er statuetter til alle årgange Angående betaling ( hurtigst muligt efter tilmeldingen ) skriv jeres id-nummer og klubnavn 1551-4748245405 og hvilken årgang. konto nr.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 500 Lørdag 8 0
U7 Mixed 5 500 Søndag 19 0
U9-A Mixed 7 600 Søndag 12 0
U8-C Mixed 7 600 Lørdag 15 0
U8-B Mixed 7 600 Lørdag 15 0
U8-A Mixed 7 600 Lørdag 9 0
U9-C Mixed 7 600 Søndag 16 0
U9-B Mixed 7 600 Søndag 17 0
U10-C Mixed 7 600 Søndag 14 0
U10-B Mixed 7 600 Søndag 12 0
U10-A Mixed 7 600 Søndag 10 0
U5 Mixed 5 500 Lørdag 2 0

Signetud teams

U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hovedstadens drenge B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Frederiksbergs flotty fyre C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 -2013 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hold1 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Hold2 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Vanløse Rød Vanløse IF Logo Vanløse IF

U7 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB Ninjago Q3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Spinjitzu Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Orient B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Lyngby 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
AB tårnby 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BK Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK Hellas 1 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
BK Hellas 2 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Avarta 1 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 2 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 3 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Lyngby 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B.93 PMC 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 PMC 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 PMC 3 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 PMC 4 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB U7 Q2 I A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U7 Q2 II B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Avarta 4 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U9-A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK Blå A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Helsinge A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold

U8-C 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Greve 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Køge FC U8 C Køge FC Logo Køge FC
Avarta U8 3 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
KIF hold 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hellas 2011-1 C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
SGIF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
KB C C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød Krokodillerne C Solrød FC Logo Solrød FC
Brønshøj C Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Avarta 4 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U8-B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Greve 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Løveungerne 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Avarta U8 1 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta U8 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
KIF hold 1 B
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Herlev IF B Herlev IF Logo Herlev IF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
KB Barcelona B
Golazo Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Solrød Tigers B Solrød FC Logo Solrød FC

U8-A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Løveungerne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HG A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Solrød Ørnene A Solrød FC Logo Solrød FC
Brønshøj B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub

U9-C 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB 2010 D blå C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjoldrødderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Kastrup C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Skjoldspurt C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BK Vest C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
SIF Mørkeblå C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF Lyseblå C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Ves10a C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
AB Tårnby Rød C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Blå C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB 2010 "T2" C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Avarta 3 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U9-B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB 2010 D B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2010 - "T" B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FK Sydsjælland B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Cameroun B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Gulddrengene B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Vallensbæk 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Al_ Faloga Hillerød B Al_Faloga Hillerød
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Avarta 1 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
dragør rød grøn B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U10-C 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Avarta miljø C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta Fokus C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Gadstrup IF C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
KB U10 Chelsea Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
ÅIF 09-3 C Ålholm If Logo Ålholm If
NFC Rød C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 4 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
JB 1 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U10-B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HI 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
hikb B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
ÅIF 09-2 B Ålholm If Logo Ålholm If
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
VIF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Hg 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10-A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HI A Herlev IF Logo Herlev IF
A A Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
hELLAS A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
ÅIF 09-1 A Ålholm If Logo Ålholm If
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B93 S1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 S2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hg 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
1. - December 2 2018

Organisation
Boldklubben Avarta
Place
Rødovrehallen
Address
Rødovreparkvej 425
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Avarta-Julestævne 2018 map

Tournament overview