Kellmann's VVS Cup 2018

Spilleregler:
Der spilles efter DBUs regler, som findes i dommertårnet.

 

U6 og U7 Poder spiller på en halv bane med Jyske Bank mål og en kamptid på 7 minutter.
U8 og U9 + U10Piger spiller med sænket overligger, og en kamptid på 9 minutter.
U10 Drenge + U11 og U12 spiller 9 minutter.
U13 spiller 10 minutter.

 

Der tages forbehold for flytning/sammenlægning af rækker i tilfælde af for mange eller for få tilmeldte hold i en række. Præmie til nr. 1 og 2 i hver række, max. 7 spillere. Præmier til alle spillere i U6 og U7.

Vi håber, klubberne vil tilmelde i de rigtige rækker, så vi får gode, fair og lige kampe.

Præmier:
Der er præmier til alle spillere i U6 og U7 + drikkedunk.
Der er præmie til nr. 1 og nr. 2 i de øvrige rækker - max. 7 spillere.
Vi har i år genindført spurtpræmier, så der er præmie til holdene som scorer hvert 50. mål + godt spil (fx god redning, godt mål etc.) fra U8 og op efter.

 

Holdpris:
200 kr. pr. hold for poder
325 kr. pr. hold for øvrige hold
Gebyr kan overføres til MIF Fodbolds konto i Andelskassen, reg.-nr. 5953, konto-nr. 0001 014 997,
senest 8 dage inden spilledato. Husk at angive klub og række. (venligst oplys om overførslen på mail: lasse@mif.dk)
Alternativt kan der betales kontant eller via MobilePay på dagen.

Afbud:
Ved afbud senest 7 dage før stævnet, betales halvt gebyr.
Ved afbud indtil 2 dage før stævnet, betales almindeligt gebyr.
Ved afbud senere end 2 dage før stævnet, betales dobbelt gebyr.

Spilledage:
(Stævnet vil så vidt muligt, blive afviklet på følgende dage)
Lørdag den 15. december:
Poder U6 Mix
Poder U7 Mix
U8 Piger A – B
U8 Drenge A – B
U9 Piger A – B
U9 Drenge A – B – C
U10 Piger A – B
U10 Drenge A – B – C


Søndag den 16. december:
U11 Piger A – B
U11 Drenge A – B – C
U12 Piger A – B
U12 Drenge A – B – C
U13 Piger A – B
U13 Drenge A – B – C

Program:
Programmet offentliggøres på hjemmesiden www.mif.dk når det foreligger, samt sendes ud via mail til de tilmeldte hold.

Tilmeldingsfrist:
Søndag den 25. november 2018

Spørgsmål:
Kontakt stævneleder Lasse Duus på
Tlf.: 20941434
Mail: Lasse@mif.dk

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 Drenge C Mixed 7 325 Forventet dag: Søndag 2 0
U13 Drenge B Mixed 7 325 Forventet dag: Søndag 6 0
U13 Drenge A Mixed 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U13 Piger B Mixed 7 325 Forventet dag: Søndag 1 0
U13 Piger A Mixed 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U12 Drenge C Mixed 7 325 Forventet dag: Søndag 12 0
U12 Drenge B Mixed 7 325 Forventet dag: Søndag 2 0
U12 Drenge A Mixed 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U12 Piger B Mixed 7 325 Forventet dag: Søndag 5 0
U12 Piger A Mixed 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U11 Drenge C Mixed 7 325 Forventet dag: Søndag 4 0
U11 Drenge B Mixed 7 325 Forventet dag: Søndag 5 0
U11 Drenge A Mixed 7 325 Forventet dag: Søndag 1 0
U11 Piger B Mixed 7 325 Forventet dag: Søndag 5 0
U11 Piger A Mixed 7 325 Forventet dag: Søndag 0 0
U10 Drenge C Mixed 7 325 Forventet dag: Lørdag 4 0
U10 Drenge B Mixed 7 325 Forventet dag: Lørdag 8 0
U10 Drenge A Mixed 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
U10 Piger B Mixed 7 325 Forventet dag: Lørdag 4 0
U10 Piger A Mixed 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
U9 Drenge B Mixed 7 325 Forventet dag: Lørdag 3 0
U9 Drenge A Mixed 7 325 Forventet dag: Lørdag 5 0
U9 Piger B Mixed 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
U9 Piger A Mixed 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
U8 Drenge A Mixed 7 325 Forventet dag: Lørdag 3 0
U8 Piger Mixed 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
Poder U7 Mix Mixed 7 200 Forventet dag: Lørdag 11 0
Poder U6 Mix Mixed 7 200 Forventet dag: Lørdag 6 0
U8 Drenge B Mixed 7 325 Forventet dag: Lørdag 10 0
U8 Piger B Mixed 7 325 Forventet dag: Lørdag 0 0
U9 Drenge C Mixed 7 325 Forventet dag: Lørdag 3 0

Signetud teams

U13 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Fremad 2 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 1 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Dybbøl IU B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
KB nisserne 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB nisserne 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
NK biler B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U13 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ensted IF C Ensted IF Logo Ensted IF
Dybbøl U12C C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Bm Larsen C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Bm kolze C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
HFK C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Lysabild 3 C Lysabild SG Logo Lysabild SG
Broager UI 3 C ntjohannsen@gmail.com
De grønne djævle C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild SG 1 C Lysabild SG Logo Lysabild SG
Lysabild SG 2 C Lysabild SG Logo Lysabild SG

U12 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
MIF/LSG 1 B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
MIF/LSG 2 B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Gråsten (U13C) C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U12 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Christiansfeld IF C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Team Midtals C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Sønderborg Fremad C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Notmark SU C Notmark SU Logo Notmark SU

U11 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Christiansfeld IF B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Bui broager B Broager UI Logo Broager UI
Lunderskov 2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Ensted IF B Ensted IF Logo Ensted IF

U11 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov 1 A Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U11 Piger B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club
EUI 2 B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild SG B Lysabild SG Logo Lysabild SG
BUI C Broager UI Logo Broager UI
EUI 1 B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hørup C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl IU 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Team Midtals C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U10 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl IU 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Starup UIF B Starup UIF Logo Starup UIF
Broager 1 B Broager UI Logo Broager UI
Broager 2 C Broager UI Logo Broager UI
Christiansfeld IF B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Skærbæk B
Bov If B BOV IF Logo BOV IF

U10 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lysabild SG B Lysabild SG Logo Lysabild SG
Hørup 2 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup 1 Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Midtals IF (U9) B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl IU B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U9 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BNS A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Egen UI 1 A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl UI A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U9 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl UI 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB Sønderborg Inter 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Poder U7 Mix 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nord-Als Boldklub U7 Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Aabenraa 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dybbøl UI Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Lysabild SG Lysabild SG Logo Lysabild SG
Broager 1 C Broager UI Logo Broager UI
Broager 2 Broager UI Logo Broager UI
Midtals IF 1 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Midtals IF 2 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Hørup UI Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Midtals IF 3 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Christiansfeld IF 1 Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF

Poder U6 Mix 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl IU Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Nord-Als Boldklub U6 Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Lysabild SG Lysabild SG Logo Lysabild SG
SUB SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Egen Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U8 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Midtals IF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
SUB Sønderborg Inter 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Inter 3 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Stubbæk Ensted IF Logo Ensted IF
Dybbøl UI 3 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl UI 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Nord-Als Boldklub U8 Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Dybbøl 4(piger) B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild B Lysabild SG Logo Lysabild SG

U8 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet dag: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Egen UI 2 C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl IU C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
15. - December 16 2018

Organisation
Midtals Idrætsforening
Place
Augustenborghallerne
Address
Kettingvej 19a
Postalcode
6440
City
Augustenborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
lasse@mif.dk

Tournament overview