Nørrebro United/BK Skjold stævne

 Det glæder os at kunne byde velkommen til indendørsstævne i den legendariske nørrebrohal. Stævnet er arrangeret i samarbejde mellem Boldklubben Skjold og Nørrebro United.

Tid og sted
Den ........
Nørrebrohallen
Nørrebrogade 208
2200 København

Tilmeldingsfrist
Tilmelding på staevner.dk senest .....
Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mail adresse på holdleder/træner når i tilmelder jer. Tilmeldingen foregår efter "først til mølle" princippet, men husk at det først er når stævnegebyret er indbetalt at i er sikret tilmeldelse.

Årgange
Lørdag u6, u8, u10, u12
Søndag u7, u9, u11, u13

Det præcise kampprogram udsendes senest 5 dage før stævnet til den angivede holdleder pr. mail

Niveau
Vi lægger vægt på at holdene spiller så mange lige kampe som muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde hold i forskellige niveauer i de ældre årgange. Afhængig af antallet af tilmeldte hold kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen.

Præmier og medaljer
Der vil være medaljer til alle spillerne. Stævnet er et breddestævne og overskuddet går til Bk Skjold og Nørrebro Utd.s ungdomsarbejde.

Deltagergebyr:
U6-U7: 150,- pr. hold
U8-12: 350,- pr. hold
U13: 400,- pr hold

Indbetaling sker på vores bankkonto 2104-0746908830 senest mandag 5. november 2018.
Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på ventelisten.

VIGTIGT! Ved indbetaling skal i mærke jeres indbetaling med ordet "CUPPEN", Samt klubnavn, årgang, række, kontaktperson og mobilnummer (fx. CUPPEN - Skjold U8 B-række, (NUMMER KONTAKPERSON)

Spørgsmål
Sendes på email: bkskjold@bkskjold.dk

De bedste hilsner
BK Skjold / Nørrebro United

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Mixed 8 350 4 0
U12 Mixed 8 350 10 0
U13 Mixed 8 350 6 0
U13 Mixed 8 350 8 0
U6 Mixed 6 150 18 0
U7 Mixed 6 150 38 0
U8 Mixed 8 350 15 0
U8 Mixed 8 350 12 0
U9 Mixed 8 350 12 0
U9 Mixed 8 350 18 0
U10 Mixed 8 350 20 0
U10 Mixed 8 350 15 0
U11 Mixed 8 350 9 0
U11 Mixed 8 350 2 0

Signetud teams

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjold Hvid 3 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
LBK B B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Skjold Hvid 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Hvid 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lejerbo C Lejerbo BK
Skjold Rød 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Morten Olsen C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Morten Olsen 2 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Pioneren1 C Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
Pioneren2 C Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
LBK C C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Skjold Rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RØD 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
RØD 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Al Faloga Hillerød B Al Faloga
GVI-B B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GRØN C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
GUL C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HVID C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Svogerslev Hvid C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
GUL II C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Grøn II C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
De gule djævle C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
GVI-C C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U6 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold 2 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB Q4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
NBU - England A B Nørrebro United Logo Nørrebro United
NBU- England 2 B Nørrebro United Logo Nørrebro United
KBs Kanoner Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
1.13 - Skjold - Rød C
Hovedstadens drenge A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Frederiksbergs flotte fyre Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Københavns fightere Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
1.13 - Skjold - Blå B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
1.13 - Skjold - Grøn C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U7 36 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Avarta U7 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Kastrup C C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup A A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
NBU - Cameroun B Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hold 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hold 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Nørrebro United - Danmark C Nørrebro United Logo Nørrebro United
B93 blå/hvid 1 A
B93 blå/hvid 2 A
Vestia 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
KBQ1 - blå A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 - Hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 - Sort Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
fix 3 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B1908 1 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Årgang 2012 Argentina/Brasilien C Nørrebro United Logo Nørrebro United
fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B1908 2 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
BK Skjold 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Vestia 4 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Lyngby 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 3 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF U6 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Nørrebro United - Danmark C Nørrebro United Logo Nørrebro United
KB - Raketterne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vestia 3 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B.93 PMCC C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BK Skjold 3 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 2012 2.12 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U8 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løveungerne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gentofte Fodbold Akademi Grå B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte Fodbold Akademi Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
NBU Cameroun B Nørrebronx
Græsrødderne B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Orient 1 B Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 2 B Orient GIF Logo Orient GIF
Greve Fodbol B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brasilien B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Golazo Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BK Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løveungerne 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Orient 3 C Orient GIF Logo Orient GIF
U8 Nørrebro United Spanien C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Frankrig/Danmark 2 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK Skjold Sort C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nørrebro United Frankrig/Danmark C Nørrebro United Logo Nørrebro United
NBU Argentine Hvid C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjoldspurt B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB 2010 "T" B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB U9 Hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Argentina 1 B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Argentina 2 B Nørrebro United Logo Nørrebro United

U9 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United U9 piger Japan C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Greve Pink C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Skjoldrødderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Greve pigerne C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Skjoldspurt C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
b93 - ok
KB U9 Blå C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B.93 2010 piger 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Nørrebro United U9 piger Japan C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Avedøre if C Avedøre IF Logo Avedøre IF
Skjold 2010, 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B.93 2010 piger 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BK Skjold 2.10 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U10 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903 B B1903 Logo B1903
FA-2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
Spanien Nørrebro United Logo Nørrebro United
Spanien Nørrebro United Logo Nørrebro United
ÅIF 09-2 B Ålholm If Logo Ålholm If
FIX 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Skjold Sune B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Hvepsene Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Argentina 09 B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Skjold MDL B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK SKjold SAMI B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spanien C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Danmark 2010 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
FA 2000 - 2 C FA 2000 Logo FA 2000
BK Rødovre C C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
ÅIF 09-3 C Ålholm If Logo Ålholm If
fix 4 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Greve Lilla C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Skjold 2009 - Hvid C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold SØLV C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold GULD C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Rødovre A B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
FB B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Skjold “god stil ,, B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hti C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
B.93 2008 CK 1 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - November 11 2018

Organisation
Nørrebro United
Place
Nørrebrohallen
Address
Bagesgade 5
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
kontor@nbunited.dk
Nørrebro United/BK Skjold stævne map

Tournament overview