Fodbold Stævne Højby 2018

Højby Fodboldafdeling er klar til at afholde endnu et år med Fodbold stævne
Højby.
Vi håber, at rigtig mange klubber vil lægge vejen forbi vores stævne,
så vi kan få nogen gode fodbold oplevelser sammen. Vi glæder os til at byde
jer velkommen til vores stævne, som lægger vægt på bredden og den gode
stemning. Vi skal lige ha trænerne med på lidt sjov i pauserne.
Glæder os til at se jer.
Yderligere oplysninger kan fås ved henvendelse til: Kasper Højlund
på kasperhojlund@gmail.com eller 22304899.
Hold dig opdateret på vores Facebook side Fodbold stævne Højby
Betaling ved tilmelding kan ske via Konto nr.: 0914 0001593455 Danske Bank (Højby
S&G Fodbold) Eller via Mobilepay 22304899 (Kasper Højlund) HUSK noter
Hold navn og række.
De bedste fodboldhilsner
Kasper Højlund / Højby fodbold afdeling.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5-6 Mixed 6 250 Lørdag Formiddag 10 0
U7 Mixed 6 250 Lørdag Formiddag 17 0
U8 Mixed 8 350 Søndag Formiddag 8 0
U9 Mixed 7 350 Lørdag Middag 3 0
U9-11 Piger Mixed 7 350 Søndag Middag 4 0
U10 Mixed 7 350 Søndag Middag 10 0
U11 Mixed 7 350 Lørdag Eftermiddag 7 0
U12 Mixed 7 350 Søndag Eftermiddag 19 0
U12-14 Piger Mixed 7 350 Søndag Middag 11 0
U13 Mixed 7 350 Lørdag Eftermiddag 13 0
U14 Mixed 7 350 Lørdag Eftermiddag 4 0
U15 Mixed 7 350 Lørdag Eftermiddag 5 0
U16 Mixed 7 350 Lørdag Eftermiddag 1 0
U16 Piger Mixed 7 350 Søndag Middag 1 0
Dame Senior Mixed 7 350 Lørdag Eftermiddag 2 0

Signetud teams

U5-6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Stk. Klemens Banden 1 Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Stk.Klemens Banden 2 Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

U7 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
De Røde Djævle A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
De Røde Djævle 3 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Glamsbjerg IF C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Sanderum Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
HPTI 1 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Otterup boldklub 1 Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
De blå vikinger Højby S&G Logo Højby S&G
De blå vikinger Højby S&G Logo Højby S&G
De Røde Djævle 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Kerteminde 1. C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Baneløberne fra nordfyn C OB&IK
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
De blå ørne Højby S&G Logo Højby S&G
De blå drager Højby S&G Logo Højby S&G
Rolfsted C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag

Teamname LVL Logo Club

U9-11 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag

Teamname LVL Logo Club
De seje tøser C Højby S&G Logo Højby S&G
Korup/Ubberud C Korup IF Logo Korup IF

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag

Teamname LVL Logo Club
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
U10 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
U10-2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Højby Blå B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby Hvid C Højby S&G Logo Højby S&G
KFUM Odense 1 B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
KFUM Odense 2 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense

U11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
EUI B Engum UI Logo Engum UI
HPTI 1 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
FC NR.LYN B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
fc storebælt B FC Storebælt Logo FC Storebælt
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U12 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
XpressBudet.dk C
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
Allesø gf B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø gf C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Nr. Lyndelse/Søby C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Flemløse B Flemløse
Aarslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum BK B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
De Unge Løver B
OKS Rød C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Blå C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U12-14 Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag

Teamname LVL Logo Club
Divaerne C Højby S&G Logo Højby S&G
The Dream Team C Højby S&G Logo Højby S&G
Stjernerne C Højby S&G Logo Højby S&G
Marienlyst 1 C Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 2 C Marienlyst Logo Marienlyst
kuu 1 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
kuu 2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Strib IF 1 B Strib IF Logo Strib IF
Strib IF 2 Strib IF Logo Strib IF
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U13 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Højby 1 C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
Legenderne 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Legenderne 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Drengene
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
MATTCH B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
NK biler B
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Super drengene C Højby S&G Logo Højby S&G
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
OB2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening

U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag

Teamname LVL Logo Club

Dame Senior 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rock Under Broen B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
EGB B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - November 18 2018
Last signup
Monday, November 12, 2018

Organisation
Højby S&G
Place
Højby Hallerne
Address
Nørrelunden 20C
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
Hsgfodbold@gmail.com
Fodbold Stævne Højby 2018 map

Tournament overview